Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

VaskezNS

Sve ok ali "beoguma" ima smisla samo za potrošače iz i gravitirajuće okoline Beograda. Drugima koji su sigurno većina "besplatna zamena" ne znači ništa. Za 4 gume ona (cenovnik beogume) iznosi 620 RSD pa se i to mora ukalkulisati u cenu + cena dostave koja je verovatno negde oko 300 RSD po gumi. Tako da...u se i u svoje kljuse  :whistling:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

ivan-bgd

U BEOGUMI wintera 185/65/15 oko 5600 sa montazom ,a preko platnog spiska 6300...

DrJekyll

#872
Na sajtu im piše 5.322, jedino ako je to cena sa balansiranjem ili ventilima. Sad sam se naložio na ove gudjirke, čini mi se da ih je ADAC postavio na vrlo visoko mesto.

P.S.
A da, samo da kažem ako nisam negde već pisao:
BF Goodrich gume nisu ni za KU**C, vozio ih jednu sezonu i sada su plastične i klizaju mi toliko da ne mogu ni sa semafora da krenem. Šta da kažem kada ova govna od letnjih kontinentalki koje smo dobili uz kola se mnogo bolje ponašaju od ovih zimskih BF-a.
Znači poenta priče je....izbegavajte BF Goodrich.

P.P.S.
Imam jedno  :offtopic: pitanje. Sada su mi od kupivine kola nazad fabričke kontinentalke, a prednje sam skidao i stavljao po sezonama. E sad, šta mi je bolje, da li da ove nazad zamenim onima koje su bile napred jel su ove bile sve vreme na putu, ili da ne diram ništa jer su ove bile napred pa su se trošile više, al opet nisu bile zimi na putu?
Šta mi je raditi?
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Keka

Najbolje je da stavis 4 zimske gume.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DrJekyll

Bih ja da imam para, a kažem da ove BF nisu bolje od kontinentalki....mnogo su gore...bar napred
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Lazar@

#875
imao sam 4 zimske pireli winter  210 snow sport 5.5mm sare za 40e sve 4.Ali mi je izgledalo kao da su neka mutna posla i prodjose mi pred nos :D Cekam da mi covjek posalje slike michelin alpine da vidim u kakvom su stanju.A sad odoh na snijeg sa ljetnjim continentalkama  :fiju: :D

Sir Oliver

Citat: DrJekyll poslato 14.01.2012. - 20:47
P.S.
A da, samo da kažem ako nisam negde već pisao:
BF Goodrich gume nisu ni za KU**C, vozio ih jednu sezonu i sada su plastične i klizaju mi toliko da ne mogu ni sa semafora da krenem. Šta da kažem kada ova govna od letnjih kontinentalki koje smo dobili uz kola se mnogo bolje ponašaju od ovih zimskih BF-a.
Znači poenta priče je....izbegavajte BF Goodrich.

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=812.765

Ne bih da ulazim u tvoj stil vožnje, kretanju po snegu i da nešto pametujem, ali čovek kome sam prodao auto vozi ih treću zimu, pre neki dan se vratio sa Tare i oduševljen je. Moj brat, iste gume treću zimu vozi i po dubini šare i vožnji po snegu je još uvek više nego zadovoljan.
Znam ja šta je Michelin Alpin A4 i Goodyear UG8, ali te gume su bile više od 2000 skuplje od ovih. Puta 4 gume...   :ziveli:
I drink to make other people more interesting.

jasho

#877

Prodao si logišu?  :badmood:

Sir Oliver

Ma neee, daleko bilo. Pu, pu...
Te gume sam imao na Cliu pa sam ga tapnuo sa njima.
I drink to make other people more interesting.

jasho

 :)
Ja povezao sa linkom http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=812.765
gde kažeš da si montirao BF Goodrich g-Force winter , za malo da nas uplašiš :to:

Lazar@

Klip od danas,stepway 1.5dci 4x continental premium contact 2,naprijed lanci,pozadi samo kontinentalke.Lagano skretanje oko 25kmh i desava se ovo(pogledajte klip).Znaci moram da kupim ne 2 nego sve 4 zimske gume.

DrJekyll

Citat: Sir Oliver poslato 15.01.2012. - 16:03

Ne bih da ulazim u tvoj stil vožnje, kretanju po snegu i da nešto pametujem...

Nisam samo ja ovde tog razmišljanja, moja žena neće više da uđe u auto da vozi zbog tih guma, a ona inače vozi mnooogo mirnije od mene. Jednostavno kada padne mala kišica kao da je led i totalno se pogubi auto. Inače davao sam ga kumu i on mi je isto pomenuo, a nisam mu ni pomenuo priču za gume.
Jednostavno mislim da si ti imao neku staru dobru seriju, a da su ove nove serije lošije....nisam siguran da li su dobre ili loše u globalu, ali jedno znam, da su ove BF na mojim točkovima KRŠ.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Sir Oliver

Moje na Loganu su nove. Izvestiću vas kako će biti u toku zime, mada su se do i po Zlatiboru pokazale odlično. Ovde kod mene nema snega ni u najavi. Po vlažnom nemam nikakvu zamerki.
Kad pomenu ženu, moja vozi svaki dan, a dosta je žustrija od mene, i nije mi ništa prijavila.  :ne:
I drink to make other people more interesting.

DrJekyll

BTW
Neodgovori mi niko da li da stavljam one prednje kontinentalke nazad. Da ponovim, nazad su mi fabričke kontinentalke koje nisam nikad skidao (znači zima leto sve vreme), a prednje sam dva puta skidao zimi. Oba para su kao da su nove, nego se razmišljam da li da stavim ove što su bile napred jer su se "odmarale" tokom prošle i ove zime.

A da, naručio sam Goodyear ultragrip 8 i stižu mi danas i odmah ih ugrađujem pa bih da vidim da kad se već cimam i zadnje da izmenjam. Ako ne bude saveta, ostaju zadnje gde jesu.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

LeNgenda

#884
Univerzalan i najbolji savet je da puknes 300 evrica na 4 gume i da si miran bar 3-4 zime.

Sve osim toga je kalkulisanje i kocka.

E sad, ti mozes da probas te BF-ovke nazad, a napred nove zimske, npr. taj UltraGrip.

Ne koristiti letnje gume zimi nikako, neka cute u garazi.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.