2. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Pa plaća se ime,kao i ostali rezervi delovi koji se prodaju pod ,,imenom,, ,kao što tojota pakuje denso svećice u svoje pakovanje i prodaje duplo :ne:

speedo

Kako mi je krajem mjeseca termin za drugi servis (druga godina, cca. 13000km) iskoristio sam priliku da se raspitam za troškove servisa. U planu je zamjena ulja, filtera ulja, filtera zraka i filtera klime.

Ac Beganović Zenica

Ulje 5w40 Elf - 72KM (računaju 4 puna litra) - cca. 37 €
Filter ulja - 25,55 KM - cca. 13 €
Podloška - 3,6 KM - cca. 1,85 €
Filter zraka - 26,65 KM - cca. 13,63 €
Filter klime - 50,1 KM - cca. 26,62 €
Usluga servisa - 30 KM - cca. 15,34 €
UKUPNO - 212,61KM - cca. 108,75€

Ac Ovnak Vitez

Ulje 5w40 Elf (također računaju 4 puna litra) - 48 KM - 24,55 €
Filter ulja - 22,92 KM - 11,72 €
Podloška - 2,5 KM - 1,28 €
Vijak kartera - 4 KM - 2,05 €
Filter zraka - 25,26 KM - 12,92 €
Filter klime - 31,05 KM - 15,88 €
Usluga servisa - 18,72KM - 9,57 €
UKUPNO - 152,45 KM - 77,98 €, a kako se voditelj servisa u Ovanku sjetio da sam bio i prošle godine kod njih na prvom servisu odobrio je i 5% popusta na sve! Tako da bi konačna cifra trebala biti 144,82KM ili 74,07€.

Iz gornjih izračuna jasno je da nema dileme gdje ću odraditi drugi servis. Ovo su mi dva najbliža ovlaštena servisa, ostali su mi predaleko da bi mi se isplatilo i pitati. I sam odnos prema mušteriji je daleko na strani jeftinijeg servisa, što je svakako veliki plus. Razlika u cijeni preko 30€, a između ta dva servisa nema ni 20km udaljenosti. Kada uradim servis svakako ću opet pisati u ovoj temi i javiti tačnu cifru na kraju svega...

Mad_Maxxx

Odradio drugi servis kod zive danas na 28000 km...

Ulje Elf 5W40    -   3000 din
Filter Ulja         -   850 din
Filter Vazduha   -   1250 din
Filter polena     -   1950 din
Usluga             -   1700 din

Total = 8750 din

Sve ukupno 40 minuta se zadrzao ispregledali auto, sve ok, sad vec neznam za treci servis posto ziva gubi licencu pa ce da vidimo gde sta kako sledece godine  :whistling:

P.S. Video sam crnog stepu tamo PA table, pomesao vodu i ulje a presao 17000..... stvarno tuzan prizor....

Andrix

Ako izgubi licencu bice vise posla drugima, a i para kroz uvecane cene. Sto manje servisa manja konkurencija.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Andrix

Danas pitano u Hit/u, sipaju i Motrio jer je preporucen od Renoa a i Elf, na insistiranje sipaju sta ko hoce, a verovatno i cena je kako oni hoce.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

ex-user

Uradjen drugi, 7000din (ukljucena ona servisna akcija), ulje Motrio, filter ulja, filter vazduha, filter klime. Filter goriva nije menjan ni ovaj put, nemam pojma da li on ide iskljucivo po kilometrazi?
bla bla bla

Zoran

Filter goriva valjda na 120 000 km.Ja ga još nisam mijenjao a imam 160 000 km.Mrzi me čaprkati tamo oko plovka...
Sam svoj gazda - vazda.

speedo

Elem, danas uradih drugi servis (radim godišnje, a ne po kilometraži) u AC Ovnak u Vitezu.

Došao u zakazano vrijeme, primili me, sve ok, ali problem. Nemaju filter zraka jer zadnjih desetak dana ne radi Renault aplikacija preko interneta kojom naručuju nove automobile i dijelove, njihovo objašnjenje kratko - "blokiran sistem renoa u Bosni radi kvartalne inventure". Moje objašnjenje je da je neko prvomajske praznike otpočeo najmanje 20. aprila, ako ne i ranije.  :ranting:

Filter klime, kog sam također imao u planu mijenjati nisam zamijenio. Kažu orginal je i uredu je, nema potrebe da se mijenja. Na izgled ne djeluje prljav i nisam primjetio nikakve probleme sa funkcionisanjem ventilacije/klime tako da sam se složio s njima. Za razliku od njega već spomenuti filter zraka vidno prljav poslije okruglo 13.000km.

Cijene vidite u prilogu...ja bih rekao da su sasvim korektne za ovlašteni servis. Ovo E su zapravo KM, cijena u € je ugrubo duplo manja.

Filter zraka ću zamijeniti poslije prvomajskih praznika...iako je ovo povelika greška nemati filter zraka. Da je neki skup ili rijedak dio, pa hajde, razumio bih. Ko je kriv ne znam tačno (moja pretpostavka Guma M - Mostar), ali više ozbiljnosti neće da škodi. Dvoumim se sada da li da napišem mail Reno Hrvatska pa da ih upitam kako i zašto je sistem blokiran (kako kažu)...
I pored ovoga opet ću sljedeće godine u Ovnak na servis - ljubazni su i uopšte nisu skupi.


Keka

#233
U odnosu na Srbiju, cena filtera ulja je mnogo veca (ne znamo da li je Renault ili Motrio). Ulje je tu negde, a 6 evra ruke za zamenu ulja....sramota bi bilo da uzmu vise, pored vec postojece enormne zarade na delovima i ulju.

Citat: speedo poslato 12.04.2013. - 16:04
Kako mi je krajem mjeseca termin za drugi servis (druga godina, cca. 13000km) iskoristio sam priliku da se raspitam za troškove servisa. U planu je zamjena ulja, filtera ulja, filtera zraka i filtera klime.

Ac Ovnak Vitez

Ulje 5w40 Elf (također računaju 4 puna litra) - 48 KM - 24,55 €
Filter ulja - 22,92 KM - 11,72 €
Podloška - 2,5 KM - 1,28 €
Vijak kartera - 4 KM - 2,05 €
Filter zraka - 25,26 KM - 12,92 €
Filter klime - 31,05 KM - 15,88 €
Usluga servisa - 18,72KM - 9,57 €
UKUPNO - 152,45 KM - 77,98 €, a kako se voditelj servisa u Ovanku sjetio da sam bio i prošle godine kod njih na prvom servisu odobrio je i 5% popusta na sve! Tako da bi konačna cifra trebala biti 144,82KM ili 74,07€.

Iz gornjih izračuna jasno je da nema dileme gdje ću odraditi drugi servis. Ovo su mi dva najbliža ovlaštena servisa, ostali su mi predaleko da bi mi se isplatilo i pitati. I sam odnos prema mušteriji je daleko na strani jeftinijeg servisa, što je svakako veliki plus. Razlika u cijeni preko 30€, a između ta dva servisa nema ni 20km udaljenosti. Kada uradim servis svakako ću opet pisati u ovoj temi i javiti tačnu cifru na kraju svega...

Koliko vidim, ono sto si platio nije po predracunu koji su ti dali, a to je sramota.


Najvaznije da si ti zadovoljan.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


speedo

Konačno riješen i drugi servis, tj. i taj filter zraka. Plaćen koliko je i pisalo isprva - 25,26 KM. Ruke mi nisu ništa dodatno naplatili. tako da me je drugi servis izašao ravno 99KM ~ 50,65 €. Zadovoljan sam i cijenom i uslugom, iako ostaje da je glupost nemati filter zraka na stanju. I ovaj put su dobili tek pet tih filtera, što je po meni malo.

Što se tiče filtera ulja, tj. njegove marke - ne znam zaista. Filter je došao u renoovom bijelo-sivo-žutom pakovanju i istovjetan je (čitaj plave boje) onome iz prve ugradnje i onome od prošlog servisa.

Dadokg

Poštovani,

Hvala Vam na interesovanju za saradnjom sa Auto kućom Francuz.
U nastavku Vam prosledjujem odgovor na Vaše pitanje.

MOTORNO ULJE ELF 5W/30........................4723.00
FILTER ULJA....................................................1342.15
FILTER VAZDUHA...........................................2569.15
FILTER KLIME (PUTNOG PROSTORA)........2200.00
FILTER GORIVA (NAFTE)...............................5443.46
PODLOSKA KARTERA..................................230.08
RAD MEHANICARA........................................2400.00


Ovo je ponuda koju sam dobio na pitanje koliko ce me kostati 2. servis.
Ono sto me interesuje je da li da menjam filter goriva? U servisnoj knjizici pise da se menja na 20000km i ne postoji nikakva vremenska odrednica, ja sam presao nepunih 14000km.
Ne bih da ga menjam sada u ovlascenom i da papreno placam jer ce mi ovo biti poslednji servis u ovlascenom servisu. Naravno na moje pitanje svaki majstor mi je predlozio da ga menjam jer je gorivo u Srbiji lose pa filter mora da se menja cesce od onog intervala iz servisne knjizice.
Takodje u servisnoj knjizici pise da se na filteru ispusta voda kada se auto nadje na pregledu u servisu a filter nije predvidjen za zamenu.
Samo da se razumemo ovo je prva ponuda koju sam dobio i gotovo sigurno necu raditi servis u Jagodini jer su papreno skupi, ali moram da skinem kapu servisu Francuz, jedino su oni maksimalno poslovni i uvek u najkracem rokui sa najvecom ljubaznoscu daju odgovore na sva moja pitanja.

Loganovac

Na tvom mestu ja bih razmislio da li da menjam podlošku čepa kartera za te pare!  :agr: O ulju i ostalom da ne pričam... skoro 1200 dinara litar ulja!  :doh:

Svaka im čast na svemu, ali cene kolju. Valjda to ide jedno s drugim...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miki-bgd

Bez reci. I obozavam njihove filtere za kabinu, 2200!

saša61beograd

#238
Sve je više nego duplo skuplje.
Filter nafte ima veze jedino sa kilometražom,ja ga ne bih menjao.A kad ga budeš menjao,kupi najskupli,firmiran,jer je kod dizela to vitalni organ na kome se ne štedi,kao i filter ulja.
Tužno je da rad majstora vredi kao 10 podloški.

Keka

Rad majstora vredi kao 1,2 moje dnevnice.....

Kupio sam danas Valeo filter klime, cupavi, u Kit komercu, 1100 din.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!