Dacia Duster 1.0 Tce ECO-G

prethodna tema - sledeća tema

kovdejan

#165
Ako zeza elektronika to je nešto najteže za otkriti. U servisu sve ok, na putu zeza. Nisam do sada čuo ni za jedan auto da mu je to normalno ponašanje.
Podseća me na moju kućnu klimu. :D Počela da zeza ovog leta, prestala par puta da radi, spoljna jedinica vrela bila. Prijavi grešku nema gasa. Dođe serviser sve ok... Posle 15 dana opet prestane da radi, serviser ponovo dođe i opet sve ok... Najbolje je ako već nešto treba da crkne, onda da crkne do kraja. Ovako "podmukli" kvarovi baš treniraju živce. :)

KizaHood

Meni klima bila u rucnom rezimu rada, tako da ne verujem da se to desavalo. A i osetilo bi se to unutra kad je napolju 36C  :D

srdjoni

Evo posle 2 godine iskustva sa Dusterom Eco-G, i dalje prezadovoljan, prešao oko 26000. Juče se vratio iz Crne Gore, oko 1300 km, jedan smer benzin, drugi gas, na autoputu sve vreme 130 na 3000 obrtaja, potrošnja: benzin 6,3, gas 8,6 l.

Hteo sam da se lično uverim da li je i koliko gas isplativiji :) . Po trenutnim cenama, osetno.
Homesick for a place you've never been...

slavko_bgd

Je li to prikazana potrošnja po bordu ili je fizički mereno? 
Pitam jer je drugar, novi Stepway3 isti motor, sa 32,xxL plina prešao tačno 390km. Po digitronu to je potrošnja od 8,2L a bord mu pokazuje potrošnju plina 9,7L.  

srdjoni

Citat: slavko_bgd poslato 04.07.2023. - 20:49Je li to prikazana potrošnja po bordu ili je fizički mereno?
Po bordu je, a po sipanom gorivu čini mi se da je to to.
Homesick for a place you've never been...