Dacia obara rekorde u Evropi

prethodna tema - sledeća tema

Capriolo

"Radnici su dobili nekoliko slobodnih dana u rumunskoj fabrici, koja proizvodi za celu Evropu Duster, Logan 2, Logan 3, Sandero 2, Sandero Stepvay 3 i novopridošli Jogger"

Logan 2 i Sandero 2 za Evropu ?

Veterinar

I za mene je to nova i neočekivana informacija ili dezinformacija.

kiconix

Mislim da je onaj koji je pisao ovo, blago neobavesten.
Ili bolje receno, odradio posao

saša61beograd

Biće ubuduće puno ovakvih vesti,istinitih ili lažnih.
Poslednjih meseci viđam jednu pojavu,a mislim da ima veze sa ovom vešću.Čega god se dohvatim sa namerom da kupim,
sve ređe viđam ono Made in China.Adidas patike,Made in Vietnam.Jakna,Turska.Neke kutije za alat,u istoj radnji dva
modela,jedan iz Poljske,drugi iz Španije.Valeo brisači iz Indonezije!
Onaj ko je dozvolio da se Kina uzdigne i dalje je dovoljno moćan da je opet vrati na niži nivo.Dokle će to ići,to se ne zna.

Loganovac

Šipak je moćan! Ne može o Kini da se sudi prema stanju u nekoliko beogradskih prodavnica. A što se crnih slutnji po pitanju Dačije tiče, to je davno poznato.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Nisam mislio na Dačiju,mislio sam na celu auto industriju.Dačija je tu u dobrom položaju jer postaje lagano
standard u osiromašenoj Evropi (kao što je nekad bio Golf).
Što se tiče Kine,nisu njoj problem moćni neprijatelji.Uspeće ona da nazaduje i bez tuđe pomoći.
Čitajte malo šta se dešava,a ne samo da pišete navijački gledajuću ono što je bilo pre 10 ili 20
godina.
Nisu Kini krivi neprijatelji što je nema dovoljno energije i vode.Uskoro neće
imati ni radne snage, zbog svoje politike.Loša demografska struktura je njihov ključni problem.O tome postoje
zvanični,kineski podaci i nije zapadna propaganda.

dekiv68

Citat: Vladan P poslato 14.04.2023. - 22:32https://autorepublika.com/2023/04/14/dacia-zaustavila-proizvodnju-u-rumuniji/?fbclid=IwAR2s4AMIVxXCZ6YhkI_mtUu4Pji8ngNLA8qk0KoIeub_aSoDxYA7h12QepI
Još proizvode Logan 2 i Sandero 2 ? I motor 0,9 TCE?
A ta fabrika proizvodi za evropska tržišta ?
Gde se to u Evropi još prodaje stari Logan i stari Sandero, oba sa 0,9 TCe ?
A oni koriste i 5MT, što znači da navedena fabrika proizvodi i 5MT, a ne samo 6MT.
A kako pominju 3 motora da rade u toj fabrici, koji je treći? ECO-g ?
Gde se radi hibrid, u kojoj fabrici ?

kiconix

Mnogo verujete tekstu gde su vec na pocetku napisali da nemaju pojma.

dekiv68

PRIČA O USPEHU SE NASTAVLJA!
Dacia je vruća roba, od 2004. isporučila 8 miliona vozila
https://autoportal.hr/aktualno/dacia-je-vruca-roba-od-2004-isporucila-8-milijuna-vozila/