Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Mare

Kleber se odlično pokazao na testovima ali u u praksi. Kao i Nexen.

Od jeftinijih, dobre su Sava i Kelly, bar ono što sam ja vozio.

Andrix

#2327
 :to: Kleber krisalp ipak nema ispod oko 7300 d, nexen 6700 d. Nexen ima deblje bocne lamele...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

speedo

Prešao sam oko 250 kiloemtara sa Hankookom icept rs3 i ne znam o kakvim reklamacijama ti neki trgovci govore? Guma je zasada veoma dobra, mokar i vlažan kolovoz bez trunke nesigurnosti, iako nisam želio da otkrivam krajnje granice. Svakako ću napisati i dodatne utiske, pa da može pomoći nekome i ubuduće.

Mare

Čuo sam da se iskrive vremenom.

Andrix

Ja sam pikirao njih, a gledao analizu sa nekog stranog EU sajta, ispala odlicna pod svim uslovima...U kemoimpxu 7040 d. jer su valjda uvoznici.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

speedo

Moram priznati da nisam čuo za krivljenje guma, u smislu da je to karakteristično baš za nekog proizvođača ili tip gume.

Kao što sam ranije napisao brat mi već treću sezonu vozi Hankook icept rs2, a dvije sezone je odvozio sa K125 ljetnom gumom. Zato sam se i sam odlučio za Hankook, a kako ne prelazim veliku kilometražu kod mene će dočekati pa sigurno 7 - 8 godina starosti. A i na testovima su redovno među najboljim gumama. Da se razumijemo, ne branim nešto moj stav jer je moj, nego navodim iskustvo.

rs3 185 65 15 sam platio cca. 65€ sa montažom, a Continental je bio 85€, Michelin oko 78€.

Keka

#2332
Citat: Andrix poslato 17.12.2022. - 14:11
:to: Kleber krisalp ipak nema ispod oko 7300 d

Onda definitivno Hankook preko IPG za 6587,00. Kupovao kod njih par puta i par poznanika i svi zadovoljni, besplatna montaza kod partnera, spisak na sajtu.

Obzirom na velike razlike u cenama postoji mogucnost da nisu azurirali cenovnike. U toj  klasi razmisli o Fuldi Kristal Montero 3, a ima i socijala u vidu Taurus za 5300 u Kemoimpexu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Mare

Videh i ja malopre da je Fulda KM3 i dalje u prodaji. Stari model, ali možda i najbolje od svega ponuđenog (185/65/15 za 6600 na IPG).

Andrix

Moram i to da gledam da guma bude sto svezija na trzistu, ako budem morao da reklamiram, a da je nema u prodaji tada. Jer cu je rerati sigurno 5+ god.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

U 95% slucajeva ne prihvataju reklamaciju, a dok obradjuju zahtev guma je kod njih, ti vozis na felni ili kupis druge. Tako da taj argument najmanje bitan.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

#2336
Volim da gde kupim gume odmah i montiram, jer mi se desilo sa Winterama d sam naknadno montirao i nikko jednu da izbalansiraju. Kaze covek mora da je fabr.greska i zameni mi iako tu nisam kupio ali su i oni prodavali, kaze reklamirace a meni drugu dade. Castio coveka i teraj. U drugoj opciji bih je reklamirao gde treba, ako sam je kupio preko neta ne znam kako bi. A i volim da na licu mesta vidim i DOT. Jos sam u nedoumici koje uzeti sada, mada sto se tice krivljenja licno sam video na mom Loganu 2004 .g. da su se Wintere iskrivile ali posle 5 god vozenja i leti i zimi, bez velike km.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Andrix

Ponestaje guma u radnjama i suzava se izbor, a ne nabavljaju nove. Dok ja stignem na red kupicu na kraju za sva god.doba jer nece biti zimskih...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Veterinar

Nije ni to lose rešenje.  :ne:  Ipak, verujem da ce se uvek naci nesto, Wintera makar (sto je moja zimska guma).

Mare

Na kraju i to je ok.