Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Danas sam podigao auto i zagledao nesrecnu Winteru. U jednom delu gazeceg sloja jedan od centralnih krampona je mnogo vise potrosen od ostalih i deluje kao da je upao. Ostali okolni kramponi su klinasto potroseni-na jednom kraju vise, na drugom manje.

Ocito je da postoji fabricka greska u smesi.

DOT je 3609
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

...ili ti je trap lose podesen?  :ces:

Andrix

Svasta je moguce. Meni je Wintera ok, ali na bivsem loganu Wintere koje su bile napred pa prebacene nazad, posle 3 god. deformisale su se i vidno bacaju/prave osmice.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

vujanovgoran

Moguce da joj je puklo platno.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Andrix

Zato i kazu da se voze 3 sezone, mada je ova isla 3 god obe sezone.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

#1370
Citat: žac poslato 18.10.2013. - 19:17
...ili ti je trap lose podesen?  :ces:

Do sada su vozene pozadi.

Slikao sam problematicni deo. Ne vidi se najbolje, ali zutom strelicom je oznaceno nejednako trosenje krampona u liniji prednji-zadnji kraj, a crvenom strelicom je oznacen problematicni nekoliko milimetara vise potrosen krampon.
Citat: Keka poslato 18.10.2013. - 16:51
Danas sam podigao auto i zagledao nesrecnu Winteru. U jednom delu gazeceg sloja jedan od centralnih krampona je mnogo vise potrosen od ostalih i deluje kao da je upao. Ostali okolni kramponi su klinasto potroseni-na jednom kraju vise, na drugom manje.

Ocito je da postoji fabricka greska u smesi.

DOT je 3609



Zatim, u prilogu je video (audio) snimak, tuptuptup se najbolje cuje pri manjim brzinama, odnosno od 00:20 do kraja snimka.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


pjovan

Golema je verovatnoca da je popustio gazeci deo pnevmatika i doslo je do raslojavanje jedino je to logicno objasnjenje. Ako si vozio po neke rupe ili ivice ili eventualno ako si isao na duzi put sa vise naprecnih neravnina. Ako se neravnomerno tropsenje nastavi vreme je da se menj aleka tu nema.

zac

Moguce je da je raslojavanje...odlepio se gazeci sloj.

Zoran

Ovaj tip trošenja guma ima svaki kamion na zadnjoj osovini (pa i moj). Razlog je jednostavan. Putevi su deformisani tako da je sredina malo izdignuta te su unutrašnji tčkovi više opterećeni i imaju manji poluprečnik za nekoliko milimetara od vanjskih točkova. Otkud ovo tebi  :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

drzarkod

#1374
Slazem  se sa Zokijem...ali mislim da kvalitet smese više nije takav kao kad je Wintera zapocela trzisnu trku....i jos nesto slican problem mi se desio na Fuldi kada sam premestio točkove sa prednjih na zadnju osovinu...tup...tup plus takva deformacija i takodje u trecoj godini koriscenja na 30000 km, ali nakom nekog vremena mi pukla opruga i otisla banana...multilink zadnja osovina vectra c.

Keka

Sutra cu ipak da kupim dve nove gume umesto nesrecnog Tigra, koji ce na dobos.

Verovatno ce biti Dunlop Winter Response 2.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


drzarkod

Pametno....a proveri i trap....

pjovan

rasni konj si je rasni konj dobar izbor  :respect:

Keka

#1378
Kupio 2 gume u Kemoimpexu na Trosarini. Nemaju na licu mesta Dunlop, pa sam uzeo GY UG8. DOT 2313, made in Poland.

Nema guzve, vrlo ljubazni, na kraju stezanje srafova kilo kljucem.

2 gume, montaza, alu balans, azot=15.396 din.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Jako lijepa šara,samo više paše zadnjoj osovini pošto je "mesnata" po sredini...
Sam svoj gazda - vazda.