Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Ok, hvala na informacijama i savetima.  :to:
Za dimenzije podloske sam pitao zato sto prodavac u trgovini u kojoj planiram da uzmem materijal nije imao podatak kakva(kolika) podloska ide na Al karter Logana. Nesto mi se mota po glavi da je u pitanju navoj M16.  :ces:
Preturio sam celu Jagodinu i nemogu da nadjem trokraki kljuc za filter, u ponudi su samo sa lancem (koji imam), i u obliku selne.
Naleteo sam na ovaj sa linka i najverovatnije cu ga naruciti.
http://www.alatzasve.rs/product.php?id_product=17
P.S.
Mogu da pozajmim, ali necu jer sve sto radim volim da radim svojim alatom!  :c1:

DarioGTI

Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

zac

U TTD-u dobijete podlosku besplatno uz filter, ja sam poslednji put trazio od onog decka i do mi je par komada da imam...
Dimenzija ovih podloski je 22 X 16.5 X 2.5 mm. (elipsastog su preseka)


Aleks

Eeeeee!!!!! To je to sto me je zanimalo!  :lux:
Zac, hvala na slici i dimenzijama i naravno svima vama na ostalim informacijama!  :respect: :ziveli:

zac

@Aleks, kad budes dolazio za Bgd. javi se i dacu ti par komada da imas...  :wave:

Aleks

Hvala Zac, ako ih ne budu imali u Delmax-u kupicu kod Francuza.  :wave: :friends:

saša61beograd

Da te upozorim da će kod odvrtanja starog filtera pokuljati reka starog ulja,spremi krpe.
U duge zimske večeri razmišljam kako da ovo sprečim,za sada nema rešenja.
Podloški sigurno ima u svakoj Reno prodavnici delova.

Aleks

Hvala Sasa na upozorenju. Podglavicu krpe oko filtera a ostatak neka slobodno iskaplje u kanal. Ako se motor mnogo isprlja opracu faminom i to je to.
Jutros sam narucio kljuc za filter:
http://www.alatzasve.rs/product.php?id_product=17

Ayrton

Znam da je tema obrađena mnogo puta (koristio sam search) i ima raznih tutorijala, ali šta da se radi kad doboš ne može da se skine onako lagano? Naime, jedan moj kolega s'posla nije uspeo da skine doboš (desni), iako je sve radio po tutorijalu.Čak je i probao sa nekim "radapcigerom", ali ni sa njim nije uspeo.
Da li je moguće da se unutra nešto zaglavilo ili je mnogo zapeklo?
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

zac

U principu nema sta da glavi, ako je odvrnuo centralnu navrtku na rukavcu tocka...osim ako je dobos istrosen do te mere, pa po ivici postoji prsten (falc) o koji zapinju paknovi.

Ayrton

Baš to mi je rekao i Saša.Izgleda da je nešto žešće zaglavljeno.Našli smo neke fotke, na nekom ruskom sajtu sa nekim specijalnim alatom za skidanje doboša, pa ćemo probati sutra na poslu da napravimo nešto slično.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

hobbista

Jeste li popustili sajlu ručne kočnice?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Saša

I sa popuštenom sajlom može da se desi veoma težak silazak doboša.
Potrebno je, posle popuštanja sajle, doboš dovesti koliko-toliko na paknove i onda oprezno pokušati vratiti kočioni klip pritiskom na paknove sa obe strane ravnomerno.
Ako se dobro sećam, pritisak na pakonove treba izvršiti u gornjem delu istih, jer se klip nalazi iznad polovine doboša.
Ovo skidanje traži dobre živce i može potrajati.