Začepljene brizgaljke za vodu

prethodna tema - sledeća tema

stojakovicv

Nikako ne mogu da sastavim mesec dana, a da se brizgaljke za vodu (za vetrobran) ne začepe...

Bio sam ubedjen da u posudici za tečnost ima svega i svačega, al ...kad sam je skinuo, čista je k´o suza!  U tom ubedjenju sam i kupio filter. filter košta 100din i namenjen je za dizel. Providan je i u sebi ima finu mrežicu. Postoji isti namenjen za benzin, ali mi se činio previše fin, tako da sam ipak uzeo ovaj.

Ugradio sam ga pored pumpe za brizganje.

Medjutim, ipak mislim da se začepljenje dizni dešava zato što se pri velikoj toploti voda iz creva i dizni isparava i u diznama se taloži kamenac... Pokušaću sa ovim, pa ćemo videti šta se dešava...







Loganovac

Otkuda kamenac? Čime pereš staklo? Evo tri godine, još nisam imao začepljenje, pu pu...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

LeNgenda

Ako koristis rastvor tecnosti za sudove, onda to nikako ne treba da radis sa obicnom vodom, upravo zbog kamenca.

Rastvori u malo destilovane vode neko blaze sredstvo protiv kamenca, sipaj u bidon i proteraj malo ako je kamenac bas uzrok zacepljenja, a vrlo je moguce.

Inace, ako rastvaras tecnost za sudove, 5%-ni rastvor je idealan, na litar destilovane sipas 50 ml tecnosti za sudove.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Loganovac

#3
U pravu si što se destilovane vode tiče, ali ne razumem zbog čega to radite kad tečnost za pranje šoferke nije skupa, čak sam napravio doobru zalihu jer su na EKO pumpama davali 2 litra tečnosti gratis za svakih 25+ litara goriva, ili za pranje auta.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

LeNgenda

Ama ne, i mi trosimo Kopren, doduse zimski  :bonk:, ali se sve nesto mislim da ce Fairy bolje da mrda one leseve sa soferke, metlice su ok, fabricke.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Loganovac

To jeste. Sve ove tečnosti nisu baš uspešne u uklanjanju leševa sa stakla  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

I meni se povremeno poremeti rad prskalica, iako sam stavio filter i koristim tecnost za stakla.

Imam utisak da je naslage pored kamenca pravi i osusena pena koja je javlja u velikim kolicinama kod ovih sredstava (koristim Sonax).

Poremecaj rada podrazumeva jace/slabije spricanje pojedinih dizni, pa zato nosim insulinsku iglu da procackam po potrebi.  :nami:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


stojakovicv

Citat: Keka poslato 20.07.2010. - 07:58
Imam utisak da je naslage pored kamenca pravi i osusena pena koja je javlja u velikim kolicinama kod ovih sredstava (koristim Sonax).


Hmm... moguće je i to! Inače i ja koristim sredstvo za pranje sa benz. pumpi. Ne pravim ga sam jer mi je voda dosta tvrda.
Nalazio sam u brizgaljkama razne insekte, parčiće grančica, ostatke lišća... pa sam zbog toga stavio filter.

Loganovac

Keko, jel možda koristiš i Sonax aftershave?  Ili radiš njihov MLM? :Smiley:

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

 :cekicem:

I tebi cu da sipujem onaj alkoholni zimski tamo gde sunce ne sija  :zloca:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


djera

Stojakovicv, da li si ustanovio neko poboljsanje posle ugradnje filtera. Ja sem letos ugradio nove brizgaljke i sve konektore i creva ali se posle mesec dana ponovo zapusilo, a ide zima.