Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

miki-bgd

Ja danas stavio zimske gume, nove winter 1 na celicnim felnama (185/65/15)  :too: , letnje sa alu felnama (195/55/16) oprane i na terasu do proleca. Malo sam se uplasio jer izmedju felni napred i kocnice ima nekoliko milimetara prostora (subjektivan osecaj), reko da se ne kace, ali sam testirao na auto putu, sve je ok i na 130km/h.

Za sada sam osetio kako se volan vrti neuporedivo lakse, i kao da bolje upija neravnine. Felne su crne, sutra cu okaciti slike  :ziveli:

gomilos

#1096
Zdravo drustvo, eto i mene posle duzeg vremena da se javim. Stavio sam u petak zimske gume
GY UG 8, 185/65 R15, na celicne felne kupljene u TTD radnji po ok ceni. Morao sam hitno kod njih da kupim, jer sam pre dva meseca kupio alu felne 4x100 15", 7J, centralna rupa 60,1, koje su bile na meganu i bas su lepe, ali se ispostavilo da ne mogu da stavim profil 65 (195/65/15) vec nizi profil sto mi je bilo preskupo. Tako da sad PRODAJEM ove alu felne, gde su dve koje su bile prednje malo izgrebane po rubovima, pa ako je neko zainteresovan nek mi pise na PP ili mail. Ako ovaj vid poruka nije dozvoljen izvinjavam se moderatorima i nek rade sta im je ciniti.
ALi, jedva cekam malo snega i nekog sugavijeg vremena pa da pisem utiske, nadam se dobre.
Gume su kostale 7300din, kupljene u BG.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Loganovac

 :offtopic: Zbog čega nisi mogao da ih montiraš? Za tu dimenziju guma širina felne se kreće u opsegu od 5.5 do 7J. Šta bi se promenilo sa nižim profilom?  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

gomilos

Otisao da kupim gume, i vulkanizer iz prodavnice guma mi rece da na tu felnu moze 195 ali sa nizim profilom (60 ili 55) jer bi se sa profilom 65 guma razvukla i trosila bi se po obodu.
Tako da sam na kraju zavrsio sa celicnim felnama, jerbo nisam imao vremena da ganjam druge alu.
Provericu ovih dana kod jos nekog vulkanizera iz kraja. Radnja gde sam kupio je 'pneumaster'.

speedo

http://tyrestretch.com/

Kada pogledaš slike na ovoj stranici, jasno je da se svašta nešto može nabaciti na različite širine felgi...Ali, ako vulkanizer nije dovoljno stručan i pouzdan, dobro i da je odbio da to uradio, nego da štetu napravi.

boban66

U gepeku su dve Vintere 175/70/14 (od prošle godine ) i odmah s posla idem da kupim još dve ( 4850 din ) i montiram ih kod vulkanizera pored radnje ,ima dil s prodavcima pa plaćam samo balansiranje 4*150 din. Znači Logi ide u čizme  :hihi1:
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

miki-bgd

Citat: gomilos poslato 28.10.2012. - 22:02
Zdravo drustvo, eto i mene posle duzeg vremena da se javim. Stavio sam u petak zimske gume
GY UG 8, 185/65 R15, na celicne felne kupljene u TTD radnji po ok ceni. Morao sam hitno kod njih da kupim, jer sam pre dva meseca kupio alu felne 4x100 15", 7J, centralna rupa 60,1, koje su bile na meganu i bas su lepe, ali se ispostavilo da ne mogu da stavim profil 65 (195/65/15) vec nizi profil sto mi je bilo preskupo.
Mozda sam nesto propustio, ali ti na stepu stavljas ili 195/55/16 ili 185/65/15. 195/65/15 mi se cini da ima veliko odstupanje, ili je ipak u dozvoljenoj granici? :ne:

staracstol

Danas sam presao na zimsku "obucu". Sa 205/55/16 Dotz Shuriken na 185/70/14 fabricka celicara sa oridjidji ratkapnama :(

gomilos

miki-bgd, vec sam negde na forumu procitao da je neko stavio 195/65/15 na Stepu, ali na 6J felne i to celicne.
Imnace ovde ima koliko je odtupanje po raznim parametrima http://www.kouki.co.uk/utilities/visual-tyre-size-calculator

miki-bgd

Znam za to, nego se ne secam koliko je dozvoljeno odstupanje po precniku tocka, da li je neko rekao 3% ili nesto tako  :ne: Samo na to da se obrati paznja  :ziveli:

Zoran

Moje stare S3 već gaze novi snijeg...Izdržat će još ovu zimu. Za dalje će vidimo.
Sam svoj gazda - vazda.

gomilos

#1107
Citat: miki-bgd poslato 29.10.2012. - 23:45
Znam za to, nego se ne secam koliko je dozvoljeno odstupanje po precniku tocka, da li je neko rekao 3% ili nesto tako  :ne: Samo na to da se obrati paznja  :ziveli:
Koliko sam ja procitao na GY sajtu, to je 2%
A ima i ovo http://www.alloywheels.com/Tyre_Calculator

zuja

Molio bih Dr Jekyll-a da mi pojasni mere za felne od Dastera. 16 coli su 6,5J x 16 H2 pet šarafa.
Naime njegov tekst od prošle godine mi je pomogao oko nabavke al. felni kod Logana ali sam ga prodao pa sad na Dasteru skidam letnje Mišelin gume i stavljam zimske Cooper 215x65x16 a hteo bih da kupim polovne al. felne za leto.
Može i Loganovac da pomogne.
neko mi reče da pašu od tojote,nisana??????????
Ako nisam na dobrom mestu, izvinjavam se.

trajce

Avgusta sam kupio 2 zimske Brigestone 185/65. Reko, sad ce zima pa ce sve doci na svoje. Ostaje da opet vratim i dve savine S3 koje se voze vec trecu zimu. Posebne felne nemam jos, tako da ce na prolece da padne opet skidanje sve cetiri "cizme" i obuvanje u "patike".