Dacia Duster 1.0 Tce ECO-G

prethodna tema - sledeća tema

slavko_bgd

Niko ne uvaljuje restlove. Mislim da su razlozi sasvim drugi. Ljudi koji rade prodaju automobila bilo kog brenda sigurno odlično znaju šta se može ili ne može prodati u Srbiji. Razmišljam, da sam uvoznik i prodavac automobila - sigurno bih ako mogu uvezao i prodao proizvod koji tržište traži . Zato pišem da mislim da su razlozi sasvim drugi od onih za koje mislimo da jesu... Kako god. Mislim da polako dolazi vreme vraćanja na benzince, pogotovo na benzince sa pogonom na "alternativu".

Veterinar

Verujem da razlozi postoje, ali ja sam poznajem pedesetak ljudi koji bi kupili Dustera 1.0 sa plinskim uređajem.  :ne:

szs

@slavko_bgd
Na konkretnom primeru Toyote se ne bi nikako složio jer se za 1.0 čekalo 30-45 dana a za 1.5 nikada ni dan osim posebne boje
Pratim od prošlog sajma
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

slavko_bgd

Razlika je između nema na lageru i nema uopšte u ponudi.

szs

Tačno
Nema od januara 2020. UOPŠTE u ponudi sa motorom 1.0
Ovo što sam napisao iznad je za period od sajma do nove god
Tada je bilo u ponudi ali ne na lageru po 30-45 dana
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Keka

#65
Narod na ovim prostorima ima (osnovano ili ne, to je posebna prica) averziju prema "kosilicama na tri cilindra sa malo kubika".

Jesmo duboko zabrazdili u offtopic, ali Clio sa LPG motorom u srednjem paketu opreme "intens" kosta skoro (`15.500e)kao Megan sa dizel motorom (16.430e na lageru), mnogo bogatijom opremom i mnoooogo vise mesta, sto je veliki apsurd.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


szs

Izvinjavam se na :offtopic:
:friends:
Namera je bila da se prikaže zašto nema Duster 1.0 Tce sa TNG kod nas
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

bocca

Evo najzad i u cenovniku u Srbiji ponuda za tng Daster. Kao i kod Klia, skuplji je 700 eura od identičnog bez tng-a! A slučajno pronađoh u memoriji telefona cenovnik od pre 11 meseci. Za taj period poskupeo je 400 eura plus je tada rezervni točak bio u ceni a sada se doplaćuje 100 eura. Znači 500 eura!

saša61beograd

Šta je 500 evra,ništa!Reno je u krizi,svi su oni u krizi,red je da im malo pomognemo.
Ko zna šta će biti u bliskoj budućnosti.I ja gledam cenovnike i jako me zanima kako će izgledati za jedno godinu dana.A sada ne bih ni u ludilu kupovao nov auto.

nik

#69
700 EUR više. Ništa ekologija i smanjen porez.  :banghead:

:offtopic:
Citat: saša61beograd poslato 02.07.2020. - 18:49
... jako me zanima kako će izgledati za jedno godinu dana.
Nekako sam ubedjen da neces morati da cekas tako dugo.

57% manja prodaja automobila nego u maju prošle godine.
Brzo će to.  :kava:

Bogme, bude li opcija i sa Sanderom, mogao bi da se ponovi vozni park. Daster mi prevelik.  :c:

bocca

Slično razmišljam kao nik. Čekam Sandera. Novog. Na novoj platformi. Naravno, uz korektnu ponudu. Ako mi se ne svidi onda ipak neki polovnjak, ali bi sledeće godine trebalo da obnovimo malo vozni park. A pošto je ovo tema o Dasteru, ovaj model ipak ne!
I da, i u Hrvatskoj i u Sloveniji tng Daster je u ceni benzinca tj cena fabričkog tng-a je 0 eura.

neskafa


+1 za Sandera 1.0 Tce ECO-G  :dance:
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

MarkoHR

Meni je stigao moj Duster 1.0 TCe ECO-G Prestige prije ~ 2 tjedna, još se upoznajemo, pa ako ima kakvih pitanja? :) Potrošnja prvog tanka plina je bila oko 10l/100km.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

nik

 :aplause: :aplause: :aplause:

Pa da čitamo utiske uskoro ovde.
:ziveli: