Dacia Sandero II

prethodna tema - sledeća tema

drad

Čestitke na novom autu. Nadam se da neću biti kriv ako ne budeš zadovoljan sa 1.2   :whistling: Verovatno jeste malo tromiji od 1.6 logana, ali biće i to malo bolje kada se motor razradi. Ako ništa drugo finansijski si bolje prošao.

ropee

čestitke na novom autu  :too: baci i koju slikicu

Andrix

#332
Ovako, auto se cini lagan, pomalo poskakuje, a kako i ne bi kad su mu gume na 2.2/2.0  naduvane sto je na loganu mnogo manje i mekse bilo. Nema pokazivac temp.motora, sto mi fali.Pohvalno je sto ima amortizer i na haubi, motor je mali lepo upakovan, kompaktan, ne cuje se. U ambiance verziji dobija se i radio sa dvd, bluetooth/om, koji nisam uspeo da uparim sa tel., kao i usb i aux konekcije. Klima, esp, nema bord comp.Cim se upali automatski se pale dnevna svetla, koja su uklopljena u poziciju, jedna sijalica sa dva vlakna, i ne mogu se ugasiti. U voznji se pali pokazivac za saltanje u veci/manji stepen prenosa.Ubaceni su kontakti za svetlo kabine i na zadnja vrata, gepek se otvara bez kljuca, i zakljucava se preko daljinske cent.brave. Na oba kljuca su daljinci za oktlj/zaklj.Rez.tocak je norm.dimenzija, ali ga prodaju za 50 e kao dodatnu opremu, ja ga dobih na lepe oci za dz.Gume letnje Contin.ekocontact 5, to je sto se vidi a za dalje javljam... 
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

zac

Neka je sa srecom...  :aplause: 

Okaci slikice..  :D

Zoran

Hibernacija,molim te napiši koji redak o temperaturi. Fića je nekada bio bez tog pokazivača pa su ugradili. Šta je ovo? Pokazivač u Sanderu I bio a u Sanderu II nema  :ne:. Možda ima samo lampicu kao TAM? Ona znači "stani gotov si".
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Vec sam pisao da na novoj fabiji isto nema pokazivac temp. ali kad je auto hladan na tabli svetli pokazivac nivoa tecnosti u plavoj boji, a kada se zagreje samo se ugasi, ovde nisam ni to primetio, verovatno da ne bi zamarao savremene vozace... :doh:
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Važno da ima dugmićena volanu a što vozač nema pojma o temperaturi motora to nema veze. :kava: :rtfm:
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Dugmici za radio su ispod volana, na desnoj strani ispod rucice za brisace, nista posebno.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Dragan.vi

Cestitam, neka te lepo sluzi  :too:

Loganovac

Zorane, u modernim automobilima pristup se drastično razlikuje od onog na koji su profesionalni vozači navikli. Zamisli poslovnog čoveka u odelu od 1000$ za volanom. Njemu je u glavi hiljadu drugih stvari o kojima mora da brine, a od auta očekuje da ga bezbedno i sigurno odveze iz tačke A u tačku B, gde ga čekaju na sastanku na kome se odlučuje o milionima. Da li njemu trebaju termometri, crtice, pokazivači ovoga i onoga,da li on brine kada je i da li je zamenjeno ulje, filtri, kolika je garancija, koliko troši na 100km, koliki je zazor ventila? Da li on koči motorom? Bože sačuvaj, za kočenje postoje kočnice. Sve radnje oko auta, servise, zamenu guma, punjenje gorivom i redovno pranje automobila kao najvažniju stvar za njega obavlja neko drugi. Njegovo je da sedne u kola i na vreme stigne tamo kuda je pošao. Dakle, duboko verujem da oni koji dizajniraju moderne automobile nemaju sliku prosečnog Balkanca u glavi, a i zašto bi kad nas ima tek šaka jada? Nije na njima da se nama prilagođavaju, na nama je da se nekako snađemo i da opstanemo u svetu koji je sve više njihov.

Jeste :offtopic: ali morao sam...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

#340
Citat: Loganovac poslato 19.04.2013. - 07:04
... Zamisli poslovnog čoveka u odelu od 1000$ za volanom...

Ovakvi gore zeleni se ne voze u Daciama i obično imaju vozače kojima to znači, jbg morao sam da dam komentar :D

I da dobro nam došo u Sanderaše :too: i možeš da se pohvališ da ako ne grešim si prvi Sanderaš II :to:

ropee

Jučer sam gledao novi sandero u autokući u Rijeci . Moram priznati da ljepše izgleda uživo nego na slikama . U salonu je bijele boje i jaako dobro izgleda ( mada meni se i stari model sviđao , pogotovo stepway  :dance: )

Aleks

@hibernacija  Cestitam i zelim ti da te lepo sluzi!  :ziveli: :wave:

Andrix

Fala vi svima, pa ajte i vi skoro da menjate na bolje, do sada jos nisam video novi sandero u Bg, logan ima jedan i to je na taxiju dizel. I da, smanjio sam auto za broj, sa logana na sandera, mada sto se gepeka tice i nije mi sada manji jer sam u loganu imao klasicnu bocu. Jos jedan detalj o Sanderu, javljac nevezanog vozacevog sedista je vrlo uporan, pisti dokle god se.ne veze, sto ce morati nekako da se resi jer nervira, a tako lepo viri zica od kontakta. Ne svidja mi se sto srednji pojas na zadnjem sedistu je vezan na krovu, pa ruzno visi.Za temp.motora nema pokazatelj ni kad je hladan ni kad je dostigao radnu.temp, nema nista...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

kiconix