TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Ajde malo da pričamo o tom "kvalitetu" koji utiče na potrošnju. Osim odnosa butan/propan šta još?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nik

Možda voda u plinu???  :Smiley:

wvojin

Citat: Keka poslato 04.09.2010. - 19:39
Prosecna potrosnja na Grcki TNG i nas je skoro identicna, sto treba da znaci da je nas TNG solidnog kvaliteta  :hihi1:

Voleo bih da vidim poredjenje sa Madjarskim ili Bosanskim TNG.
Sa plinom sipanim u Grckoj sam presao sa 50L skoro 700 km. Sa plinom sipanim u Bosni, takodje 50L prelazim oko 620-630 km. Sa nasim, u zavisnosti od toga gde sipam, prelazim oko 570 km.
Nazalost, nisam imao prilike da vozim na Madjarski plin... Iznenadio sam se koliko je dobar plin na AMSS pumpi na ulasku u Nis (na autoputu kod Hotela Nais). U Srbiji nisam sipao bolji.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

dzaga

Nisam sipao plin u Mađarskoj ali sa plinom sipanim u Bugarskoj, kao i sa benzinom, prelazim 15-20% više kilometara. Takvo iskustvo imam i ove i prošle godine.
Ove godine sam čuo, i video, u servisima dva-tri slučaja kada su motori morali na kompletnu reglažu posle sipanja goriva u Grčkoj, u vreme krize na pumpama. Čak se morao ponovo podešavati i rad plinskog uređaja iako je u Grčkoj sipan samo benzin!?! Ne znam objašnjenje ali ako neko zna - nek podeli sa nama.

Loganovac

Sa plinom sipanim na istoj pumpi prelazim 30% manje nego sa prethodnim rezervoarom.
Strogi grad, takoreći pešačka zona, okretanje po avlijama, parkinzi.......................................13L/100km!  :badmood:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Loganovac, dobrodošao u klub  :Smiley:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miroleca

Kada se voziš skoro pešačkom zonom, pa još okrećeš po avlijama (kada potrošnja od beskonačnog pada do 10ak litara pa nazad), 13 litara nije tako ni loše... :). Verovatno bih i ja toliku potrošnju ostvario, ali ti si u prednosti 30ak konjića. Neka ti to bude uteha, pa još jače da ga gaziš  :hihi1:

Mandrak

Kod mene je potrošnja 12l/100km.
Sa 30l prešao sam 250km, gas sam sipao na Eko pumpi.

Keka

Po gradu ili na otvorenom?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


naca24

Citat: Mandrak poslato 24.11.2010. - 10:14
Sa 30l prešao sam 250km, gas sam sipao na Eko pumpi.

Kada sipamo gas (Bg/NS), gradska voznja sa Eko  pumpi.....8.5    i vise

Primetili smo da Petrol i mozda OMV................................7.2....do 7.5      sve ovo gradska vvoznja

inace na otvorenom....ide manje


Govorim zza ovaj period kada je hladnije

ekonomik

Vec godinama je EKO poznat po vecoj potrosnji gasa u odnosu na ostale.
Licno, dva puta sam sipao kod njih i imao 20% vecu potrosnju u odnosu na OMV, NIS, Knez-petrol... i od tada za mene vise ne postoje. Ako mi nestane gasa radije cu voziti na benzin do prve "normalne" pumpe nego sipati kod njih.

VeDuS

Ovog leta probao sam i gas u Italiji.Cena je od 0.63 do 0.68 europejaca.Jeste Skuplji ali sam prelazio prosecno oko 60-80 km vise po rezervoaru.
Prosecna potrosnja nikada nije bila preko 8 litara a imao sam i Apenine i gradsko-seoske voznje mnogo.Nisam koristio auto-puteve tako da le sve bilo priblizno nasim uslovima (osim kvaliteta puta  :wink:). Ah da ... klima radila 90% puta - juli mesec.
Kod nas 80% sipam na Naftagasovoj pumpi na izlasku iz Novog sada prema Beogradu i Subotici (~ 400 metara prema Sangaju).Ciini mi se O.K.

Mandrak

@keka: To je potrošnja u gradu. Još nisam vozio na otvorenom.

kovdejan

Ne znam da li sam se istripovao, ali poslednjih nekoliko puta sam sipao na OMVu i primetio sam da prelazim po nekoliko desetina kilomeatara više nego dok sam sipao na MB Gasu... MB gas za moje uslove vožnje je konstanto držao 10 l / 100 km po gradu. Videću još koji rezervoar kad napunim kakvo je stanje.