Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

To je datum - 0711 znaci sedma nedelja 2011 god  :to:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

gio

Uzeo sam danas dve Tigar Winter1 185/65r15 u onom servisu ispod autokomande (sekula ili tako nešto - morao sam tamo, ne pitajte zašto) za 5800 po komadu DOT 3511.

Keka

Citat: ivan-bgd poslato 12.10.2011. - 14:45
hm.malo sam u dilemi da li kupiti 4 polovne felne 15'' za svog stepwaya ili nove. razlika je skoro duplo.a gume naravno nove.i sta mislite o trayalu?cuo sam da su se popravili sa kvalitetom i da se tigar iskvario...neki savet..razmisljanje...cena trayala u dimenziji 15'' je oko 4400

ADAC test Trayal Arctice  :doh:

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2011_Winterreifen_Test_195_65_R15.aspx?ComponentId=87119&SourcePageId=31821

Schwächen

    Sehr schwach auf trockener und nasser Fahrbahn
    Schwach auf Schnee und Eis

(Izuzetno losa na suvom i mokrom putu. Losa na sengu i ledu.)
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


nenad28


Mislim da su gume najjeftinije u Kemoipex-u.
Nalaze se na Novosadskom autoputu.

15" 185/65 R15 88 T WINTER 1  5.012,00 DINARA

gio

Da ali ne znam da li je to sa ili bez pdv-a. Nije ni bitno pošto sam ih zvao prekjuče i nisu imali već je išlo samo na rezervaciju pa kad stigne novi kontingent a meni je trebalo odmah. Od guma dimenzije 185/65R15 imali su BFGoodrich za 7 i kusur hiljada ali to je van budžeta koji sam dobio pa nisam mogao ništa da uradim po tom pitanju.

jasho

#695
Kod Žive u subotu vidjeh, BFGoodrich 6100 zimske, a wintera čini mi se 5600 ili čak 5200?!, naravno 185/65/15

Ove BFG uopšte ne izgledaju loše, a u Tempu isti taj dan vidio neke  Petlas WinterMaster, oko 6000 i nešto, imale su zanimljivu šaru, čak su mi i kvalitetno izgledale!!

saša61beograd

Ponuda solidna,cene ujednačene,nije mi jasno zašto gledate neke "nikad čuo" proizvođače.To su trgovci naručili letos očekujući navalu kao prošle godine pa sad hoće da,sa ekstra zaradom, uvale sve i svašta.
O Winteri znamo sve,nije skupa,pa ko nema nema bolju ideju,sa njom igra na sigurno.

ivan-bgd

slazem se potpuno al reko da cujem jos nekog ipak vise glava je pametnije od jedne... :lux:

Jovunalola

Ja sam prošle godine za svog stepića kupila kleber gume i one su bile najpovljnije u ponudi tada i bile su 9500 po komadu. Nisam menjala felne iz nekog razloga koji mi je objašnjen ali sam ga ja zaboravila. A s obzirom na to koliko vozim auto svakako će se isplatiti do kraja.
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

speedo

Subota iskorištena za informisanje o cijenama i dostupnosti guma...

Fulda Kristal Montero 3  - 59,5 e
Sava Eskimo S3 (poljski) - 51 e
Michelin Alpin - 72 e
Tigar Winter1 - 46 e

Bile su tu još i Dunplo Winter 3D i Bridgestone (ne znam model), ali sa skoro 85 e po gumi o njima i ne razmišljam....

Šta kažete, znam da ste ranije hvalili Fuldu na Dacijama? Još uvijek važi to mišljenje? Adac kaže da je najslabija stvar kod Fulde kočenje po mokrom, kako se u praksi pokazalo?
Poljska Sava mi se ne kupuje, Tigar gledam da izbjegnem, kad već finansijski mogu.

Čekam još Pirelli, da vidim cijene i za njih cijene. Imaju i neke "lassa" ili "lasso", citiram trgovca "najbolje turske gume", ali ne bih da budem pionir, taman da su bolje i od mišelinki...

Kupio i neke lance, sve piše ćirilicom i kao na ruskom jeziku, ali ipak malim slovima "made in china". 16 e, veličina 70 odgovara za dimenziju 185-65-15. Nadam se da će dugo ostati nekorišteni.

ivan-bgd

#700
Gde si nasao winteru za 46e? Ipak mislim da se zbog nasih puteva ne isplati skupa guma jer ako roknes u rupu garanciju nemas a i malo malo pa nabodes na neki exer i slicno. I mislim da je wintera guma za nase uslove vrh.Cale ih ima na puntu 2 i gaze ko blesave   :ces: :ces:

Keka

Lepo pise da je covek iz BiH.

Za 130.000 km Loganom nisam zveknuo ni jednu rupu tako da pocepam gumu ili iskrivim alu felnu. Nisam naisao ni na jedan ekser.

Ako je Fulda skuplja od Tigra ~1000 dinara, onda je sve jasno sta treba uzeti. Problem je sto je u Srbiji nema.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

#702
Nisam obratio paznju odakle je covek a sramota je sto je wintera tamo jeftinija nego kod nas. Bruka. A sto se rupa tice po Bg i okolini ih ima kolko 'oces.

damirko

#703
Ako trazis solidne performanse i dugotrajnost michelin je pravi izbor. Imas neke testove u predhodnim postovima pa bi mogao to malo da proucis. Mislim da sve zavisi koje performanse su ti bitnije
pa na osnovu toga biras best buy. Ja sam izabrao michelin iz vec pomenutih razloga...

speedo

Winteru (185 65 15) sam viđao i po 75 maraka, a to vam je ugrubo 38 eura. Vjerovatno je bila godinu ili dvije stara.

Ekser sam "pogodio" na svega 900 kilometara pređenih, nov auto i nove ljetne gume, ali popravljeno i vozi dalje bez ikakvih posljedica.

Tražio sam ovdje i Semperit (vođen rezultatima Adacovog zadnjeg testa), kao i BF GoodRich kao jeftiniju verziju Michelina, ali kao da sam pričao kineskim jezikom kod nekih prodavaca...