All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Malo provrti postove, neko je vec pisao o ovoj gumi, utisci su da je dobra, da se ne trosi mnogo leti, da dovoljno prijanja zimi...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2011_Ganzjahresreifen_Test_175_65_R14.aspx?ComponentId=87236&SourcePageId=31821

Citat
Schwächen

    Leichte Schwächen bei Trockenheit, Nässe und Eis
    Schwach auf Schnee (führt zur Abwertung)


Slaba na suvom, vlaznom i na ledu.
Losa na snegu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

#77
Na istom ovakvom testu Auto bilda iz 2009. Sava adapto je imala bolju trakciju na snegu od referentne zimske gume!
Vozim all season gume i pratim sve testove od 2009.Moj zaključak je da su ovi testovi potpuno nepouzdani.U svima je Goodyear u vrhu,a recimo Hankook s4 ili Sava adapto šetaju od vrha do dna plasmana.Pazličit kriterijum ocenjivanja ili "ko da više"?
Vozim Savu adapto 3 godine i prešao sam 41.000km umerene vožnje sa njima.Imaju oko 4 mm šare,znači da su se meni trošile kao svaka druga guma.Pre njih sam vozio fabričke Barum gume pa mogu da ih uporedim samo sa njima.Dakle bolje su od letnjeg Baruma leti,zimi,naravno neuporedivo bolje.Planiram pred zimu kupovinu nove garniture,ili bar dve za prednje točkove.
Moje mišljenje da guma dobro radi tri godine,posle toga je tvrda, suva,klizava i neudobna i treba je zameniti.Sa all season gumama to znači kupovina 4 gume,sa dve garniture (zimska,letnja)kupovina 8 guma.Zaključak je jasan,bar meni.
Moje adapto su obične,ne HP.HP idu od 15 coli,a kakve su ne znam,trebalo bi da su bolje od običnih.

Loganovac

 :to:

Pravo rezonovanje! All season gume su, jasno je, kompromisno rešenje koje omogućava da se uz minimalna ulaganja ispoštuju propisi, a uz pažljiviju vožnju i zadrži neophodnni nivo bezbednosti i performansi. Postoje bolje i letnje i zimske gume, ali to košta.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

drzarkod

Moje Mislen Latitjud Tur su navodno za sve sezone, presle 13000, šara ok, ali sad po ovim kišama i lišću baš ne oduševljavaju, videćemo na snegu mada nema pahuljicu....na suvom se lako potpisuje. Made in Poland...dot 4210.

Zee

Hvala narode.  :wave: :ziveli:
Mislim da ce Sava Adapto da zadovolji moje potrebe.

saša61beograd

U novom broju revije SAT izašao uporedni test all season guma uz direktno poređenje sa zimskom i letnjom gumom Kontinental.
Ko neće da da 119 din za reviju, evo mu par opštih zaključaka:
-all season u odnosu na zimsku Kontinental gumu zaostaju malo ili prihvatljivo,po snegu.
-all season u odnosu na letnju Kontinental gumu dosta zaostaju po suvom i mokrom.
Po ovom testu all season gume su po snegu ok,a leti,naročito na mokrom mogu biti problem.To je i neki moj zaključak,donet onako po osećaju,bar što se tiče Save koju imam.

Zee

Ja uzeh pre neki dan dve Sava Adapto HP 185/65 R15.
Bile na akciji u Beogumi, a dve zimske sam dobio od brata, tako da sam sada miran do proleca, nadam se.  :)

vujanovgoran

Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Zee

Izvinjavam se,
izasle po 6863,00 din. odnosno oko 14500,00 din. sa balansiranjem i novim ventilima.

vujanovgoran

 :to: Da te sluze sa srecom.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Zee


saša61beograd

#87
Posle tačno 38 meseci i 43.000km zamenio sam moje Sava adapto,istim takvim.Samo prednje,a zadnje menjam sledeće godine.Stare gume imaju oko 4 mm šare i izgledaju sasvim pristojno (kako se ponašaju na mokrom,druga je priča).Potrošene su ravnomerno i bez oštećenja.
Kupovinu i zamenu obavio sam u servisu Lešanović u V.Šupljikca.Juče sam naručio,a malo kasnije ljubazna devojka na prijemu mi je javila da me čekaju 2 kom sa istim DOT-om,ne starijim od 6 meseci - 2713,baš kako sam tražio.Cena je (6.050 +400) x2=oko 13.000din.
Kad sam došao kući i ohladio gume, pritisak sam smanjio na 2,0(bio je 2,2) i popustio šrafove na točkovima pa ih onda fabričkim ključem stegao onoliko koliko ja smatram da treba,a treba manje nego što stežu pneum.pištoljem.
Na volanu i u vožnji razlika u odnosu na stare vrlo primetna što se tiče udobnosti.
Nove imaju 8mm šare,znači da su se stare za 43.000km potrošile oko 4mm,što smatram da je vrlo ekonomično.Tvrdnja da se all-season gume preterano troše nije tačna,bar što se Save tiče.O ostalim karakteristikama može se diskutovati,one su univerzalne i sigurno je da nisu savršene.

roolet

dobar rezultat. pretpostavka je da se sava vise trosi od drugih jer spada u mekse gume, tako da je odlicno  :dobro:

Kasalovic1996

Kod tih univerzalnih guma m+s je bitno da postoje odredjeni znakovi kao što su ovi:





pahuljice,što predstavlja oznaku za zimsku gumu fabrika može da stavi na koju god gumu hoće,ali ove znakove na gumi fabrika ne može da stavi bez atesta iste.