Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Branislav-NIŠ

#585
Danas uradjen servis na 50.000 u sopstvenoj reziji.

Ulje Elf 5w40 4l-2400 din.-stalo 3.2l
Filter za ulje Asam sa bakarnom podloskom-450 din.
Filter za vazduh Champion-850 din.
Dihtung poklopca ventila-410 din.
Svecice Brisk 4 kom.-1800 din.
Stelovani ventili-usisni bili na dobru meru,svi na o.15,ali izduvni nevaljaju 1-0.10,2-0.25,3-0.10,4-0.25  svi nastelovani na 0.30
I nelezi vraze crko akumulator posle 4 god. i 2 meseca(rumun umro totalno)-kupljen novi Topla 70Ah-8550 din.
Na akumulator sam dobio popust od 550 din. jer sam stari ostavio u servisu na reciklazu.

Sve ukupno kostalo 13910 din. sa neplaniranom kupovinom akumulatora.
Ruke nisam platio nista,majstoru vec 15 godina uspesno cuvam sestru !

Ja zadovoljan,motor prede kao macka.

Morao sam da varim prednji drzac auspuha(onaj prema motoru).Propao je,zardjao i otkinuo se,verovatno zbog soli i vlage.

Ayrton

Citat: Loganovac poslato 04.11.2012. - 01:06
Nema mnogo veze sa temom, ali mislim da se veliki servis ne radi zbog toga što neko ne zna šta će s parama, već upravo da bi se izbegle skupe havarije.
Na žalost moraću da rizikujem i da se nadam da će to da me "promaši".
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Keka

#587
Kupljeni delovi za srednji servis:

Ulje Elf NF 5W40 3x1 litar      1590 din. (Profaco)
Filter vazduha Meca               795 din. (Malcolm NS)
Filter ulja Purflux                    595 din. (Malcolm NS)
Filter goriva Meca                  690 din. (Malcolm NS)
Dihtung ventil dekle Elrind        980 din. (Malcolm NS)
Svecice Brisk LPG                   

Zakazao kod majstora po preporuci za ponedeljak, ruke ~3000 din. da zameni ulje, filtere, svecice, stelovanje ventila i da dataljno pregleda auto.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Ja sam uzeo prošle nedelje delove za servis, ali za Daciu i za Clia. Nemam pojma gde se zaturio račun, ali ono čega se sećam je:
Filter ulja, filter vazduha (Meca) i limeni dihtung dekla oko 1.700 dinara + disk pločice oko 2.800 dinara u TTD-u. Za moj auto ide najskuplji tip pločica  :banghead:
Ulje ELF Evolution SXR 5W30 - 5lit 2.500 dinara i Tranself NFP 75W80 - 2.300 dinara u Profacu.

Ulje iz menjača je bilo prilično prljavo (54.000 km) i gusto kao da je SAE90. Posle zamene zvečanje ležajeva na leru se prilčno utišalo.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

#589
Uradjen danas servis na 150.000 km u privatnoj reziji kod majstora po preporuci. Ulje, filteri, svecice, stelovanje ventila. Izduvni su svi bili pretegnuti na 0,10-0,15 a usisni su svi bili dobri. Dihtung ventil dekle vracen stari, novi ostao u rezervi.

Auto sad lepse radi na leru, u voznji otprilike isto. Na autoputu za Bg skoro da je dohvatio 180 km/h.

Delovi 4650 din, ruke 3000 din. Ukupno 7650 din.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Ayrton

Kupim jutros filter nafte u TTD-u,1700 dinara (najpovoljnije u Beogradu).Juče sam zakazao zamenu u onom "njihovom" servisu na Autokomandi.Majstor uzeo 500 dinara,bio jako neljubazan.
Ulje i filteri za vikend,ako ne bude neki "kijamet" (u sopstvenoj režiji,naravno).
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Veterinar

#591
Dečko jeste lak na obaraču, ali dobro radi posao.  :ne: Moram biti fer, on je jedini uspeo da skine diznu na mom Loganu dci.

Ayrton

Hteo sam za vikend (ali dođoše neki gosti,pa nisam uspeo) da zamenim ulje.Zamenih ga juče,ispred zgrade na parkingu.Čep kartera sam odvio isto kako sam ga i zavio,kvakom od vrata.Ulje sam "uhvatio" u neki stari isečeni kanister i dajem ga na dalju eksploataciju.Filter ulja sam odvio rukom i isto tako zategao novi.
Gumeni dihtung na filteru mi je delovao krut,pa sam ga malo jače stegao (naravno,prvo sam ga namazao uljem).
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

DarioGTI

75.000km - moja SN

Danas zamjenjene prednje disk pločice, obavljeno u kućnoj radinosti, trajanje oko 45 minuta.
Skinute su stare Trusting pločice koje su vidno potrošene, imaju još nešto sitno mesa, ali spremne su za zamjenu.
Montirane su nove Ferodo SL 114 pločice. Cijena 12,57€ sa popustom (redovna cijena oko 13,80€).

Slike:


Opaska 1: Prilikom montaže potrebno je obrusiti onaj "zub" na vanjskoj strani pločice, jer ako ga se ne obrusi (tako da cijela ta strana bude ravna) nije moguće ubaciti pločicu u njeno mjesto (u vanjsku stranu kliješta). Prijašnje pločice (različitih proizvođača) nisu imale taj zub, i montirale su se bez problema, tako se i ove FSL 114 montiraju bez problema nakon obrade.
Opaska 2: Ovo su četvrte pločice na ovom autu. Orginalne je prvi vlasnik morao mjenjati na 30.000km jer im je tada red za zamjenu. Bivši vlasnik je prilikom zamjene montirao krive pločice, točnije premale pa je to izbrazdalo disk i stvorilo nejednako tarenje na kočionom djelu diska. Nakon što sam kupio auto, dakle sa 39.000km, skinuo sam te stare pločice, skinuo sam diskove (orginalne), montirao sam nove odgovarajuće Trusting pločice, i montirao sam nove diskove koje sam uzeo u orginalu odnosno orginalni zamjenski dio. Tako da su ove Ferodo pločice drugi set pločica na ovim diskovima, zub se već lagano stvorio.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

miki-bgd

#594
Pre neki dan sam sa zac-om utvrdio da ulja u menjacu nema dovoljno, tj nivo nije bas blizu curenja. Crevo sam uzeo, ostaje mi jos ulje, pa sam hteo da pitam koje ulje ide u menjac za Stepway-a(koje je fabricki, a koje preporucujete)?  :wave: :friends:

Pretraga nije dala odgovarajuce rezultate  :-)1

LeNgenda

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

miki-bgd


Aleks

#597
Sta kazete za ovu ponudu:

Samo da nabavim ovih dana kljuc za filter i za karter i silazim u kanal.
U ovl. servisu (Francuz) za ovaj servis je potrebno preko 9.000din.- doduse sa originalnim filterima

saša61beograd

To je to,ako imaš kanal i alat,navali,srećan rad.
Mada moram da primetim da se za 50-100 dinara više po filteru mogu,bar u Beogradu, naći Purflux ili Mann.Možda ovi iz ponude nisu loši,ali ja bih se potrudio da pomenute nađem i platim malo više pa da sam miran godinu dana.

Ayrton

Citat: saša61beograd poslato 04.12.2012. - 13:28
To je to,ako imaš kanal i alat,navali,srećan rad.
Za dizelku ne treba ni kanal ni specijalni alat,samo dobra volja.
Ali benzinci imaju nepristupačan filter ulja,pa treba ključ za skidanje.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!