Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Milan Ilić

Želim da pojasnim onima koji ne razlikuju vrste servisa, ako ste tražili profakturu za veliki servis ne možete očekivati da vam računaju ulje i filtere, to se podrazumeva pod malim servisom. Ko hoće da radi sve odjednom mora da naglasi da želi i veliki i mali servis. U servisnoj piše da se oba rade na 60.000 km, da bi se zadržala garancija servis se mora uraditi u tom intervalu +- 1.000 km ali to ne znači da ne mogu da se razdvoje, na dva odvojena servisa, prvenstveno zbog troškova. Mogu se uraditi u dva uzastupna meseca, da bi se troškovi podelili na dve plate.

arhitekt

Citat: hobbista poslato 14.03.2017. - 19:51
Predračun neovlašćenog pokazuje samo PK (kanalni) kaiš, dok je kod ovlašćenog prikazana garnitura (PK+roler+španer). Španer+roler PK nije mali izdatak.

Ček, ček... Ne mogu vjerovati da španer i roler nisu zaračunati u set? :conf:

hobbista

Verovao ili ne - 5PK1750 je (mislim) najduži kaiš u Dacia vozilima, što će reći da imaš i servo i klimu. Cena mu je 10-15€ u zavisnosti od proizvođača što odgovara datoj ceni u ponudi.

Set ZK iz originala sadrži kaiš, španer i pumpu vode. Postoji i set sa Renault logom koji ima samo ZK i španer.
Set PK za tebe sadrži PK, roler i španer. Može da se menja umesto celog španera samo njegov roler ukoliko je mehanizam dobar.
Da ne bude zabune, na dugačkom PK postoje dva rolera - jedan je fiksan na bloku a drugi se nalazi na španeru.

Ulje, filteri, svećice... su stvar izbora.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

Citat: Milan Ilić poslato 14.03.2017. - 20:10
Ko hoće da radi sve odjednom mora da naglasi da želi i veliki i mali servis. U servisnoj piše da se oba rade na 60.000 km, da bi se zadržala garancija servis se mora uraditi u tom intervalu +- 1.000 km ali to ne znači da ne mogu da se razdvoje, na dva odvojena servisa, prvenstveno zbog troškova.

Jel ti problem da slikaš  tu tvoju servisnu knjižicu? Kod mene piše samo šta sve treba da se uradi na 60.000km ili 4 godine, nije razdvojeno na "mali" i "veliki" servis pa ispadam neupućen.  :ne:

Drugo, ponude sa originalnim i zamenskim delovima nisu potpuno uporedive. U jednoj se nudi garnitura remena a u drugoj samo španer(???). Onda, kakva je to parcijalna ponuda, ispada da su izmislili "srednji" (ni veliki ni mali) servis - otkad to se na takvom servisu ne menja filter vazduha i filter goriva, kočiona tečnost? Ako se dobro sećam, moj predračun za svaki servis sadržao je stavku Reno pregled vozila u nn tačaka...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Dejan11

kakav je kvalitet SKF delova za dustera za veliki servis ? drugar drži servis i dao mi je poprilično dobre cene za njih.

ivan-bgd

Setovi su dobri ali vodena pumpa ne.

Aleksabgd

Zar fabricka pumpa nije Skf? Ja sam kupio Skf portugalsku,odradila je 60k bez ikakvih problema.

ivan-bgd

Da ,bilo nekada...sada se sklapaju u Kini i brzo propiški na semeringu.Uglavnom sada montiraju METELI.

cika mili

Ja sam u septembru stavio SKF pumpu.  :ne: Čini mi se da je pisalo "made in Italy". Nije mi se svidilo što su joj "lopatice" ofarbane u plavo.  :D

Aleks

Ako je SKF pogon u Kini to uopšte ne mora da znači da je krš. E ako je Kineska kopija SKF-a to je onda druga priča.  Nisam nigde pročitao niti čuo za probleme sa tim pumpama.
Ko to sada uglavnom ugrađuje Meteli? Ovlašćeni servisi ili ... ?

ivan-bgd

Ovlašćeni ugrađuju ,,original,,(šta god to značilo) ,a neovlašćeni ,,meteli,,.Pitao na par mesta za svoju dačiu.Dobar odnos cena kvalitet.

Aleks

Ma pusti odnos cena - kvalitet. Kada se radi veliki servis gleda se samo kvalitet i garancija, nema tu mesta štednji. Svaka štednja kasnije skupo košta.

ivan-bgd

Interesuje me samo da li će iko da da garanciju veću od 60000  ma koje delove koristio.Sve što odrade moraju da daju garanciju.A skupo može da košta samo servis koji ti loše odradi posao.

Aleks

Zašto bi ti neko dao veću garanciju od 60.000km kada su delovi koji se ugrađuju predviđeni da se menjaju na toj kilometraži?!
Pusti to što je na zapadu veliki servis za dCi na 160.000km a kod nas 60.000. To je za drugu diskusiju.
Ovde pričamo o kvalitetu delova, mene interesuje po kom osnovu je Meteli bolji od Skf.

hobbista

Metelli ima vrlo pristojan kvalitet. Nemam reklamacije ni na pumpe ni na diskove. SKF je, po meni, nijansu kvalitetniji.

Garanciju veću od 60.00km ili 2 godine ćeš teško dobiti jer toliko daju uvoznici delova. Ovo podrazumeva male servise na 10.000km u servisu koji je radio veliki servis sa njihovim materijalom (filteri i ulje).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D