Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Branislav-NIŠ

Prošli vikend u Agrohimu u Nišu kupio sam 2 kom.Sava Eskimo 185/65R15 cena 5660 po komadu.Made in Slovenia(Sava Kranj).
Na službenom Renou Kangoo(teretno vozilo)sam za dve zime prešao oko 32000 km sa tim gumama bez ikakve zamerke ili nekih problema.

Csaba

Posle 67k došlo je vreme da se zamene dve zadnje (fabričke)  Barum Brillantis sa prošlogodišnjim Sava Eskimo s3 (185/70-14) gumama, a napred sam pazario dve Barum Polaris 3 (165/80-14) , DOT 2611 , Made in Romania za 4800rsd po komadu.Kolka ce biti konačna cifra javljam posle ugradnje.

Keka

Zasto pravis takve kombinacije sa razlicitim dimenzijama guma?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Csaba

Kao što sam već pisao, dve Save imam od prošle zime, a na ove Barumove sam naleteo i uzevši u obzir finansije (i cene) nisam mogao da ih ostavim!
Inače, što se izgleda tiče, razlika između prednjih i zadnjih točkova je skoro neprimetna, obe dimenzije su  homologovane, a na performanse (opušteno,penzionerski) samog auta ne mislim da bitno utiče.

lovac

Pročitao sam skoro sve ove postove o zimskim gumama - i jednostavno nisam pametan: koje gume kupiti za Stepwaya????
Zimskih guma u originalnoj dimenziji (195/55 16) nema, za sledeću veću dimenziju (205/55 16) kažete da su preširoke.
Manja dimenzija - zahteva nove felne....

Zima je na pragu - treba hitno delovati, a šta učiniti? Dajte neki konkretan predlog, molim!

Loganovac

Ne vidim problem - set novih petnaestica sa sve felnama košta otprilike kao set šesnaestica. Dakle, preporučujem ti 185/65/15 na novim čeličnim felnama.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jagi

U pravu si za kombinaciju , gume i felne 15-ice su jeftinije nego gume 16-ice, Ja sm Stepwa kupio u decembru 2009 , pa nisam imao izbora , a ni vremena da tražim tu kombinaciju. Kupio sam Mishelin (205/55 16) cena jedne gume je bila 10.500,oo dindži. Pre par dana sam   konačno kupio polovne 16-ice (felne), odgovaraju od Megana II, cena im je 40 eura (po komadu). Ti sada stavi sve na papir, pa vidi šta ti se više isplati.

milos82

Jos mojih 5 para ....

Michelin Alpin A4 (4x 69 EUR  + 30 EUR bon = 246EUR). Jel skupo? Pa skupo je ... Vredi li stedeti ... ne! Ako se vec stedi na boji, putnom racunaru, tekstilu sedista .... na gumama se ne isplati .. ipak je glava u pitanju ... evo ovde na severu balkana je vec sneg!!  :lux:

dovla

Jako, jako, ali stvarno jako povoljni pneumatici tamo kod vas.
Xtra.

Keka

Doduse covek nije napisao koja je dmenzija u pitanju, ali pretpostavljam da se radi o 15". U svakom slucaju cena je pristojna.


Da li neko zna od kojeg datuma treba imati zimske gume?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Ako sam dobro cuo pre neki dan, od sredine novembra.

Zoran

Za BiH od 15. novembra a za Srbiju izgleda od 1. novembra .
Sam svoj gazda - vazda.

svrle

Koliko znam, od 1. novembra

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kapsid

Zorane drugar jel sigurno za nas od 15. novembra da nije oktobra,danas me neki trznuše??? :ranting:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!