Dacia Sandero III

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Sve si dobro napisao,slažem se 100%.I ovde je Sandero (obavezno u beloj boji) najčešći službeni auto za mnoge firme.Uz Fiat Pandu.Ne vidim koji bi drugi auto popunio tu prazninu.A ona nije mala,verujem da su u pitanju hiljade prodatih komada.Ne mogu da zamislim da se neki majstori,komunalci,dostavljači i slični voze u novom Stepveju koji se sija i šljašti kao novogodišnja jelka.Uostalom,ko bi platio 12-13.000 evra za vozilo za takvu namenu.
Odluka da se u Rumuniji ne pravi običan Sandero je komercijalna,a ne tehnološka.Znači da lako može da se promeni.Pratićemo razvoj situacije.

Zvao sam HIT auto da se raspitam za garanciju.Na auto je 3 godine,što je dobro,na koroziju (prorđavanje) je 6 godina,što me je razočaralo.Isto kao 2004.godine,valjda je jedini evropski proizvođač sa tako kratkom garancijom.Uz sav napredak koji se vidi, ono što je bila potencijalno slaba tačka,ostaje i na dalje.Šteta.

Veterinar

Ne moze i ne sme da bude bolja od Renoa. Treba imati u vidu da su komercijalna vozila jeftinija, da imaju kao laka komercijalna odbitni PDV. Mislim da je truba ruba sto u ponudi nema Sandera, ali komercijalni, beli Stepway, sa LPG uređajem ne zvuci lose.

cika mili

Citat: MitarMrgulic poslato 04.02.2021. - 14:18
Vidim da i u Srbiji i Hrvatskoj, Gorska služba spašavanja i još neke institucije, imaju Dacie kao službena vozila, pa mislim da je šteta za prisutnost u tom segmentu, izostavljanje ponude običnog Sandera.

Dastere 4x4, tako da za GSS nema zime.

Slažem se sa dekiv68, obični Sandero III mi je lepši od Stepveja.

Hardvet

Citat: MitarMrgulic poslato 04.02.2021. - 14:18
Ko zna, možda Lada sad uleti za taj segment tržišta :)
Takozvana Lada Granata jedva ceka da uleti 😂😂😂

Lazar@

E vidis kod nas u CG jednom u godinu dana sretnem Logana.
Nema ih, ne vjerujem da je ukupno prodato 10 komada bilo koje generacije.

Sandero ima po neki onaj "suvi" komercijalni,  Stepveja i Dastera ima mali milion.
Eto tako smo blizu a trziste skroz razlicito  :ces:

glavonja3

Dacija Sandero III drugi mesec zaredom je najprodavaniji u Evropi:

https://www.kamatica.com/analiza/ovo-je-10-najprodavanijih-automobila-u-evropi/64925

Na cetvrtom mestu je Daster  :aplause:

Veterinar

Odraz kvaliteta Dacije i krize u Evropi. Bravo za Daciju!  :aplause:

bocca

Nekada je bilo na listi barem 6 od 10 malih gradskih automobila, i clio i 208 i corsa i fiesta. Sada osta sandero i polo i ubaci se yaris. Verovatno su i ovi u drugih 10 ali se malo izmenila slika tj. segmenti koji se najviše kupuju. A možda je samo prinudno zbog čipova.

saša61beograd

Prevrteo sam malo statistiku.Po sajtu Carsalebase u avgustu 2019. Dačija je prodala 50.974 komada.U avgustu 2021,po ovome iz prethodnog posta,prodali su oko 26.000 komada.Nije precizna statistika,ali okvirno pukli su za oko 50%.Pa i nije baš za  :aplause:

Keka

Ali su zato digli cene u nebesa.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


svrle

#70
Citat: saša61beograd poslato 27.09.2021. - 16:33
...Po sajtu Carsalebase u avgustu 2019. Dačija je prodala 50.974 komada.U avgustu 2021,po ovome iz prethodnog posta,prodali su oko 26.000 komada.Nije precizna statistika,ali okvirno pukli su za oko 50%...

Treba istaci da "50.974 komada" u 2019. cine sandero, duster, lodgy, logan i dokker, a "oko 26.000 komada" po drugoj statistici cine samo sandero i duster.
Pad je izvestan ali ipak nije "za oko 50%"....poredio si dva razlicita broja.

saša61beograd

Znam,to sam i napisao.Svakako ne valja ni njima ni nama.

Vladan P

Zajedno smo skupa !

Capriolo

Svakome može da se desi. Pa i Dačiji.
Ako dobro razumem, ovim opozivom nije obuhvaćen 1,0 TCe ?

Kocijas

Možda nekom bude interesantno, na francuskom sajtu Sandero Stepway može da se konfiguriše i sa motorom od 110 ph. Razlika u ceni u odnosu na 90 ph je 750 Eur.