Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Sir Oliver

#1515
175/70-14 i ne beri brigu.
Batali pametnjakoviće, tj montere rezervnih delova. Ostala im ta dimenzija od prošle godine, pa kao nju preporučuju. Ološi!!! A skuplja je, ako je uopšte i skuplja, čitavih 20 din. I ne preporučuju je odmah, nego kad prodaju lager 175/65.  :banghead:
To ti je zamena za 165/80-14. Pitaj bilo kog uglednijeg vulkanizera.  :ziveli:
I drink to make other people more interesting.

Logan1.4MPI

preporucuju ti ono sto imaju.... srbija...

Vukša

pa fora je bas u tome sto sam zvao zvanicne dacia servise u kojima su mi to rekli njihovi ljudi, njihovi majstori iz vulkanizerskih radionica...
a bas zato pitam jer su mi to i govorili vulkanizeri dileri guma...pa reko ajd da vidim jos misljenja ljudi odavde :)

saša61beograd

185-70-14 se stavlja umesto 165-80-14.To se vidi po kalkulatoru ili po nalepnici na vratima.
A 165-80-14 trenutno imaju u Coningu,zimske,Barum.

Izvini,ali ko pored gomile informacija na ovom i drugim forumima,spadne na to da ga Hit auto uči o gumama,zaslužio je da ga ošišaju i obruju i dole i gore i to na suvo.

Lazar@

Citat: Lazar@ poslato 24.10.2014. - 22:48
stigle nove gume za zimu...
Starfire w200 205-55-r16...Proizvedene u srbiji u fabrici Cooper tire & rubber company europe ltd...Prvi put cujem za njih,na dodir je guma dosta dobra(pod prst malo tvrdja od wintere,mozda ce biti bolje po kisi),sara solidna(dubina 10mm,dezen sare mi je mnogo slican jednom modelu Nokian guma),po dotu su proizvedene su prije 2 mjeseca...Kupljene jer je bila ponuda decenije kod nas...Bile su na akciji 3+1 gratis,cijena 43eura po komadu tj 130e za sve 4 gume...a inace ne mogu ni dvije gume da kupim za te pare...
Kad ih montiram javljam utiske

danas odradjen servis i montirane gume...prvi utisak je da su dosta mekse i udobnije od miselin alpina na koje je ostalo 3mm mesa.Nista specijalno nisam isprobavao ali mi se cini da drze normalno na suvom

Loganovac

Pri izboru zamenskih guma rukovodio bih se dimenzijom 185/65-15, jer je i ova četrnaestica uvedena kao njena jeftinija zamena za kupce sa plićim džepom. Poenta je da je vozilo projektovano za petnaestice, ništa nije menjano kod vozila na koja su zašrafili četrnaestice.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DarioGTI

Ni u Njemačkoj više nema famozne 165/80R14, nađe se tek na pokojem web shopu, ali u maloprodaji se nemogu naći.

Bivši vlasnik mog Logana je također prešao sa 14" na 15", zasigurno iz istog razloga. Felge su također orginalne, ista jotaža i ET kao što je navedeno u Uputama vozila.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

zac

Citat: Loganovac poslato 27.10.2014. - 21:17
Pri izboru zamenskih guma rukovodio bih se dimenzijom 185/65-15, jer je i ova četrnaestica uvedena kao njena jeftinija zamena za kupce sa plićim džepom. Poenta je da je vozilo projektovano za petnaestice, ništa nije menjano kod vozila na koja su zašrafili četrnaestice.

Slazem se, ali mi koji vec imamo 14-ce..i nenameravam da kupujem nove felne...za nas je alternativa dimenzija koju je Sasa preporucio..a to je 185/70/R14   
Ta gume se od 185/65/R15 razlikuje u precniku za 0.69 cm....ili ti , kada brzinomer pokazuje 100km/h  automobil se realno krece 98.89 km/h...  :wave:

Loganovac

Kamo sreće kad bi to tako bilo... Kad brzinomer pokazuje 100km/h mi sa 15" točkovima idemo oko 93km/h, a vi sa 14" još tih 1.1% manje.  :crazy:

Bez šale, upravio sam to hteo da kažem - pri traženju najbolje zamene ne ravnati se prema 165/80-14 već prema 185/65-15.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

 :offtopic: 

haa.. kad pomenu to...moj vise ne laze toliko...  :woo-hoo: kada sam ugradjivao bord i onu belu foliju skidao sam skazaljke....  a vratio ih na cajgere tak oda pokazuju tacno 98%  :too:

Loganovac

U to ne verujem, jer je greška progresivna (što brže voziš sve je veča), a molim te da nam objasniš u odgovarajućoj temi (o cajgerima i greškama merenja brzine).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

brankovs

Došlo vreme da se pazare nove zimske gume pa sam u nedoumici koje da uzmem.Zainteresovale su me sledeće gume:
     1.BF GOODRICH G-FORCE WINTER GO 185-65-15
     2.HANKOOK W442 185-65-15
     3.BARUM POLARIS 3 185-65-15
Zagrejan sam za BF GOODRICH mahom zbog šare.Ipak molim cenjene forumaše za mišljenje ili neki drugi predlog pa da do subote odlučim   :wave:

bmiillan

od te tri hankook je najkvalitetnija
nemoj na silu uzmi veci cekic

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


brankovs

Video sam taj test ali neznam kako se kotiraju BF GOODRICH i BARUM,...opet više verujem iskustvu nas običnih vozača nego nekoj tabeli  :ces: