Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

astmario

Kenda ima pristojne gume za bicikl, tj. dobijes pristojnu gumu za male pare. Jeste teza, jeste i da je zastita od busenja losija, ali je 2-3 puta jeftinija od Continetal-a ili Schwalbe-a slicne namene a ima solidne performanse. E sad, Kenda auto gume sam prvi put video ovde na forumu.

Capriolo

Posmatrano kroz cenu goriva, nije više tako velika razlika izmedju neke jeftinije i neke premium gume.
Sad gledah na sajtu "Beo-Car", npr. AS gume 205/55X16, ako ćeš Tigar, 4 komada su ti 28.100, a ako ćeš Continental, tada je 43.600. Razlika 15.500 ili 83 litra benzina (ni dva rezervoara goriva), a ne samo da šanse nema da će Tigar da ti potraje koliko i Continental, već će Continental da ti da i značajno veči nivo bezbednosti.

Andrix

Meni potrajale wintere 8 sezona, mada su za to vreme prosle oko 30000 km. Sara je bila jos dobra ali matore.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Lazar@

Citat: dekiv68 poslato 14.11.2022. - 17:52
Čiji je brend Kenda :conf:
Citat: Keka poslato 14.11.2022. - 18:51
Tajvanski u vlasnistvu Kineza.

Sta znam, klasik budzet guma.
Nije nista losija  a  nista ni bolja od tigra, dayton, starfire, hifly, zeetex i tako tih low end cuda.Nema nekih ultra neprijatnih iznenadjenja, ali moras imat u glavi da vozis budzet gumu.

Imaju oni i gume nekog srednjeg ranga, tipa Kenda Emera A1 se bije sa srednjom i visom klasom...
Na testu od 45 guma zavrsila 7.
Doduse ta guma i kosta kao neki barum, uniroyal itd pa nzm vrijedi li eksperimentisati.

Capriolo

Citat: Andrix poslato 14.11.2022. - 21:22
Meni potrajale wintere 8 sezona, mada su za to vreme prosle oko 30000 km. Sara je bila jos dobra ali matore.

Vozio sam Winteru, jedno 4 zime. Tačno je da se nije istrošila, ali, nije sve u dubini profila. Uostalom, sve gume, ma kog brenda, kada su nove, imaju uglavnom istu dubinu profila (8-8,5 mm), a bitno različita dinamička svojstva.

sokoll


Andrix

Rekao bih da su promenili saru i svidja mi se ali nije sve i u sari....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

jasho

Citat: neskafa poslato 09.11.2022. - 12:57
Kupljene, montirane Nexen Winguard Snow G3 (DOT 2222)

Kako se uvek iznenadim (tišinom, mekoćom) kada krene prva voznja sa novim gumama.
Nadam se da će sledeći novi  komplet biti sa novim autom.  :ziveli:

Pozdrav, i ja sam ih stavio na golfa i za sada sam zadovoljan , čekam pvi sneg, pa da kažem definiivno utiske.
Nego gledam cenu ovde koja je navedena od 6500 din ili 55 evra, predpostavljam za dimenziju 185 65 r15, ja u Nemačkoj ih platio 43 evra dimenzije 195 65 r15, tužno koliko nas deru :banghead:

speedo

Danas sam se (napokon) ponovio sa novim zimskim gumama. Hankook icept rs3, u standardnoj dimenziji 185/65R15. Proizvedene u Mađarskoj u 29 sedmici ove godine. Sa montažom, balansom i novim ventilima ceh 508 KM (oko 260 €). Jedna guma ispadne oko 65€ i ne znam da ima negdje povoljnije, barem u Bosni. Hankook zimski u ovoj dimenziji je prije dvije godine bio 45€, ali lako je biti naknadno pametan. Inače su sve gume poskupile (Michelin i Continental idu za oko 85€, a nekad najjeftinije Tigar i Sava oko 80-85€ - sve za ovu "našu" dimenziju).

https://ibb.co/dbPMXT6

Prvi dojam -  veoma sam impresioniran. Malčice se neke buke čuje preko 90kmh, ali prelazak preko neravnina, spojeva na mostovima, osjećaj na volanu...kao da sam u nekom drugom autu. Razlog tolikoj razlici je svakako i to što sam prethodne zimske gume (Pirelli Snowcontrol) vozio punih 11 sezona. Odradile su oko 25.000 km i šara im se kreće oko 6,5 do 7mm, i nisu čak ni posivile ni nešto posebno ispucale, ali očito da su baš ostarile...ipak zadovoljan sam sa njima. Možda bih opet odabrao Pirelli da se mogu nabaviti najnovije Cinturato Winter 2, ali ovdje se valjda još uvijek isti Snowcontrol za 75€ komad....

Za Hankook sam se odlučio iz nekoliko razloga - pozitivni dojmovi po internetskim forumima, pozitivne ocjene na različitim testovima, a i lično iskustvo mog brata koji već tri godine vozi ljetne i zimske Hankook gume. Nadam se da će potrajati 7-8 godina ovim mojim dosadašnjim tempom korištenja. Dojmove svakako pišem u narednom periodu.

astmario

Vozim predhodnu verziju, icept rs2, ali sam ih koristio samo predhodne sezone gde nije bilo nekog leda na kome bi se zaista testirale, po snegu su fino išle, po suvom sam zadovoljan, ali jesu tvrdje na volanu od letnjih. Doduse moze biti i do pumpe, kod nas na NIS-u toliko varira pritisak na kompresorima da to nije normalno, nista nije kalibrisano, pumpas na jednoj na 2.0, odes do druge pise da si na 2.3 pa ispumpava, treca kaze 2.1, bas je razlika. Meni licno na Sanderu zimi prijaju nesto ispumpanije gume, tipa na 1.8 bara, najbolji osecaj u voznji, ali nije za autoput i potrosnja je sigurno nesto visa.

sokoll

Ja sam montirao Kleber i takođe su prvi utisci puno mekši i udobniji auto, a čak i malo tiši generalno.
Po suvom i mokrom bez greške, videćemo po snegu i ledu.
185/65R15 po ceni 6150rsd

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sokoll

Krisalp hp3
Imaš i link par postova iznad.
Isporuka je besplatna

Andrix

#2323
Krenuo sam u potraznju zimskih guma, nadajuci se skoroj isporuci kola. Naleteh na jednom mestu na Dunlop mislim da je winter trail i u prof.185/65/15 je 7500 d, sto mi nije mnogo, Kleber krisalp 6.492,00 din.Preporucuju mi i Nexen winguard snow za 6600 d. Pitah za Hankook, kaze imaju dosta reklamacija.... E sad, da li oce da me odvrate od Hankooka, koji sam nasao za 7038 d...icept 3 model, ...Pa budi pametan. Imam Kleber za sve sezone i meke su, dobre na mokrom, pa idem u tom pravcu jer ispadaju najjeftinije od ostale ponude. Neka preporuka u odnosu na napisane cene ?
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Dunlop Winter Trail je prepakovana Sava Eskimo HP2, ne vredi te novce.

https://www.internet-prodaja-guma.com/hankook-185-65-r15-winter-i-cept-rs3-w462-88t-1028355.html

Kleber Krisalp HP3 je dosta dobro prosao na testovima, ako ima za navedene novce i to je solidan izbor.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!