All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

Vec su u prodaji?  :ces:
Zar za r16 i vece datum nije bio sredina 2020?

Cekamo neki test.
Stavio sam nove starfire ljetnje i vec jedva cekam da ih skinem  :lol1:







szs

Nisam nešto ubedjen da je ova šara super za zimu. Al da sačekamo recenzije   :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Lazar@

izgleda kao solidna sara za odvodjenje vode po kisi  :dance:
ali znajuci tigar... :zloca:

cekamo neki ADAC

Keka

Donekle je slicna crossclimate sari...ali nije bitna sara nego smesa.

Nema sta da cekamo testove, koliko para, toliko muzike. Nece Michelin ugroziti svoju gumu od 100 evra sa gumom od 50 evra.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mali.alen

Neka hvala. S gumama više ne ekperimentiram. Jednom se opekao, sad pušem i na hladno...

ajgor bejzik

Saborci, vozim evo već 3,5 godine Dustera (4x2) na M+S Continental gumama. Prešao malo ispod 60.000 km. Zadnje gume deluju odlično, prednje su se već malo istrošile, pa sam se prošle zime malo mučio...tj. par puta se zaglavih u snegu. Kakva su vaša iskustva? Da li uzimati zimske, pa posle letnje ili opet da uzmem M+S. Uglavnom vozim po gradu, iz Novog Sada sam. Ali mi se nekako čini da M+S ne može da se meri zimi sa zimskim, a leti sa letnjim. Šta vi kažete?

Hvala
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

miki-bgd

Da zamenis prednje i zadnje?

Ja sam poceo da vozim sa 2 seta, tako sam i navikao pa sam uzeo ponovo 2 seta. Bilo je vaganja, razmisljao i o all season, ali na kraju jok. Nisam bio za eksperimentisanje.
Tebi ako je skoro 4 godine ta guma resavala posao, na tom autu... Znas kako se ponasa u svim uslovima.

Ali da, pogledaj testove, all season guma je kompromis letnja-zimska. Recimo da u krajevima sa mnogo snega mora iskljucivo zimska.

Raja

Zameni mesta, prednje-zadnje. Iz svog iskusttva ti govorim da su nakon tri i po godine prilicno uplasticile i budi jako oprezan na snegu.
Prvi sneg kada padne i pokrije kolovoz 2-3cm izadji i probaj vozne karakteristike gumidzona (naravno tamo gde neces nikoga ugroziti).

ajgor bejzik

Znaš kako, mozak i razum žele dva seta (zimski+letnji) zbog mnogo razloga (zimi - sneg, kiša, duži trag kočenja a leti sunce - gume škripe i deluju drugačije nego letnje), a srce hoće M+S - jeftinije je i nema cimanja oko nošenja guma, zamene....i svih ostalih troškova!
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Loganovac

Dobro, sad kad smo u odgovarajućoj temi, da ti razbijem zabludu o ponašanju All Season guma tokom leta, konkretno mislim na Goodyear Vector 4 Seasons G2 koje vozim celo leto. Kakvo cviljenje, kaki trag kočenja, kaki bakrači? Sto puta su po svakom kriterijumu bolje od počivših Michelin Energy Saver letnjih guma koje sam do tad vozio leti, i to iz njihovih najboljih dana. Osećam se sigurno. Što se iste gume tiče u zimskim uslovima ima dosta svedočenja da su ljudi čak i u off-road uslovima svuda izlazili njima, ja sad ne mogu o tome pričam, čekam zimu, sneg i led. Verujem da se ni tu neću razočarati. Moja najtoplija preporuka.

BTW, M+S nije oznaka za All Season, nalazi se i na zimskim gumama.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ajgor bejzik

Hvala ti!
Continental Cross contact škripe leti, a najviše u krivinama! :bonk:
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Loganovac

Jel si proveravao trap?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

shole

Pritisak u gumama? Na mom dusteru je continental crosscontact lx2 i to je letnja guma,a ima oznaku m+s. Provereno na razlicitim sajtovima,a nema ni pahuljicu na sebi.

lovac

Evo, prošlo je godinu dana od kada sam ugradio Lassa multiway, all season gume.

Za prosečnog vozača zadovoljavaju sve kriterijume; gazio sam duboki sneg, vozio po velikoj kiši, po suncu i vrućini, po njivama i po auto putu.
Svuda su sasvim solidne, osim po ledu.

Goran25

Conti Cross Contact, sa oznakom M+S, Rumunska proizvodnja. Leti u krivinama znaju da zaškripe, sa predjenih 40k poprilično su se istrošile na rubovima, proveravao trap, sve je u najboljem redu...

Ne koristim ih zimi, i pored preporuka raznih vulkanizera da ih mogu "terati" i po snegu, možda je za neki prelazni jesenji period ali za minus i sneg po mom iskustvu ne.