Deda i tng

prethodna tema - sledeća tema

Deda

Napokon!!
Dogovorio sam za ponedelja da oteram auto kod Milosa Francuza u Jagodinu da mi ugrade uredjaj sa bocom na mesto rezervnog tocka...
Ne mogu da docekam bre.
Auto ostavljam kod njih na dan, dva, tri i ponovo ga uzimam kad sve bude gotovo. Razlog je sto rasturaju sve pa ciste ono sto burgijaju a ne na licu mesta , zato ima treba vise vremena i plus sto zele da sve isprobaju i da bude sve kako treba pre nego mi vrate kola.
Cenaje 550 i imam garanciju dve godine...
Unapred se radujem ugradnji jer sam i do sada vozio kola na plin, jedino na ovom nemam...
Osecam da je ceo svet moj, mislim Evropa sigurno... Jevropo eve me !!!
Jos posle da vratim ono sto se zaduzujem i za nekoliko meseci skacem do neba ili smisljam neku drugu toplu vodu da se ubulim,lol...
O svemu cu napisati koju rec kad sve bude gotovo i kad budem doterao auto u Bor...

Jos mi kaze seka iz Jagodine: ako vam je Vihor to i to, nema problema, bice sve zavrseno...
A ja spomenuo Vihora !!! SUper !!!
Eto, za prvo javljanje toliko, a ovi sto pisu kako ne valja da se ugtradi plin u logana ili neko drugo vozilo, neka sami sebe lazu i odlazu, ja odo jer znam koliko mi znaci kad platim upola manje a vozim se duplo vise... I pride nemam nikakvih problema sa motorom i ostalim...
Ajd, zivi bili !!!

Munze

Koji je uređaj u pitanju? Čini mi se da je cena super :too:

Vihor

Jos mi kaze seka iz Jagodine: ako vam je Vihor to i to, nema problema, bice sve zavrseno...
A ja spomenuo Vihora !!! SUper !!!



Vihor je jedan  :to: , ostavio dobar utisak  :cool:   :zurka:   . E sad, procesljaj malo po forumu na sta bi trebao da obratis paznju, ja nisam toliko citao te teme povezane sa TNG-om, takodje molim kolege da postave linkove nebili nasem Dedi bilo lakse da se snadje i savete, prezaposlen je pa nema bas mnogo vremena za lutanje.   :write:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

ducato

sve je to lepo ,ali zašto tri dana za montažu??

Keka

Sto je brzo, to je i kuso.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Malo sam pratio tekstove o plinu, pa mi se ova cena zaista cini prihvatljiva.  :aplause:

Vihor

Dedi od Vihora    :to:


.

 

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Deda

Prvo mi je receno da treba dva dana.
Mora da se ostavi auto u servisu jer skudaju sve delove koji treba da se buse, pa uh lepo ociste da nema opiljaka i tako nesto.
A zatim je fora da oni sve ispitaju pre nego daju vozilo vlasniku, jer zele da uz garanciju budu sigurni da je sve u redu.

Malo sam se raspitivao: U Knjazecvu gde sam tri puta ugradjivao plin , kod Ivana "Twins"-a cena je 450 evra. Kod Velkana na putu ZA-PN cena je 420 evra, i tako dalje...
Ovde u Boru nisam hteo da pitam ni jednog majstora jer znam sta i kako rade...
Odlucio sam se za Jagodinu jer su ipak odlicni u svemu, imaju servis najbolji na Balkanu i njihova garancija mi znaci vise od bilo cije.
Cena je 550 evra zato sto mi vozilo izaslo iz garantnog roka, a sva vozila koju su u garanciji , ako zele plinski uredjaj, moraju da palte 950 evra..
Meni ugradjuju neki italijanski, ali tek kad odem tamo, mocicu preciznije da kazem sta i koji...

Vihore, nema potrebe da stavljaju linkove forumasi, sve sam ja to ispratio , procitao par puta a i mnoge stvari znam od ranije...

Hvala svima za podrsku..., voli vas Deka !!!

Loganovac

Samo guraj, Deda! Dobar izbor, važnije je ko ugrađuje nego šta ugrađuje.  :to:

A što se tiče Vihorove dosetke, moj kolega ozbiljno razmišlja da na svom Daihatsu-u (koji ima MPI motor, a on mu sam skarabudžio neki turski monopoint uređaj, vozi ga tako već tri godine bez problema, čak je uspeo i da ga atestira uoči Nove godine :fiju:) ugradi adapter koji bi mu omogućio da koristi ove male "kapisle"  u slučaju da mu nestane gas... A znam čoveka, odličan je mašinac, uradiće to 100%!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

Epa odusevio si me, svaka cast!!!!!    :hall:    :respect:    :Smiley:    :aplause:   :doh:
Pa koliko moze da predje sa jednom ovom kanticom???   
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

Znači, kao što sam rekao, još nije ugradio, razmišlja o tome.
U ovoj kantici ima 190gr. plina, to izlazi oko 0,34L. Uzmi da pri ekonomičnoj vožnji (60-80km/h) neće trošiti više od 6L/100km, izlazi da bi mogao da pređe recimo 5km! Smešno, ali može da te dovede do pumpe (možda  :lau:).
Na našim makinama to ne bi bilo tako jednostavno, imamo kojekakve senzore svuda i ne znam da li bi to funkcionisalo "do poslednje kapi" ili bi zapištao veoma brzo (čim pritisak u boci spadne). To i nije ideja za naše punokrvne bifuel makine, više je kuriozitet i s time mogu da se zezaju samo oni sa "karabudževinama" u kolima. Mi ionako bez benzina ne možemo ni da upalimo kola, pa sve ovo gubi smisao jer ova bočica plina zamenjuje tek 0,3L benzina. A ako nemaš ni toliko benzina nećeš moći ni da "kresneš"...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

slavko_bgd

1.Kako ne možete da upalite na gas bez benzina?
2.5 km vožnje je svakako prijatnije za organizam od 5 km guranja do pumpe,zar ne?

Pozdrav svima!

mladen895

#12
Mi ionako bez benzina ne možemo ni da upalimo kola, pa sve ovo gubi smisao jer ova bočica plina zamenjuje tek 0,3L benzina. A ako nemaš ni toliko benzina nećeš moći ni da "kresneš"...
[/quote]
Jednostavno drzis prstom pritisnut onaj mali taster ispod indikatora nivoa goriva i zaverglas. :to:
Kad se mora,sve  je tesko.

markonikolic83

Ta opcija je meni iskljucana,bas sam pitao u servisu i rekli su mi da posle ljudi namarno non stop pale na plin i zbog toga su to isklucili.Cini mi se da sam ja probao i nece.

Deda

...ostavio sam auto u servis kod Mislosa Francuza u Jagodini.
Idem po njega u sredu!!! Jedva cekam.

TNG TNG TNG                                              TNG TNG TNG                                                   TNG TNG TNG