2. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Citat: Cevu poslato 19.01.2013. - 12:38
Pa gde je u bg povoljnije?
ovo je cena u hit autu?

Pa ti prvo pa muško, u najgori i najskuplji servis.
Imaš na Dacia.rs spisak ovlašćenih, telefon u ruke i zovi.

ivan-bgd

Mene je 2.servis koštao za 1.5 dci 15000 sa  kantom tečnosti za pranje vetrobranskog stakla ,,motrio ,, kod RENO SAVE.

Veterinar

'Ti sunac...! Vel'ka kanta?

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Cevu

Auto je pod garancijom (5 god) i zato ga radim u ovlascenom servisu al da ne otvaram sad ponovo temu o tome dal treba il ne treba raditi kod njih. U Hitu 15 do 16 hiljada u reno savi 17000, u Ak  kompresor 14 soma al ne menjaju svecice.

ivan-bgd

Citat: Keka poslato 22.01.2013. - 07:15
Vel'ki filter nafte....
E ovo je veliko:)Samo  ovaj filter košta skoro 5000.tako da je to odvuklo cenu.a kanta tecnosti je 5l i mogu da kažem da nisma pogresio.tecnost odlicna u odnosu na ,,metro,, tecnosti od 160din....

ex-user

Citat: Cevu poslato 22.01.2013. - 11:53
Auto je pod garancijom (5 god) i zato ga radim u ovlascenom servisu al da ne otvaram sad ponovo temu o tome dal treba il ne treba raditi kod njih. U Hitu 15 do 16 hiljada u reno savi 17000, u Ak  kompresor 14 soma al ne menjaju svecice.

Ček bre, po čemu se 2-i servis razlikuje od 1-og? Isti filtri & ulje se menjaju i samo to, zar ne? Ja sam 1-u uradio pre manje od godinu dana u Reno Sava za 5.500 din, kako sada može 2-i servis da košta 3x više ?!?
bla bla bla

Veterinar

Očito zbog zamene filtera nafte. Idemo dalje...

shole

Danas urađen servis na 30000km u AK Kompresor.Cijena 8.148 din.

ex-user

#204
Konačno neka "normalna" cena. Šta su menjali tj. radili?
bla bla bla

Aleks

Verovatno ulje sa svim filterima. Cisto sumnjam da su stelovali ventile i menjali svecice.  :ces:

shole

Zamijenjeni svi filteri(uljni,vazdušni,klime),ulje 10w-40.Filter goriva nemam.Pošto mi račun nije ovdje,ne mogu po stavkama da kažem koliko je šta tačno koštalo.Koliko se sjećam litar ulja ELF10W-40 600din,vazdušni filter MOTRIO oko 650din.,podloška oko 150,filter klime oko 1500 din,uljni filter oko 1200din.

saša61beograd

Samo na preprodaji ulja i filtera zaradili su oko 2000 dinara u odnosu na cene drugde u maloprodaji.

Srecko

Cao svima.
Upravo sam se vratio sa drugog redovnog servisa.
Uradjen je kod Zive.
Zamenjeni su filteri: ulja, vazduha i klime + 3. litre elf 5w40 ulja.
Materijal + ruke = 8000 din.
Cisto da kazem da su svi filteri bili marke Purflux u oreginalnim Renault kutijama.
Mozda to nekome ne znaci puno, al je meni nekako draze, kada vidim da se ugradjuje nesto sto je poznato i sto ide kao prvi izbor same fabrike.

ppejic