Čep za karter

prethodna tema - sledeća tema

vujanovgoran

Obicno ih ima na buvljacima, to je cetvrtka 8x8mm. Moze da posluzi i kvaka od vrata, kod starijih kvaka je cetvrtka 8x8mm.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

zac

@sanderas s, imas na poslednje tri slike u ovom postu kako da uradis od zavrtnja M10 i nama da se lomi ili krivi.
Ne mora imbus, moze i OK-a.


http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=3725.msg80454#msg80454

kori

Ključ 8x8 za čep kartera, kupljen na sajmu automobila za 500 din. Da li neko zna koliki je moment stezanja  :bonk:

Rimad

@kori
20Nm - tako piše u uputstvu za Daciu Logan.

Ko zna koji sve faktori utiču na to, kao npr: istrošenost navoja, da li je zaprljan, da li ga mažeš nečim. 

Ljota

#34
Moram da pitam:Da li stvarno neko steze cep od kartera moment kljucem? I zasto, pogotovo ako to uvek licno radi?  :conf:

Zoran

Ja stežem sa moment ključem ,jer je to aluminijum i nebi da moram petljati sa tim navojem a imam moment ključ.
Sam svoj gazda - vazda.

glavonja3

Zavrnem ga prstima koliko mogu i onda jos kljucem malo. Nije procurio zadnjih 3 godine (pu pu pu). Podloska je sa gumicom.

Loganovac

Nije sa gumicom, podloška je specijalna, elipsastog poprečnog preseka, pisali smo o tome puno puta. Gumicu si možda sam dodao.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

peras

E to je i mene iznenadilo. Kada sam kupio ulje dobio sam i podlosku gratis. Odvrnuo sam cep i hteo sam da skinem staru podlosku ali je nije bilo, vec samo gumica. Prethodne promene ulja su bile u ovlascenom servisu, a oni su  redovno fakturisali -metalna podloska cepa kartera 180 din  :badmood:

petar313

#39
U Reno Sava sam tražio bakarnu podlošku, a prodavac mi reče da original Renault više nije bakarna podloška. Kupio sam i montirao ovo na slikama. Rekao mi je i da ova može da se koristi više puta.
Cene se ne sećam...

Loganovac

Auuu brate, pa ovo je potpuno nova stvar za mene! Izgleda OK.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Ovakve podloške sam viđao ranije, ali ne mogu da se setim na kojim vozilima.
Nešto me vuče da su Opeli imali ovakve (možda i grešim)  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

glavonja3

Da, kod mene je takva kao kod petra313 godinama, stalno je vracam tj. ne menjam.

Keka

A ja godinama kupujem takvu za 50 din.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Citat: Loganovac poslato 27.03.2015. - 10:51
Auuu brate, pa ovo je potpuno nova stvar za mene! Izgleda OK.

Ovcakvu podlosku si imao fabricki na cepu kartera...sve Dacije ih imaju, kao i svi Renoi.