Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

Ni za jednu zimsku gumu nema problema dok ne napipa led. Juče na parkingu prednji desni proklzao na ledu i ostaoh zaglavljen. Problem brzo resen upoterbom 1 šake peska.

Ayrton

Nećete mi verovati,ali ja moje još nisam probao!
Naime,od kako je počelo ovo "nevreme" moj Logan nije izašao iz garaže.Svaki treći dan otvorim garažu,"kresnem" mašinu i posle 10,15-ak minuta ugasim i zatvorim garažu.Ali prostor ispred i prilaz garaži čistim od snega svaki dan! :ziveli:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Jovunalola

Moje su se super pokazale. Ni na ledu se nisu zaglavile. Ja sam vozila. Doduše, ne vozim ga često jer ne bih da mi se ponovi budala sa kombijem kao pre neki dan na parkingu :agr: jer u tom slučaju džabe meni što znam da vozim i pazim kada mnogi drugi nemaju pojma.
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

Keka

Potvrdjujem da je GY UG7+ odlican po snegu i bljuzgi, ali ako dohvati led, samo ljuljanje pomaze.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Luyo

Jedno pitanje vezano za dimenzije guma...na Stepway-u su dimenzije guma 195/55 R16. Tu dimenziju nije bas najlakse naci a i izbor je siromasan. Koliko je pametno namontirati 205/55 R16????

P.S. Unapred izvinjenje ukoliko je o tome pisano na predhodnim stranicama, ali stvarno nemam vremena da prelistam svih 60-ak strana.
Dacia do Tokija!!!

Ayrton

Nisi morao sve da prelistavaš!
Na prošloj strani kolega Lovac je izneo iskustvo :"Testirao sam moje zimske sportive - prešao sam sa njima oko 1500 km po zavejanoj Bosni i Srbiji; dobro su se pokazale, nisam se ni jednom zaglavio!
Samo sam jedno prokliznuo u centru Han Pijeska, u okuci od skoro 90 stepeni, ali bez ikakvih problema sam nastavio dalje ....
Stepway odlično izgleda sa 205/55 - kada dođe na red, i letnje gume ću kupiti u toj dimenziji! Potrošnja je možda malo veća - ali uvek je ispod 6 lit na 100 km."
A kad nađeš vremena,prelistaj ima još iskustava.  :to::ziveli:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Luyo

HVALA  :too: ... samo bi je bitno da nema problema poput nekog kacenja, struganja i sl. kada se namontiraju. Od sada samo 205/55 R16 cu da stavljam.
Dacia do Tokija!!!

kiconix

Kod mene su FULDA kristal montero 2, svaka preporuka.  :dobro:
Doduse, vise ih nema ali je tu 3, verujem da su podjednako dobre.

zac

Kod mene Tigar-Winter, za sada prezadovoljan.
Prvi put vozim na ovoj gumi, i cini mi se za sada, da je za svaku preporuku.

Citat: jasho poslato 08.02.2012. - 09:46
Za razliku od nekog lika u citroen pikasu koji je imao Save na se točkovima :to:

Moj komsija, takodje ima Save, i ne moze da izadje sa parkinga.  :ne: prem da ja mislim da je pre on problem, nego guma.

DarioGTI

Sa 4 Eskima S3, ovih dana prolazim svuda...   :whistling:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

jasho

#925
Citat: Luyo poslato 08.02.2012. - 13:09
Jedno pitanje vezano za dimenzije guma...na Stepway-u su dimenzije guma 195/55 R16. Tu dimenziju nije bas najlakse naci a i izbor je siromasan. Koliko je pametno namontirati 205/55 R16????

P.S. Unapred izvinjenje ukoliko je o tome pisano na predhodnim stranicama, ali stvarno nemam vremena da prelistam svih 60-ak strana.

Na novom paketu opreme stepway dolazi u standarnoj veličini guma i točkova 185/65/15 odnosno nije stepway više na 16 cola!

krle

Fulda Kristal Montero 3      :dobro:

Dachaa

Sa Michelin Alpin idemo stvarno svuda,prekljuce prosli prvi kroz jedno selo nismo zastali ni jednom  :cool:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Loganovac

Fulda Kristal Montero 3 - takođe (kao i Krle) veoma zadovoljan! Normalno da po ledu ima problema (a koja guma nema?), ali po snegu bi mogle i hrtal'cu da teraju!  :hihi: Izlaženje s parkinga kroz slojeve razgrnutog snega veće debljine nije problem, plašim se jedino za prednji spojler (branik). Imao sam situaciju da prtim sneg debljine preko 30cm - kažem, sve što ne prelazi klirens vozila nije problem, posle toga greota za auto ali gume i dalje vuku nemilosrdno! Ipak, čini mi se (možda umišljam) da ima razlike u odnosu na prošlu zimu, izgledale su mi nekako mekše... Verovatno su i ove ekstremno niske temperature uzrok tome.  :ne:
Dešavao se par puta i drift na zaleđenim kružnim tokovima, najčešće nameran i kontrolisan, a došlo je i do potezanja ručne   :hihi1:

Šta ćeš, dečje radosti   :whistling:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boris

4x Michelin Alpin 195/65/15 snijeg,led,nikakvih problema.Imam osjecaj kao da su zalijepljene za podlogu,ali kao sto kaze Loganovac od temperature su dosta tvrdje