TNG potrošnja Logan/Sandero/MCV 1.6 - 8v

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

Da me ne bi opominjali moderatori, otvorio sam posebnu temu  :cool:

Put je bio Bgd-Skopje-Ohrid i nazad, mada nisam zabeležio baš sve podatke :(
4 odrasle osobe + dete + stvari (bez frižidera i šporeta)

U Bgd-u napunjen do čepa.

- Niš (Nais) - sipano 33 l (240 km)
- Skopje - sipano 17,5 l (230 km)
Po GPS-u: Bgd - granica je 378 km,  prosek 104 km/h,  max. brzina 156 km/h

- Ohrid  - sipano 25l (230 km)
Po GPS-u:  prosek 77,1 km/h,  max. brzina 132 km/h
U ovo je uključena i vožnja oko Ohrida, uglavnom kratke relacije, jer sam TNG sipao u povratku ka Skopju :)

- Skopje - sipano 36 l (240 km)
Po GPS-u: prosek 79 km/h  max. brzina 145 km/h
I ovde je uključena vožnja po Skopju, takođe sipano pred polazak za Bgd :)

- Niš (Nais) - sipano 29 l (239 km)
Po GPS-u:
Skopje - granica:  prosek 97 km/h,  max. brzina 140 km/h, distanca 69km
Granica - Leskovac (izlazak na AP):  prosek 82 km/h,  max. brzina 135 km/h, distanca 99 km
Od izlaska na AP do Naisa nisam posebno merio :(

- Bgd - sipano 36 l (245 km)
Po GPS-u Leskovac (izlazak na AP) - Bgd:    prosek 122 km/h,  max 160 km/h,  distanca 276 km


To izađe 176,5 l TNG-a.

Po BC,  ukupna kilometraža je 1432 km, sa prosečnom potrošnjom  8,6 l  i prosečnom brzinom  72,8 km/h .
Po novčaniku, prosečna potrošnja je oko 12,3 l TNG + koji litar benzina  :(

EDIT: Klima je bila uključena 90% puta
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Sir Oliver

#1
Mnogo bre nešto!  :ces:
Mladenovac-Nova Varoš, malo jača vožnja, naročito po Zlatiboru (kočnica-gas), pretovaren stvarima, dvoje u kolima, bez klime, 8,9.
Mada, čini mi se da ti je "lepa" max. brzina.
I drink to make other people more interesting.

Veterinar

#2
Pazi, ako je na odredjenoj relaciji maksimalna brzina bila 160 km/h, koliko dugo si isao 158 km/h? Hocu reci, ako si vozio MCV samo nekoliko kilometara punim gasom, trebace dosta kilometara da prosecna potrosnja od (lupam, jer ne znam) mozda i 20 l/100 km padne na deset.

Dragan.vi

#3
Ljudi evidentno je da kada se nagazi 120-130 i više km/h troši mnooogo više nego do 3.500 obrtaja. Crtice nestaju jedna za drugom samo tako. Ali to je i normalno, pa nije iznenađenje što je hobbista potrošio toliko gasa. Doduše ja vozim 1.4 - 8v, razlika je verovatno mala, tek toliko kolika je razlika u snazi motora  :jea: A tek kada se vozi 160km/h   :ha:

DrJekyll

#4
Ja sam ovog leta isto bio na ohridu i potrošnja mi je bila najveća kada sam dolazio do ohrida preko onih planinčuga, ali zato sa njihovim gorivom mi je bila oko 5.5,6 L benzina. Više ne gledam potrošnju nego sipam i vozim. Imamo tako loš benzin i kada čak Makedonci imaju bolji od nas....to je ponižavajuće.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

goran79

meni u berlinu nikako nejde preko 6.5lit.imaju zbilja bolji benzin nego mi dole

Andrix

sve je moguce, meni na otvorenom i to kako kazu na magistralnom putu, sa prosekom od oko 80 km/h, 4 odrasla + pun gepek + klima isao i do 9 l/100 lpg-a, samo bez klime spusta se i na 7.5 l/100, a sa  dvoje bez stvari izgurao sam na oko 6.3 l/100 lpg-a.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

hobbista

Kilometraza u zagradi govori koliko sam km presao do tog punjenja (ako je malo konfuzno), i max. brzina je prema GPS-u.

Obzirom na nacin voznje, ovog puta se ne zalim mnogo na potrosnju. Ipak, cinjenica je da preko 130 km/h drasticno skace potrosnja, ali skace i procenat potrosnje TNG-a u odnosu na benzin.

:offtopic:
Makedonci odavno imaju kvalitetniji benzin i TNG od nas, dok mi imamo bolji TNG od Grka (ako je neka uteha).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

To više sigurno nije slučaj (mislim da imamo od bilo koga bolji TNG), ovo što nam prodaju je bruka - po pravilu u smeši ima više propana nego butana!
Što se Hobbistine potrošnje tiče, treba imati u vidu da on stalno pokušava da natera kamionče da poleti.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sir Oliver

Citat: hibernacija poslato 21.09.2011. - 19:40
sve je moguce, meni na otvorenom i to kako kazu na magistralnom putu, sa prosekom od oko 80 km/h, 4 odrasla + pun gepek + klima isao i do 9 l/100 lpg-a, samo bez klime spusta se i na 7.5 l/100, a sa  dvoje bez stvari izgurao sam na oko 6.3 l/100 lpg-a.
Jel to po bordu potrošnja?
I drink to make other people more interesting.

alexv011

Na magistarlnom putu 5,5l/100km. Gazim ga gde god mogu, zaziruci od radara, odn. 80-110 kmh).
Na autoputu 7,5 -7,8 l/100km pri brzinama od 120 - 140 km, retko brze.
Po gradu 8,5 - 9, zavisi od delova grada u kome se vozi. Kad sam radio u centru potrosnja se pela i do 11 l ali je to bila voznja prvom na pola kvacila i tek ponegde drugom bez gasa.

.... Benzina.

Ja sam zadovoljan.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

@Sir Oliver, nemam bord, mereno po sipanju, do duse na razlicitim pumpama, ali tu sam prilicno iskusan a 0.5 l gore dole nije ni bitno
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Potrosnja u gradskoj voznji po Beogradu prema BC. Prikazana kolicina se odnosi na benzin, gasa trosi 10-15% vise od prikazane kolicine.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


alexv011

Keko to je sasvim normalno.... za taj rezim voznje ... ali ubija auto.