Sandero Stepway treće generacije

prethodna tema - sledeća tema

Goky

Da li Stepway u Confort paketu opreme ima osvetljenu kasetukod suvozača, gledajući cenovnik sa spiskom opreme rekao bih da nema. Isto je tako bilo i sa prethodnim modelom da u najačem paketu (Prestige) nema osvetljenu kasetu. Meni je to malo bezveze...
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Boqy

Kako Prestige nema?
Verujem da i novi ima.

Goky

Nema, Prestige kupljen septembra 2016.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

bocca

Nego, na dva teksta ovih dana pročitah da će novi Sandero imati opciju i panoramskog krova. Na zvaničnom sajtu još uvek nema spiska dodatne opreme pa ne mogu da proverim. Zna li iko išta o tome? Verujem da mnoge kupce Dačije to i ne zanima ali je ipak zanimljivo da postoji i ta opcija.

Kocijas

Danas sam pogledao novi Stepway u salonu. Meni se svidjao i dok sam ga vidjao samo na slikama a uzivo mi je jos lepsi. U odnosu na moj Sandero I, 2012, ovaj je 3 klase iznad. Model koji sam video je 12.500e, Tce 90hp, narandzasta metalik, manuelna klima, klasicna rucna, nije ona na dugme. U odnosu na moj, na ovom se vrata sama zatvaraju. Primetio sam i dodatna 2 mala zvucnika, na tabli, uz soferku u coskovima. Displej veliki, odlicno uklopljen, ne deluje zalepljeno kao na slikama a ne zakljana pogled ni malo. Sa mojih 183 cm, kada sam pogledao preko njegove gornje ivice, pogled mi je pao na tablu 5 cm ispod linije gde se spajaju tabla i soferka. Na zadnjem sedistu dovoljno mesta i za kolena i za glavu. Gepek malo kraci od mog ali vidno dublji. Sve u svemu, odlican utisak!

vladimiris

bocca  Druže,imaće opciono šiberdah,stakleni...

bocca

To bi onda mogao biti srednji paket opreme (11990) sa doplaćenom bojom (420), multimedijom (290) i kamerom (300)! Naprimer! Interesuje me samo da li ima razlike u kvalitetu tkanine na sedištima između drugog i treceg nivoa opreme!?! Sutra idem u Novi Sad pa možda i uspem da svratim do nekog od salona. Pozdrav

djomla1977

Citat: Goky poslato 29.01.2021. - 12:13
Nema, Prestige kupljen septembra 2016.
2017 prestige oprema ima

Keka

Citat: KizaHood poslato 28.01.2021. - 19:36
Pa dobro bre, zar ovo nije odavno "busted"? :hm:

Realno, na 2000 RPM moz' da se vozi... Ali to je to: moz' da se vozi. Nista vise.

Hebu ga tri cilindra. Zato mora da se vrti. A turbinom mozes blizu beskonacno nagurati Nm i KS (metafora).

Karting ima maximalni obrtni moment od 160 Nm u rasponu od 1400-3500 rpm, ima 4 cilindra i na 1500 rpm rezi i grize, a na 2000 preporucuje saltanje u vecu brzinu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Kocijas


bocca

Onda nema kameru (300), ali ima parking senzore (210), što je i logičnije, i rezervni točak (120)!

Vladan P

Nova Dacia Sandero proglašena je za Automobil godine 2021. i Gradski automobil godine 2021. u izboru poznatog francuskog automobilskog časopisa L'Argus.


https://www.telegraf.rs/auto/auto-vesti/3296424-automobil-godine-2021-francuska
Zajedno smo skupa !

saša61beograd

#42
Eh,zamislite kako je lepo i lako sa francuskom platom od 3.000 evra kupiti novog Sandera.To su sitne pare i niska očekivanja,pa onda nema zamerki na auto.A i pomažu domaću kompaniju.Sve je super!
A zapravo je to katastrofa u najavi za Reno.Francuzi bi trebalo da kupuju Klio i Kaptur u ovoj klasi da je sve kako treba.

Dadokg

Pa nije velika katastrofa, uvek ima ljudi koji će kupovati i skuplje modele iz Renoove game.
U svakom slučaju novac ide na isto mesto, kupili Dacia ili Renault vozilo.


Loganovac

Kolika je realno razlika između Clia i Sandera? Mnogi su shvatili da ni jedan ni drugi nisu auto za k*rčenje, a još imajući u vidu činjenicu da je svaki nepotrebno potrošen evro pri kupovini novog automobila praktično bačen u bunar, odlučuju se za najpametniju, "best buy" kupovinu. Sandero je auto koji zadovoljava 90% potreba (zapravo očekivanja) prosečnog korisnika. Cena svakog narednog % je nerealno visoka i uz to eksponencionalno raste što se više približavaš (nedostižnoj) cifri od 100%. Tako je i postao auto godine, ne zato što je najbolji auto u ponudi već zato što je best buy, optimalna kupovina gde dobijate najviše za svoje pare.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.