TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Branimir

Presao 1200km,prosek po gradu,van "spiceva"- 10,5l.
Sandero 1400.Pozdrav!

ppejic

42.57L TNG, 414km po gradu, dve osobe u kolima, grad  :ces: Obicno je prosek za ovakve temperature oko 11L, ovo ispade 10.28L/100km.

Nije mi jsano, ili se popravio kvalitet TNG ili manje kradu.

Aleks

1.4- lokal oko 10l, na otvorenom oko 7 do 10l.

ppejic

Kupio sam 29L na OMV. Presao 293km i jos nije "zapistao"  :ces: Nije da se bunim, al' svakim danom se cudim, ili su popravili kvalitet gasa ili manje kradu.

bocca

bio prazan skroz, onda u nekoliko navrata sipao 134,5 litara, najvise na molu i nesto manje na omvu. ispraznio ponovo do kraja danas, zapistao na 1511km!!! umanjio 20km voznje na benzin zbog kasnijeg prebacivanja zimi, to je otprilike. znaci, 1491km tj. 9,0 l/100km!!! moram da naglasim par stvari: ove zime mi je ovo najmanja potrosnja mada od kada sipam na molu bilo je par puta po 9,1 l/100km ali na manjim uzorcima. sve samo od praznog do praznog. na zadnjem merenju je bilo malo vise medjugradske voznje nego gradske ali nije bilo autoputa. a mozda to moze i manje nego ja ove zimske Save eskimo imam 205/55 sto sigurno malo povecava potrosnju. moj vulkanizer tvrdi da je to 0.2l na svaki cm sirine gume.

u svakom slucaju ja zadovoljan!  :lazy:

ppejic

Na 536km gradske voznje, prosek je 9.56L/100km   :woo-hoo: :lux: :lux: :lux: :lux:
Toliko malo nije trosio ni na BMB

sibelius

moj prosek po gradu je nesto preko 8 lit/100km tacnije 8.3lit/100km
iskreno zadovoljan sam. od prvog dana drzi isu potrosnju. prosecno sa 50 lit plina prelazim oko 600km
e sad, uvek ima odstupanja tipa, raskopana gazela ili kvalitet u visini shpiritusa,kao da vozim motokultivator.
poceo sam u poslednje vreme da sipam iskljucivo na EKO pumpama i zadovoljan sam.bar me ne drpaju a kvalitet  je ok.motor mi zaista mirnije radi.
proslog leta moji mi oteli limuzinu i zapucali na more,ibarska magistrala pa nizbrdo, po onome sto smo racunali ispada da je na laganica voznju 60-90km/h trosio 6,5 l/100km.
ja sam bio zapanjen
Boca od 60lit,u nju staje 50 litara plina,do boke kotorske i vise nego dovoljno
neko se prethodno osvrnuo i na kvalitet plina. dovoljno je reci  da mi se dogadjalo da mi se pali upozorenje(greska) za rad motora.
na zalost nema kontrole uvoza pa se izgleda uvozi sve i svasta

Keka

Meni se nikad nije palio check zbog kvaliteta gasa, ali je zato potrosnja varirala. Juce sam sipao na Lukoilu, pri 100 km/h po BC trosi ispod 6 litara.  :lux:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Takođe, nisam imao problem sa lampicom kakav god gas da sam sipao, a to za 6L pri 100km/h po BC je već viđeno, iznenadićeš se kad ti zapišti "By Dora", onda sračunaj prosek pa uporedi.  :hihi:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Ne moze da izdrzi pa to je.....Iznenadjenja nema, potrosnja gasa je +10% u odnosu na BC.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Da, da, naravno, 10%...  :whistling:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Branislav-NIŠ

225km-21lit. isključivo gradska vožnja.Prosek 9.33l. Ja sam zadovoljan.

Aleks

Da li neko prilikom izračunavanja pros. potrošnje tng-a uračuna i koji litar benzina koji se potroši za "potpalu"?

sibelius

#118
iskreno,ne. ali meni plin prebaci na drugom,najdalje trecem cosku cca 300m leti tako da je u tom slucaju potrosnja bnezina zanemarljiva.
zimi mu treba vise da prebaci ali kako god okrenem ja sam sa rezervoarom prelazio manje vise indenticnu kilometrazu
mada od kako su ponovo raskopali gazelu.........

petar313

Evo ja skupih sve račune iz 2010 godine. Na većini sam upisao kilometražu, pa sad imam fine sirove podatke.  :rtfm:
I moguće je napraviti svakakvu statistiku.  :write: