All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Citat: slavko_bgd poslato 23.03.2021. - 10:56
Već sam pisao: prethodni set letnjih Tigar guma je posle 8-9 godina pošteno odslužio svoje. Ovaj set zimskih otprilike isto starih je pregurao ovu nazovi zimu i voziću ih do jeseni. Zimska guma leti?! Da, jer prelazim malo km u gradu. U međuvremenu sledi nabavka 4 komada univerzalki u cenovnom rangu cca 50-60€/kom. To je ono što meni trenutno najoptimalnije radi posao. Skuplje mi ne trebaju, jeftinije ne želim.
Evo i meni oba kompleta guraju 8-ma god, i zato i gledam all season gume. Kako nam ide /opet/ leto bice da ce letnje gurati i ovu sezonu, a za dalje merkam novu Savu...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

szs

I meni nova Sava All Weather deluje zanimljivo jako
Medjutim, nikako da naletim na neki ozbiljan test
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Andrix

Ma ako mi je Wintera dobra zimi, a i davno bila i leti, bice i ta...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

szs

Da ja sam vozim ovaj auto, ne bih razmišljao toliko
Medjutim sada vozi i supruga a uskoro najverovatnije prelazi u vlasništvo moje ćere, umesto starog 1.4, kada mi kupimo novi
Tako da gledam nešto dobro i prihvatljivo za sve
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

slavko_bgd

Mislim da toj gumi ne fali ništa i da za noramlno korišćenje nećeš pogrešiti ako uzmeš nju, Laufen, Lassu ili Tigar. Ono što mi se dopada kod tog pneumatika je šara koja mnogo podseća na Mišelinovu, izraziti "V-shape" koji je odličan za sneg i mokro zbog izbacivanja vode. Ja ću najverovatnje na jesen uzeti Laufen jer kažu koji su vozili Laufen i Lassa gume da je prvi bolji za kišu, led i sneg, da je mekša ali da se brže troši od Lassa guma iste kategorije. Lassa je nešto tvrđa, šara i sastav smeše više odgovaraju suvom asvaltu i većim brzinama kojima ja zaista retko vozim. Razlika u tom cenovnom rangu i kvalitetu je u nijansama koje mislim da ne čine neku bitnu razliku. Tako da...videćemo.

Midzi

Cena je pristupačna oko 5700 po komadu u dimenziji 185/65 R15

https://www.autogume.rs/gume/Sava-brend/All-Weather-R-439390

Treba uzeti u razmotiriti i all season gume Kleber, GoodRich i Debica, jer su imaju sličnu V šaru, dok ne treba zanemariti Wintru.


LeNgenda

Imam već jedno 16.000-17.000 na Quadraxer 2.

Najveći plus je tišina. Vrlo tih pneumatik. Troši se očekivanim tempom od oko 1 mm na 10.000 km na prednjim točkovima i to im uz redovno rotiranje daje oko 40.000 km veka pre zimskog minimuma, što je, rekao bih, takođe plus. Uprkos testovima, smatram da su na mokrom znatno iznad proseka i tu im takođe dajem plus. Mene su koštale oko 5800 dinara po komadu, što je isto plus.

Na snegu ih nisam probao jer snega nije bilo na mojim trasama u poslednjih godinu i po.

Za sada glavni i najveći minus je što su uspele da se iskrive i tresu na 40-50 kmh, sve četiri, jer sam pre mesec dana rotirao napred-nazad po drugi put i nema razlike. Nisu dorasle našim rupama i nisu za manje pažljivog vozača kao što sam ja.

Nema promena na gazećem sloju i bokovima, još ima dosta tehničkih trnova sa strane. Vrteće se još dve, dve i po godine i pašće na 4 mm, a onda tražimo malo izdržljiviju gumu, pa makar i na uštrb buke. Ako se Sava pokaže čvršćom, eto kompleta novih guma za iste novce, cca 200 evra.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Midzi

Možda bi u XL varijanta bila bolja opcija da se nekrive jer su ojačan sa strane. Koja oznaka je na vašim gumama?

LeNgenda

88H

Tigar tradicionalno u našoj dimenziji pravi dve varijante istog modela, 88H i 92V XL.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

saša61beograd

Citat: saša61beograd poslato 21.03.2021. - 14:05
Godinama unazad Sava Adapto koju koristim,185/70 14,je oko 5.500 dinara kod svih koji je prodaju.Sada slučajno naletim da je ima u Kemoimpeksu i to za 6.497 dinara!Skoro 20% više nego obično.Zašto???
Čitam na Auto blogu zašto je tako.Neka buba gricka lišće na plantažama kaučuka u Južnoj Americi,pa će prinos biti manji.Ako ta buba preleti okean,biće isto i na plantažama u Aziji,a to će biti katastrofa.Amerika i Kina već prave zalihe.Bilo bi vrlo mudro da odmah odemo kod vulkanizera i kažemo "daj pet komada"!
Od ranije znam da su mučenici na tim plantažama jako bedno plaćeni.Ako oni zatraže da im se dnevnica podigne sa 1,5 dolara na 1,7 ,gume će da poskupe još 20%.Ukratko,navali narode,dok ima i dok je jeftino.

Veterinar

#730
Tom logikom, kupio Tigar all season za iducu jesen (Metro 4999 dinara po gumi 185/65 15), pa ćemo da vidimo kako će se pokazati.

Andrix

#731
Citat: LeNgenda poslato 24.03.2021. - 20:16
Imam već jedno 16.000-17.000 na Quadraxer 2.

Sad mi pokvari misljenje o ovoj gumi a bila mi je prvi izbor za svesezone...Sad bas razmatram Laufen vidim da je pod brend Hankooka, a gledam i ovu novu Savu....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

Citat: Andrix poslato 23.04.2021. - 15:23
Sad mi pokvari misljenje o ovoj gumi a bila mi je prvi izbor za svesezone...Sad bas razmatram Laufen vidim da je pod brend Hankooka, a gledam i ovu novu Savu....
Laufen ni slucajno  :lau:

Andrix

#734
Dobro, necu. Danas me lepo izvuce Wintera iz blata+mokra trava, malo iskustva sa napred-nazad, da su bile letnje-tesko. Jos jedan razlog za ove gume, jer volim da poteram van puta i leti pa dobro dodju krampone...Sad gledam dalje i Hankook Kinergy 4S2, svidjaju mi se jaki blokovi na obodu bez mnogo zareza, a i sara,  ???
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari