Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Deda

Felne 2x 4000 dinara
2 wintere i montaza, balansiranje 10500
Sad su napred nove wintere a pozadi wintere od pre par godina koje su odlicne.
Uspeo sam da kompletiram i napred i nazad zimske gume....
Jos da kupim lance i to je to. Spreman sam za zimu u Boru gde je strava i uzas.... :P

Zoran

Nije to tako strašno. Kupi još lance, malo izvježbaj kako se postavljaju i bitće ti zimske čarolije a ne užas.

                                                                                                                                Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix


urkepz

Ljudi Wintera za zimu je najbolje resenje sada cu vec trecu godinu da ih montiram,auto ne mrda.
I naravno menjati sve cetiri u kompletu,jeste da kosta,ali je pravo resenje.

Deda

Citat: Zoran poslato 23.10.2010. - 18:42
Nije to tako strašno. Kupi još lance, malo izvježbaj kako se postavljaju i bitće ti zimske čarolije a ne užas.

                                                                                                                                Zoran

Zoki
Montirao bih lance samo kada bi mi gorelo pod nogama da moram, inace ako dodje do toga da stavljam lane, onda necu ni da vozim kola. Evo tako radim vec dvadeset godina.
Izvezban sam bez lanaca, izvezban sam na klizaljke, izvezban sam da se i glupiram, ali ne volim sneg i zimske uslove pa me ubi brate...
Zimske carolije, samo kroz prozor mogu da gledam,lol...

Naravno, salim se malo...  :woo-hoo:

Zoran

Sanas sam gazio prvi snijeg ove godine sa starim S3. Pa dobro su se pokazale.

                                                                                                 Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

krle

E, neka su se pokazale.

Daniel

Stara wintera danas montirana, naravno na sva 4 tocka. Lanci u gepeku. Moze sneg a mogu i preko grane  :ziveli:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

bogdan08

Informacija za potencijalne kupce zimskih guma da je trenutno popust guma Kleber. Ja sam to saznao u petak a danas sam kupio dve zimske gume koje su potpuno iste kao na slikama na prethodnim stranama. Cena po komadu je 5120 din. Gume su kupljene u  Kraljevu ali pretpostavljam da barem jedan prodavac u svakom gradu prati akciju.
Inače još je u ponudi Wintera 4690.din., Sava 5500.din i Mišelin oko 7300 din.

dzaga

Juče skinute 4 letnje Michelin Energy 185x65x15 a stavljne 4  zimske Kleber Krisalp HP 185x70x14. Obe su se pokazale kao izvanredne u ovih par godina. Hteo sam zimske da budu uže ali tada nisam uspeo da nađem odgovarajuće.

sphex

Nije mi jasno na kraju šta bi sa zakonom - jel obavezno od 1.11.2010 da na vozilu budu montirane dve zimske gume, ili je i to odloženo?
I da još nešto - jel može objašnjenje zašto kupujete i zimske gume i felne zajedno (za one koje to rade ;) ?

Ja planiram da sada kupim ipak sve četiri zimske, a ove letnje fabričke Continental 185/65 R15 88t skinem i ostavim za proleće u garaži (u fazi sam smišljanja polica ili kuka na zidu da ih "obesim").....
Najverovatnije će izbor pasti na
- Fulda Kristall Montero 3 (5 697,63 DIN po komadu)
ali još ću videti....

we brake for nobody!

hobbista

Obavezne su sve 4, ali su odložili primenu  :banghead: tako da su obavezne samo na pogonskim točkovima.
Daluje konfuzno, ali tako je  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

sphex

pa da znači sledeće nedelje koga ukebaju da nema dve zimske na pogonskim, sleduje mu -5000 din u novčaniku?
we brake for nobody!

msegovic

Za ovu zimu kao i prosle godine: zimske barem na pogonskim tockovima ili letnje ali lanci u gepeku. I dubina sara min 4 mm u oba slucaja.

sphex

hvala, prošle godine nisam bio tu (na času) ;)

...
a matematika sa gumama i felnama?
we brake for nobody!