Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

sibelius

pa ja onda mogu da se pohvalim da su na mom starom  logishi diskovi izdrzali 100000 km

dejanz

Meni su diskovi izdrzali 40.000 i 6 god. Izgleda da ako ga vise vozis duze traju. Od stajanja se na njima hvata rdja.

Keka

Pre ce biti od stila voznje, kvaliteta plocica i prolaska kroz bare sa ugrejanim diskovima.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

kiconix

Ajd za diskove i nekako ali za spone i kugle  :doh:. :agr:

mladja73

Sto kaze moj burazer - ja bih i vola u kupusu pokvario... Prirodni talenat.  :banghead:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Loganovac

Ma idi begaj... Ja baš ne cepam po rupama, gledam da sačuvam auto koliko mogu, ali bez preterivanja, pa sam menjao desni kraj spone na 41.200 km. Onaj francuski, sa Renault znakom i cenom od 8.000 dinara! Videćemo koliko će ovaj zamenski, Sasic od 2.000 dinara da izdrži.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Nesto sam zaboravio, mislim da sam prvu sponu zamenio na nekih 90k,
Meni je sve manje od fabricke garancije razocarenje. (100k).

Mandrak

Na mom Loganu je prethodni vlasnik menjao sponu na oko 35.000, a ja drugu na oko 46.000.

krle

Spone sam promenio pre deset meseci, a Logan je tada imao 67000km. Nisu imale zazor, ali su počele da "cijuču" prilikom "motanja" volana u mestu.
Ugradio sam  Sasic  i do sada prešao 12000km bez problema.


Veterinar

Kraj leve spone zamenio sam na (oko) 90000 km. To je to. Trenutno sam na 137000 km. Ne znam da li da predjemo u temu o kuglama i sponama.  :wave:

Zoran

Danas provjerio nivo elektrolita i dosuo destilovane vode po odokativnoj metodi  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Jutros sam ostavio auto kod majstora da mi sredi sitna oštećenja zadnjih rubova od kamenčića. Takođe, imam dva "nagnječenja" prednje haube i ubod u prednji branik - ovu štetu naplaćujem po polisi kasko osiguranja, 15.600 dinara - radi se cela hauba i ceo branik. Vozačeva vrata imaju uočljiv potpis tuđih vrata, pa se i to radi, ali o mom trošku. Kad već farba prednji branik, farbaće i zadnji, jer na njemu ima više tragova kojekakvih češanja, takođe o mom trošku. Posle svega toga poliranje celog auta.
Na kraju, nabacujem alu felne koje su u međuvremenu stigle i čame u garaži bar do utorka, kad očekujem da preuzmem auto.
Manje vidljivo oštećenje prednjih desnih vrata od kolica u Rodiću ipak ostaje, protiv uroka...  :hihi:

Dakle, potpuno sam otkačio sve "ovlašćene" limare i vratio se svom proverenom majstoru.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladja73

Neko se sredjuje i sprema za okupljanje  :hihi1:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

kiconix

Pametan izbor, pogotovo za limare i farbare.  :to: