Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Sta znaci to "deluje odlicno"  :conf:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Moj kum je na Huyndai i30 dobio Hankook letnje gume, baš tu dimenziju, i zadovoljan je njima već skoro tri godine. Ali se razduševio kao kuče u liftu kad je pretprošle zime montirao Fuldu KM3...  :cool:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ivan-bgd

Citat: Keka poslato 14.10.2013. - 12:31
Sta znaci to "deluje odlicno"  :conf:
Valjda misli na šaru....

Black

#1353
Citat: Keka poslato 14.10.2013. - 12:31
Sta znaci to "deluje odlicno"  :conf:
Imao prilike da je "opipam", dobio preporuke vulkanizera ( Šubex - NS),
Inače vozim letnji kinergy hankook i vrlo sam zadovoljan. Čini mi se i da je ova cena sa IPGa malo naduvana i da može da ide ispod 6 somica.
Pozz


Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

Keka

Pipanje bas i nije neka metoda za proveru kvaliteta, bar ne za gume. Doticna W442 se nije proslavila na Adac testu.

Bio sam kod vulkanizera (Kemoimpex na Trosarini), skidali prednje tockove, skidali gume sa felni, balansirali, vrteli na masini, gledali, zavirivali, merili...ali nisu nasli uzrok tup tup tup zvuka. Usput su nasli da se diferencijal vrlo cudno cuje. Ulja u menjacu ima do gornjeg srafa.

Nisu hteli da naplate, pa sam ih castio za pivo  :whistling: Preporuka.

Vozim ovako kako jeste, pojacam muziku, pa dok se Wintere ne potrose. A auto ce morati na malo ozbiljniji remont.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vujanovgoran

 :ha: Stavio si gume i pojavio se zvuk, prvi vulkanizer jedva izbalansirao, drugi izbalansirao bez problema, zvuk se i dalje cuje? Problem mora biti do guma. Ako nastavis sa njima da vozis, rastelovaces trap. Postoji mogucnost da je prvi jedva izbalansirao zato sto guma nije dobro legla na felni. Zasto i dalje ima zvuk...  :ha:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Keka

Ovu su obe izbalansirali bez problema. Druga masina, drugi majstor.

Jasno je meni da je do guma, ali uzrok moze da bude i u sari ili minimalnoj, neprimetnoj razlici u visini krampona.

Ako se trap ne bude rastelovao od nasih puteva, sigurno se nece rastelovati ni od gume.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Da li je ostao isti smer okretanja kao pre?Jeste glupo pitanje,ali mom kumu su stare zimske gume montirali pogrešno,prevideli su ogromnu strelicu i krupno utisnuto na gumi outside i inside!Buka i loš grip su česti kad guma promeni smer okretanja,čak i kad nema usmerenu šaru.
Ne bih uzimao za ozbiljno vulkanizersku procenu diferencijala.

Keka

Dobro su usmerene, to uvek ispratim kad montiraju gume.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Keka

Upravo to su i uradili ovi, ima neki zvuk, nije strasan ali se cuje. Kad budem isao na zamenu ulja, reci cu da pogledaju.

U svakom slucaju tuptup nije od toga, to je bilo i sa letnjim gumama kad se nista nije culo.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Registrovan sam na nekih 100 foruma vezanih za nase Dacije,i gledam na ruskom Stepway forumu bez problema voze 205/70 r15 na et 38 felnama razlike na satu uopste nema...
Posmatram nesto cijene guma,ta dimenzija nije preskupa...Da li bi se moglo uzet nesto ovako pa furati par godina,posto su ovo A/T(All terrain gume)Mogle bi i ljeti a i zimi(jer imaju M+S saru,ali nisu prave zimske,vec mogu za sve sezone)
http://www.vujacic-company.me/guma/general-tire-grabber-tr_15481700000/
http://www.vujacic-company.me/guma/continental-conticrosscontact-at_15476270000/

Dubina sare je cini mi se 12mm,a na stepveju se to ne bi potrosilo ni za 100 godina jer nije tezak auto...E sad pitanje je i kakav bi bio grip a i potrosnja...jedna ova gima ima preko 10kg

Loganovac

Nemoguće je da nema razlike na satu sa gumama 205/70/15. Stepway je, ako se ne varam, ranije nosio gume 195/55/R16 koje su u prečniku manje za 49mm, što će usloviti grešku od 7.32% na satu u odnosu na originalne gume (pokazivaće za toliko manju brzinu u odnosu na pokazivanje sa starim gumama). Novi Stepway dolazi sa gumama 205/55/R16, pa ova razlika nešto manja (37mm i 5.53%). Jedino ako nisu upoređivali pokazivanje brzine sa GPS-om, gde bi verovatno sa ovakvim gumama merenje bilo tačnije, jer je više puta dokazano da sva vozila fabrički pokazuju otprilike taman za toliko manju brzinu od stvarne, međutim greška će se u tom slučaju preneti na merenje pređenog puta pa će na svakih 100pređenih kilometara izmeriti 5 do 7 manje, što uopšte nije mala greška. Možda Rujke posle drugog litra votke i ne primećuju razliku...  :D
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

@Lazare nisu ovo gume za tvoju Dačiju.
Pored onoga što je napisao Loganovac,obrati pažnju na njihov indeks nosivosti.One imaju suviše tvrde bočne strane i "razbiće" ti auto.Buku i potrošnju da ne spominjem.Kako god ti doživljavaš svoj Stepvej,on je ipak jedan mali i lagan auto za koga su ove gume previše.A da je moguće montirati ih,moguće je,naročito u Rusiji.

miki-bgd

#1363
Citat: Loganovac poslato 15.10.2013. - 05:49
Stepway je, ako se ne varam, ranije nosio gume 195/55/R16
Ne varas se  :-)1  :to: Ta dimenzija, i 185/65/15

Lazar@

#1364
Citat: saša61beograd poslato 15.10.2013. - 14:35
@Lazare nisu ovo gume za tvoju Dačiju.
Pored onoga što je napisao Loganovac,obrati pažnju na njihov indeks nosivosti.One imaju suviše tvrde bočne strane i "razbiće" ti auto.Buku i potrošnju da ne spominjem.Kako god ti doživljavaš svoj Stepvej,on je ipak jedan mali i lagan auto za koga su ove gume previše.A da je moguće montirati ih,moguće je,naročito u Rusiji.
pa da tako sam i mislio...Nosivost jedne ove gume je 700+ kg,a citav stepway ima nesto preko 1000 kg...


Dakle zakljucak 205/70 r15 je moguce montirati i voziti ali ne ako su u pitanju gume za dzipove :hm: