Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

perke21

Search je mama  :hall:
mali oglasi pa ima neka tema sa delovima.
Željko se nalazi u Knjaževcu, a možda je i u Rumuniji nabavlja delove  :Smiley: :Smiley: :Smiley:
TTD je prodavnica u južnom bulevaru (bgd) gde takođe ima čeličnih (original) felni.

Dachaa

Posoto imam alu felne za leto,na starim celicnim felnama su mi zimske gume koje su kupljene prosle zime i sa njima smo presli 10000km.Jel je potrebno balansirati sad pre nego sto se namontiraju na auto ?
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

ivan-bgd

Probaj montiraj pa ćeš videti i osetiti.Ja sam uvek praktikovao da ih balansiram.Nije to neki izdatak.

Loganovac

Ako si ih izbalansirao (normalno) pri ugradnji nema prevelike potrebe da to sada ponavljaš, osim ako ne osetiš vibracije na volanu pri većim brzinama.
Savetujem ti da dobro očistiš i pregledaš felne pre montaže, naročito obrti pažnju na udarna oštećenja i eventualne naslage stvrdnutog blata, to je ono što bi mogle izazvati debalans.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Dachaa

Kada sam ih skidao proletos oprao sam ih dobro,tako da blata i prljavstine nema.Sutra cu da to prepakujem i da pokusam da se naviknem da gledam one ruzne celicne felne  :bonk:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Sir Oliver

Citat: ivan-bgd poslato 20.11.2011. - 22:11
Ja sam uvek praktikovao da ih balansiram.Nije to neki izdatak.
Nije izdatak, ali je bacanje para. Ne može gumi ništa da se desi dok stoji u podrumu, terasi... ili gde već.
Nema načina da se debalansira. Blato/prljavština ok, ali od stajanja  :-)1
:ziveli:
I drink to make other people more interesting.

Subotičanin

i optika obavezno

saša61beograd

I promena azota u gumama dva puta godišnje,koristiti azot proverenog porekla,kod vulkanizera sa overenim sanitarnim kartonom.

zac

 :Smiley: Sasa, zaboravio si da napomenes pored azota proverenog porekla, da leti pumpaju sa letnjim azotom a zimi sa zimskim.   :respect:


Ali za optiku se slazem, to bi trebalo uraditi pred stavljanje novih-drugih guma, zbog dugotrajnosti istih.

Loganovac

Kakve veze ima zamena guma sa optikom? Optiku treba povremeno raditi bez obzira na zamenu guma. Uostalom, neko vozi all season, a neko zimske celog leta.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

#835
To sam i mislio ,a najidealnije vreme za to je pred stavljanja novih guma, to jest, dva puta godisnje.

Loganovac

Jok brate, najidealnije vreme je pred svaku vožnju.  :bonk:

Pa ne prelazimo svi istu kilometražu niti vozimo u istim uslovima između zamene guma, ne može se tako generalizovati.
U servisnoj knjižici se centriranje trapa, ako se ne varam, i ne spominje. Dakle, za svaki pojedinačni slučaj ostavljeno je vozaču da proceni šta je najidealnije.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

#837
Naravno da ne prelazimo svi istu kilometrazu, i naravno da je to individualna stvar, i da dosta zavisi od samog vozaca.

Ne znam sta pise u knjizici, ali `92-`94, kad sam radio u servisu "Meda" na reglazi trapa, sa cuvenim majstorom Slavkom, tada sam od njega naucio, a tako smo savetovali i nase klijente,  da reglazu trapa treba obaviti svakih 7-10 000 km. Sobzirom na stanje nasih puteva, moje misljenje da su ti termini i danas opravdani.

Nemate pojma koliko jedan udarac u udarnu rupu, moze pomeriti trap, cesto i po 1-2 stepena, sto je vise nego puno.

Ja se i dan danas drzim Slavkovih saveta, a on je jedan od najboljih majstora za reglazu u Srbiji. Na zalos sada je u penziji, ali nasledio ga je decko kojeg je obucavao za taj posao.

Dachaa

Juce sam namontirao sve 4 zimske gume Michelin Alpin,i kupio neke ratkapne cisto da ne stoji onako bez icega,nisu neke ali to je sto je.



Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

zac

#839
 :aplause: Svaka cast na izboru guma.


PS. Jesi li to prednje levo krilo menjao?