Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Lijepo od tebe - auto će ti biti zahvalan.
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Nameravam da moje all season gume rotiram napred-nazad (isti smer okretanja).U gepeku imam istu takvu novu,kupio proletos kad su mi ukrali rezervni točak.Dubina šare je oko 7,5mm,a ove vožene su oko 5,5-6mm prednje i oko 6,5-7mm zadnje.
Dilema je sledeća:
-ostaviti novu da spava u gepeku
-staviti je napred
-staviti je nazad
Da li bi ova razlika uticala na nešto.Žao mi je da je ne koristim,a najradije bi je stavio napred!
Nemojte mi predlagati da kupim još jednu jer su od prošle godine sa 5500din otišle na preko 7000din.Dimenzija je 185/70 14.

sibelius

ako je dotle doslo kupi dve  :Smiley:

ppejic

Sava Adapto MS, po slikama sa njihovom sajta, kao da ima veće krampone od Sava Eskimo ?!?

zac

#799
@sasa61beograd, upari tu iz gepeka sa jednom zadnjom koja ima 6.5-7 mm a drugu bolju zadnju u gepek, a ove dve prednje od 5.5-6 mm. stavi na zadnje tockove. Tako ce ti u rezervi ostati bolja guma a napred ces imati "nove' a nazad one od 5.5 mm ce se samo kotrljati i ostati sa istom dubinom sare.

saša61beograd

Verovatno ću tako i uraditi,greota da nova stoji.
A da su kramponi izraženi,jesu,ali to ne smeta,bar što se tiče buke.Sve all season gume imaju izgled zimskih ali mislim da je kod njih glavna "nauka" u smeši gazećeh sloja.

Loganovac

Citat: PPejic poslato 06.11.2011. - 14:37
Sava Adapto MS, po slikama sa njihovom sajta, kao da ima veće krampone od Sava Eskimo ?!?

Ne mislim da ima veće krampone, već je jasno vidljiva razlika u obliku i usecima mikrokrampona. Obe su za blato i sneg pa nije čudno da imaju izražene krampone, ali upravo ta razlika u konstrukciji mikrokrampona (uz naravno mekši kompaund) čini zimsku gumu zimskom, a "all season" univerzalnom.
Ima još slika i jedne i druge gume, recimo http://bigshop.lv/popup_image.php?pID=5875 http://data.vsedomu.cz/auto/0007/460/pneumatika-sava-195-65-r15-91h-adapto-hp-ms.jpg
Kako ovde izgleda?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dejanz

#802
kupljene dve barum polaris 3 185/65/15 dot 4211, po ceni od 5.610 din + 200din balansiranje po gumi u Coning-u

Andrix

nabudžene dve nove wintere + dve od prosle godine i putuj...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zare82

ufff...kupio dve vintere 190 sa 60....ista visina samo malo sire,al zato super izgledaju....5500din kom sa montazom u PA... :)
Zaljudjenik!!!

bruno

Danas sam stavio zimske gume, dve nove winter napred  :) i dva eskima od prošle godine nazad, a tek sam sada shvatio da nisam vodio računa o ljetnim, koje su bile napred a koje pozadi  :bonk:

Zoran

Kod mene Sandero gume troši naprijed sa vanjske strane a nazad sa unutrašnje strane. Najintenzivnije se troši prednja desna guma...Sada se ti orijentiši.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

#807
Zorane, to sto trosi prednje gume sa spoljne strane, znaci da ti je trap suvise "zatvoren" . Izvrsi reglazu konvergencije prednjih tockova i resices problem. Prednji trap kod Logana-Sandera treba da je zatvoren 0o 10` + - 10`.
A to sto ti zadnje trosi sa unutrasnje strane, proveri kod nekog "trapadzije" nagibe zadnjih tockova. Ako su nagibi preko 10o + - 30` , a s obzirom da na zadnjem trapu nema stelovanja  zatura, konvergencije, a ni nagiba, moguce je da si pokrivio rukavce zadnjih tockova od tovarenja.  U tom slicaju... znas i sam, zamena rukavaca.  :wave:

Loganovac

Jeste  :offtopic: , ali ako si mu rekao!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Zimske gume - laka prikolica  :ne:  :ces: :ne:. Imam na prikolici ljetne gume sa 2,5 mm šare. Jesam li u prekršaju a vozim svakodnevno ?
Sam svoj gazda - vazda.