All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

sailun je 54e

kleber quadraxer i fulda multikontrol oko 70e

goodyear vector 4 i miselin cc+ oko 90e

saša61beograd

#466
Citat: mali.alen poslato 08.04.2019. - 16:36
Znači guma je jajasta.
Onda je tu kraj priče.Dobro je da su ostale kako treba,pa će odraditi svoj radni vek,kako tako.Ima na nekim forumima žalbi da se na Starfire gumama pojavljuju klobuci i da treba imati sreće kod kupovine!
Razočaran sam kompletno,posebno jer je domaći proizvod.Lošije vozne karakteristike bih i mogao da shvatim za ovu cenu,ali ovo je previše.U Kruševcu nisu čuli za šestar,a Amerikanci ga nisu doneli kad su preuzimali fabriku.Koji k***c su i dolazili ti Amerikanci,u Trayalu su pravili jajaste gume i bez njih.

Lazar@

Citat: saša61beograd poslato 08.04.2019. - 19:09
Onda je tu kraj priče.Dobro je da su ostale kako treba,pa će odraditi svoj radni vek,kako tako.Ima na nekim forumima žalbi da se na Starfire gumama pojavljuju klobuci i da treba imati sreće kod kupovine!
Razočaran sam kompletno,posebno jer je domaći proizvod.Lošije vozne karakteristike bih i mogao da shvatim za ovu cenu,ali ovo je previše.U Kruševcu nisu čuli za šestar,a Amerikanci ga nisu doneli kad su preuzimali fabriku.Koji k***c su i dolazili ti Amerikanci,u Trayalu su pravili jajaste gume i bez njih.
ja sam vozio starfire w200 zimske 3 pune godine( i jos bile na akciju 3+1)

dosta lose po mokrom, po snijegu odlicne


0 problema sa balansiranjem, 0 problema sa kilama...a vozio sam puno puta van asfalta po makadamu i dzombama, penjao se na trotare, vukao rucnu, svasta...

LeNgenda

Citat: mali.alen poslato 08.04.2019. - 16:36
Znači guma je jajasta. Na zadnjem kraju se to ne osjeti  ali kad je bila naprijed, bas se jako osjetilo.

To je jedino sto me odvraca od kupovine AS2000, losa kontrola kvaliteta i lutrija pri kupovini.

Jedan kolega ih je kupio, drugi ce uskoro, ja se zapravo lomim izmedju Lassa Multiways i Fulda Multicontrol, tj. 5500 vs. 6800 dinara po komadu.

Kleber Quadraxer 2 se sunja u pozadini po ceni negde izmedju.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

mali.alen

Mislim da je Kleber sasvim ok guma i da nećeš pogriješiti. Ja sam htio nju kad sam kupovao i ovaj mi predloži As 2000 kao nisu loše a jeftinije. I ja budala uzmem. Sam sam si kriv al eto, na greškama se uči. Sad ću ih tjerati još neko vrijeme i onda ili fulda ili kleber.

saša61beograd

Na sajtu Beogume se pojavila nova Tigrova all season guma,185/65 15 za 4.850 dinara!!!

Ayrton

Bojim se da će i u ovom slučaju, kvalitet biti sumnjiv...
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

kiconix

Ne delim to misljenje.
Tigar ce biti Tigar, neko je sa njim zadovoljan neko ga pljuje.
To se promeniti nece.

Loganovac

Šara mi dobro izgeda. Međutim:

1) potrošnja goriva E
2) kočenje po suvom C
3) buka 71dB   :badmood:

I izgleda da nemaju srpsku verziju sajta, samo tigar-tyres. Bruka.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Sto je bolje od Starfire iliti Cooper tyres.
Njihov ne postoji, samo gume.
Strasno.

saša61beograd

#475
Ne verujem baš 100% u Euro tyre label ni u rezultate testova.Zato mi je svejedno da li je C ili E,ili da li je 69 ili 71dB.Svakako ne bih kupio 50% skuplju gumu zbog C umesto E (na žalost cena presuđuje,znači najskuplje nikad neću sebi priuštiti).
Problem sa Euro label-om,pa i testovima je što se sve to odnosi na nove gume.Meni je bitno i kakva će guma biti posle 2-3 godine.Možda sve one kad ostare odu na F,F 75 dB.A možda ne,to se ne zna,a para i vremena za istraživanje nemam.
Ova nova generacija Tigrovih guma mi se sviđa i da ima u mojoj dimenziji i da mi trebaju nove gume kupio bih ovaj all season odmah.Niska cena bi mi omogućila da na prednjim točkovima uvek imam gume ne starije od 3 godine (kao što sada radim sa Adaptom).Sa skupljim gumama to ne bih mogao.

LeNgenda

Ta racunica mozda i pije vodu, svake 3-4 godine 150-160 evra za friske allseason gume, plus nema vulkanizera u medjuvremenu, plus se za stare gume moze dobiti bar hiljadarka po komadu, sto je prakticno jedna cela nova.

Tri zime, cetiri leta, pa nov komplet.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Loganovac

Da se pohvalim, posle katastrofe sa raspadanjem 8 godina stare letnje Michelin Energy Saver i vraćanja zimskih guma na čeličnim felnama intenzivno sam tražio, sve kako sam i obećao, Die Beste All Season gume, ali da budu taze. Ogledao sam brdo Youtube reklama i testova, pročitao stotine mišljenja korisnika i kojekakve uporedne testove u međuvremenu. Da potvrdim praksu da u velikom broju slučajeva izgleda da svaki Ciga svoga konja hvali, malo je neutralnih, nepristrasnih, da kažem objektivnih ocena, ali tih nekoliko su zlata vredne. Potvrdio sam raniju odluku i suzio sam izbor isključivo na GoodYear Vector 4 Seasons Gen-2 i to 88T, ne H i ne V. I ne 92 i ne XL (kao što se nudi CrossClimate, recimo). Hoću kvalitetnu, ali tihu, meku i udobnu gumu. Posle desetine bezuspešnih pokušaja da u internet prodavnicama saznam DOT, što je apsolutno uslov imajući u vidu da ne mislim da je optimalno doba godine za kupovinu i montažu All Season guma, dođem do informacije da u Planeti Guma imaju 4 komada, friške, DOT 1419 - mesec dana stare. 4 komada 31.584,00 dinara, besplatna dostava. Srećom, ispadne mi danas službeni put pa u povratku udarim u Železnik i pokupim gume. Momci su mi ljubazno svaku spakovali u veliku kesu i ubacili i kola. Oduševio sam se kad sam ih video, pa evo dole fotki da podelim radost sa vama. Večeras sam dobro oprao alu felne na koje mislim sutra da ih nabacim, ali pre toga da probam da produžim registraciju, dakle idem na valjke sa starim KM3 pa šta bude. Izveštaj sledi. Do tada  :woo-hoo:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix


saša61beograd

Čestitam na izboru.I ja bih rekao da su ove Die Beste.