All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

sds21

Prosle nedelje sam na Sandera montirao Michelin CrossClimate+, oko 35k sa montazom i balansiranjem. Drugi auto je u porodici, godisnje se sa njim prelazi 12-15k km. Neka potraju 4 sezone i bicu zadovljan. Na moj nagovor, surak za sandera uzeo isto CC+. Razmatrao je Fuldu i Hankook, ali razlika je mislim 1-2000din po gumi. Za 4-5 godina koliko ce da se voze, razlika je 1-2000din godisnje po sezoni, sto je zanemarljivo.

Inace kod mene u firmi u Nemackoj na 80% vozila su montirane all season gume, uglavnom Michelin CC. Isplativije su od varijante zimska/letnja guma, 2 para felni, hotel za gume, 2x godisnje montaza/demontaza. Na 10+ vozila usteda je velika.


saša61beograd

Danas sam kupio par Sava Adapto guma i stavio ih napred.Prednje iz 2015. sa oko 40.000 km stavljene nazad.Zadnje iz 2013. i oko 65-70.000km otišle u reciklažu.Gume su 5.700 din,montaža i ostalo još oko 700 dinara po gumi.
Sve to obavio sam u Beogumi uz skoro 3 sata čekanja.Moglo je bez čekanja,da zakažem za sledeću sredu!?
Uglavnom,ako sve bude kako treba,tri godine me nema kod vulkanizera.Kakva god da je Sava Adapto,sigurno je da je zahvalna i ekonomična.
PS Ove zadnje,koje su bačene imale su oko 4-5 mm šare i mogle su još da se voze,da ne ide zima, ne bih ih još menjao.

Andrix

Moj sledeci izbor su allseason, sa mojih oko 6-7000 km/god, samo cekam da ove letnje i zimske dobro isteram.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

svrle


szs

Izgleda zanimljivo.  :too:
Još ako cena bude..... 
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

glavonja3

Ako bude:

- bolja nego Vintera po mokrom

- ne mnogo losija po snegu

- cena malo visa nego Vintera a uporediva sa npr. Savom sa sve sezone

imace odlicnu prodaju. Ja cu prvi da kupim za svoja kola...

Keka

Available from 2020  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Ovo je Michelinova niskobudžetna all season guma.Prodavaće se pod nekoliko brendova (Kormoran,Riken,Tigar,Taurus...).Meni deluje vrlo moderno i kao da je dizajnerski i tehnološki bliska Cross climate-u (što da ne,potiču iz iste kuhinje).A cena će verovatno biti maximalno 10% viša od Wintere,što znači odličnu kupovinu (kad se pojavi jednog dana).Karakteristike će verovatno biti prosečne,znači dovoljne.Da se sad prodaju i da ih ima u mojoj dimenziji,odmah bih kupio.

Andrix

+1 za kupovinu i povecanje naseg standarda
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Lazar@

Nadajmo se da ce biti rodjaka Cross Climate-u...
Mada gledajuci prethodne gume, mislim da ce biti pogibija ljeti-pogibija zimi  :lol1: :ne:

Jednostavno ne zele ili ne  mogu da naprave gumu koja je dobra po kisi

Daniel

Cuj ne mogu....mogu, samo ne za novce koje mi ocekujemo/mozemo da damo za njih.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

lovac

Izgledaju veoma interesantno - ''futuristička šara''
Taman će da izađu na tržište kada poderem moje Lassa multways, pa ćemo njih da probamo, kao sledeću investiciju  :aplause:

Cena će sigurno biti povoljnija od Sava adapto (kupujmo domaće), a kvalitet - približan!  :lazy:

Andrix

#417
A moz biti da ce biti kvalitetna, cena isto kvalitetna ali u inostranstvu.Nesto sam zagledao, pa mi se ne svidja sto kod odvodjenja vode/snega iz centralnog dela nema prohodnosti do spolja, dva uzduzna kanala su zatvorena, mesto da budu otvorena prema bocnim blokovima. Ali valjda zbog cvrstine u krivinama su povezani.,...Samo da bude malo tvdja oplata/sajle, jer sam i ovu postojecu winteru terao 4 god u svim god dobima i imala je jos sare ali su se iskrivile.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

VaskezNS

U sastav materijala zaista ne mogu da zalazim jer nisam tehnolog, ali ono što iz iskustva vožnje zimske (Wintere) gume po kiši znam je - ogromna opasnost od akvaplaninga i prosto njena nemogućnost da se izbori sa odvođenjem viška vode koji se na asfaltu stvara kao tanak film pri jačem pljusku.

To sam jednom iskusio na auto-putu pri oko 100 km/h kada sam u traci za preticanje naglo kočio jer se ispred mene iznenada ubacio šleper. Imao sam osećaj da se auto podiže od asfalta i počinje da "lebdi", uz početak "vrckanja" zadnjeg dela auta. Sreća pa sam imao dovoljno prostora do šlepera, odmah pustio kočnicu i auto se "vratio na zemlju". Ovo iskustvo ne bih voleo da ikada više ponovim..osim ako ne budem vozio nešto što može i da leti  :)

Sastav materijala će između ostalog odovoriti na izazov koliko će guma biti krta/meka u suprotstavljanju temperaturnim promenama, ali mislim da to nema ključne veze sa akvaplaningom.

Po meni, šara je ta koja je presudna za all-season jer letnja koja ima puno uzdužnih kanala da prihvati višak vode koji se stvara u ovakvim situacijama, ne prolazi dobro na ispitima snega. A ona koja ima kompleksnu šaru sposobnu da se lako izbori sa snegom - nema mesta za uzdužne kanale.

All-season koja ima dobar kompromis ove dve karakteristike, za mene bi bio dobar izbor. Konkretno - all-season sa bar tri uzdužna kanala.  :ne:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

glavonja3

Meni se Vintera gore pokazala po tek navlazenom kolovozu, nego pod obilnom kisom.