2. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Vladan P

Citat: MitarMrgulic poslato 03.09.2018. - 21:51

Potražit ću info negdje, koliko ulja ide u 1,0 Sce.


Mislim da ide 3,3 litra ali proveri tu informaciju
Zajedno smo skupa !

MitarMrgulic

Pozdrav drugari,

Evo, nakon 2 godine vozanja, Logana MCV 1,0 Sce, došlo vrijeme za drugi servis.

Nije bilo vanrednih intervencija, ulje, 3 filtera + rad servisa.

Auto je za 2 godine, prešao cca 18 000 km, ne troši ništa ulja od zamjene do zamjene.

Cijena servisa je oko 67 eura.


Cmok

Nakon 15k kilometara i godinu dana od prvog servisa doslo je vrijeme i za drugi servis.
279KM (~142EUR) me izaslo sveukupno, s tim da pored radova navedenih na racunu takodje sam zamolio da se provjeri i sljedece (da se utvrdi da li je sve ok i unutar ocekivanih granica):

-lijevi krovni nosac je imao malo lufta tj mogao se plasticni dio pomjeriti (mozda milimetar - dva)
-poklopac spreminka za benzin se prestao otvarati nakon povlacenja polugice u kabini (morao sam pritisnuti rukom u dijelu suprotnom od bravice na samom poklopcu da se otvori)
-ponovo je auto blago vukao u desno kad se volan postavi tacno pravo
-hrdja na sarafima amortizera
-nivo rashladne tekucine je pao na minimum (bio je na tacno izmedju min i max do nedavno)



KizaHood

Duster ECO-G, II servis, 25.000 din. AK Francuz.

(a neko je prosle godine pisao, al' se ne secam na kojoj temi, da je 40.000; e, pa nije. Tako da ja sad imam u dzepu 15.000 kojima se nisam nadao  :ziveli: )


Turbo


nik


Mare

Citat: Turbo poslato 02.09.2023. - 11:32Logan 1.0 eco-g  30000km.



Kad se pre sastrugaše pločice? :D

Turbo

Gradska voznja.Na Sanderu su mi trajale po 40k.
Pokazao mi majstor,sastrugao sam ih do nule.

Loganovac

Bruka cena, za ove pare radi se veliki servis.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Mare

Za TCE koji je u Dačiji, vodena pumpa košta 15000, pk kaiš oko 3500, diskovi 17000, pločice oko 6000...ovo su cene za ovlašćeni servis. Sve se ovo menja do 120000 km.
Sva sreća pa izlazim iz garancije za nekih 40k km ili nekoliko meseci.  :)

Turbo

Citat: Loganovac poslato 02.09.2023. - 23:41Bruka cena, za ove pare radi se veliki servis.
To mu je sto mu je.Kod mog majstora to bi bilo upola cene.

Mare

Drugi servis na Loganu, na 60000 km, AC "Vuković" Šabac.

Andrix

#297
Pre servisa svakako treba videti napunjenost tecnosti za stakla, jer u servisu i to gledaju, dopunjuju i naplacuju. Mada mi je to diskutabilno, isto kao kada bi dopunjavali rezervoar do punog ako vec nije. A razlika u ceni svecica od 2190 d do 3500 din??!!
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Nikad nisam zažalio, što sam u ovlaštenom uradio samo prvi servis a sve ostele u vlastitoj režiji.
Sam svoj gazda - vazda.

MitarMrgulic

Primakle se cijene malih servisa, negdje do 250 eura, novce za koje se nekad u akcijama radio veliki servis...osjetno je poskupljenje svega u auto-industriji...

Drugar, zašto svjećice na 30 000 km je li to zbog plina?