Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Bendiks

Hvala "Keko" - i mene malo nagnava ka Barumu - niskobudžetnoj gumi ....a i ne vozim "visokobudžetno" vozilo...

pjovan

nije u pitanje vozilo vec glava " Guma glavu cuva" uzimas gume prvo za svoju bezbednost a onda za bezbednos ostala ucesnika saobracaja. svi jednom umemo da napravimo eksperiment sa polovnjake siroma duplo placa. Sava je mekana i lepo naleze na sneg, led je druga prica ali dobro se drzi, samo obrati paznju na ivicnjake i bankine ume da se preda, ali logan ume da se popne kao kozorog mozda i dzip da pozavidi. Pelister zimi je gadan necist kolovoz sneg i led i nekih _30 stupnjeva ali Sava eskimo s3 solidno zaradzuje svoj lebac

Zoran

S3 zna biti jako klizava na mokroj cesti od magle u sjevernim padinama. Pogotovo ako ima blata ili lišća.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Ako ima blata i lisca, i gusenicari znaju da proklizaju.

Niskobudzetne gume (Sava, Tigar, Barum i dr.) se lose ponasaju na mokrom. To je stara stvar i danak nesto nizoj ceni.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Zanimljiva je stvar da na mokroj podlozi bolje drže podlogu moje ljetne Continental 3 nego Sava S3.
Sa gusjeničarima ih ne mogu porediti pošto gusjeničare nisam vozio.
Sam svoj gazda - vazda.

miki-bgd

Danas stavljene zimske gume, tako da sam i ja spreman za ljutu zimu  :too:

Stavljene winter1, druga sezona.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Kormoran Snowpro b2   :bonk: :fiju: :doh:

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Koliko znam kormoran gume postoje pod ti imenom...što su tu umešali winteru ne znam.Ili je neka greška ili je ukradena šara.Bolje da su je okrenuli i sa strane da se pročita lepo koja je guma ,a ne ovako.Pitanje je šta na gumi piše.Možda je slika wintere, a tabela za kormoran...

Keka

Tigar i Kormoran su u vlasnistvu Michelina. Mnoge od Tigrovih sara se u Nemackoj prodaju pod brendom Kormoran.

Ili obrnuto  :D
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


glavonja3

Stavljene Tigrove Vintere dok je jos lepo vreme, treca zima, jos uvek su mekane i nepotrosene  :jea:

bmiillan

na oba automobila namontirao tigar wintera (na stepwayu će sada biti treća sezona), nigde oštećene,
izgledaju kao nove, za razliku od continentala koji sa prednjih točkova izgleda kao da je za otpad.

na clk stavio wintere sada će prva sezona, pa ćemo videti kako izgleda zadnja vuča po snegu  :hm:
nemoj na silu uzmi veci cekic

miki-bgd

PS. Na jednoj letnjoj kontinentalki pre par meseci uleteo sraf, pod pravim uglom. To sredjeno cepom kod vulkanizera. Juce pred proveru letnjih guma za skladistenje, nadjem zabijen eksercic, u istu tu gumu!  :laugh1:  :bonk:

zac

Dobro ti je krenulo...samo tako nastavi i sledece godine u ovo vreme bices milioner....otvorices gvozdjaru...
  :laugh: :laugh: :laugh: