Problemi sa sistemom za TNG

prethodna tema - sledeća tema

sokoll

#105
Prosao skoro 3k kilometara pa evo i kratkog raporta .

I dalje sve radi perfektno , osim sto mi se jednom desilo da se pri prebacivanju na plin u leru auto zatresao i ugasio ?! Sledece startovanje je opet  skazaljka obrtomera povilenela , auto se opet zatresao ali se nije ugasio i od sledeceg trenutka pa sve do sada sve je ponovo neprimetno i bez greske . Sta je to bilo nemam pojma ali ocigledno nista jako bitno .

Umerenom voznjom bih rekao da se razlika u snazi ne moze osetiti u odnosu na benzin , dok se u ekstremnim uslovima oseca malo .

Potrosnja kao Puntic od 60ks - odlicnih 9.7l po Beogradu .
Trosio je 8l benzina , sto znaci oko 20% vise plina .
kuc kuc - neka sto duze bude ovako :)

Keka

Prebacivanje u leru? Ne bi trebao da prebacuje ispod 1500 rpm. Nesto tu nije dobro podeseno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sokoll

#107
Zbog pomeranja na taxi stajalistima palim auto jako cesto , sta znam jedno 30-40 puta dnevno , X 30 dana koliko imam plinski uredjaj je oko 1000 paljenja i brzog prebacivanja benzin-plin i samo jednom problem . Sve ostalo je kazem bilo neosetno .
Ne bih rekao da se to moze nazvati lose podeseno.
Ali dobro bas me zanima jos necije iskustvo

Keka

Nije dozvoljeno citiranje prethodnog posta u celini.

Cim prebacuje u leru, nije dobro podesen.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Ne bih se slozio sa tobom. BRC-prc je kod mene prebacivao na leru uvek, jedini parametar je bio temperatura.

nik

I moj BRC je bio tako podesen (uslov za prebacivanje je samo temperatura, bez obzira na obrtaje). Posle 60 kkm poceli navedeni simptomi, samo tresenje, bez gasenja. Uredjaj prepodesen na temp+2000 obrtaja. Dijagnostika nista nije pokazala, majstor sumnjao na blago zaprljane dizne, bez potrebe za intervencijom. Zasto se kod tebe tako rano pojavilo, bem li ga, ali je razlog mozda isti.

Keka

#111
To nije dobro podesavanje. Bitan podatak koji nemamo je na koliko je podeseno prebacivanje na benzin i da li postoji vremenska zadrska za prebacivanje na gas.

Ako je podeseno da prebacuje na TNG na 700 rpm (ler je npr. 750), bilo koji uzrok koji dovede do nestabilnog ili niskog lera koji se poklopi sa prebacivanjem na benzin ce dovesti do mucenja ili gasenja.

Druga strana medalje je sto su u pitanju taksisti sa zmijama u dzepu  :hihi1:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Meni je do sada ovo podešavanje bilo OK. Zamisli situaciju kad zimi upalim auto, grejanje na maksimum i izađem da lopatam 20 minuta - jel sve vreme treba da radi na beMzin? Prebaci on bez problema, nikad nije štucnuo, da kucnem u drvo...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ivan91

Nego ljudi, meni fabricki uredjaj mnogo brzo prebacuje na benzin, tj cini mi se da je mnogo brzo. Dok se isparkiram, okrenem auto zatvori mkapiju, mozda jos 500 m voznej i eto mene na plinu ? A napolju vetrina i minus.

jasho

Misliš na gas!?

To je stvar podešavanja gasnog ECU, na kojoj temperaturi prebacuje na gas!

Ivan91

Da gas, greska.
Pa ne znam , fabricki je gas, valdja je na 25 c vode, al opet mi brzo to :/

Keka

Valjda si kupio auto sa TNG da se vozis na TNG.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


drzarkod

#117
Ugradio tng i kod treceg auta *( Vectra C, MCV, i sada Duster ) se pojavljuje chek engine lampica povremneo i ocitavam na Torqu missfire na 2 cilindru i to pri voznji na benzin a ne plin. Ako je opet riklnula bobina popizd... :ranting:
Sutra idem u autoservis pa cu videti sta je. Auto ima 16000 km , i tri g.,  svecice prva ugradnja, mozda su i one. Ako je opet bobina neverovatno sam  talican treci put za 18 meseci.... :badmood:  Kazu da su ove Sagemove bobine za 1.6 16v :bullshit: ,  neznam Loganovac da li sti ti imao problem sa istom.  Nisam prao motor i te budalastine... :hm:

Loganovac

Citat: drzarkod poslato 17.03.2014. - 15:59
  Kazu da su ove Sagemove bobine za 1.6 16v :bullshit: ,  neznam Loganovac da li sti ti imao problem sa istom.

Pu, pu...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Ako se check pojavljuje nakon ugradnje TNG, onda nije do bobine.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!