tocenje tng u EU?

prethodna tema - sledeća tema

kandra

planiram put za nemacku u julu ali ima jedna stvar koja mi nije jasna ,znam par ljudi koji imaju fabricki gas  ugradjen u EU ,na tim automobilima je drugaciji prikljucak za tocenje sto znaci da u EU na pumpama verovatno  imaju te priljucke takodje !E sada meni nije jasno kako mogu ja da tocim u EU?Znam da ovi ljudi  imaju neki dodatak koji se stavlja u prikljucak pa tako toce tu kod nas ,sad ne znam dali postoji tako nesto i za   nas prikljucak?Kakva su vasa iskustva,saznanja?

Keka

Svaka ozbiljna pumpa ima adaptere.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Ali kako čovek da zna koje su ozbiljne?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Nikolagavijal

Kad ima adaptere u gepeku svaka je ozbiljna! :whistling:

sibelius

negde sam procitao da se mogu nabaviri adapteri ali ne mogu da se setim gde
ima tome dobrih godinu dana
ja sam se isto spremao na put kolima ali u poslednjem trenutku sam zapucao avionom, sta ces ima se moze se< tako da sam posle toga potpuno aboravio na te adaptere
i u SAT-u su pricali na tu temu pogledaj na sajtu rts-a imaju sve emisije

hobbista

#5
U Italiji je priključak kao kod nas, sigurno. Posto kod njih ugrađuju TNG tako da je točenje gasa pored čepa za benzin, priključak je manji (da bi mogla da se zatvore vratanca). Redukcija (adapter) služi da se navrne na taj mali završetak, i onda izgleda kao naš priključak. Veliki deo Nubira karavan (benzinci) ima ugrađen takav priključak (sakriven ispod vratanca) i adapter u kaseti :D

Pogledaj ovde
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

sibelius

a cena prava sitnica :fiju: :fiju: :fiju:

kandra

#7
u svakom slucaju najpametnije je imati svoj atapter pa ne misliti sta nas ceka na kojoj pumpi

DeepBlue

pretprosle godine sam bio u slicnoj situaciji i razmisljao sam da li da nabavim adapter ili da isprobavam srecu po pumpama ...
:) nisam nabavio adapter ...

Uglavnom juzna nemacka je poprilicno bogata pumpana sa TNG-om.
kad si na autoputu pogledaj oznake pumpi i vidi da li imaju simbol zelene pumpe za gorivo sto bi bila oznaka da imaju tng, da ne bi svracao mnogo na pogresne pumpe.
vecina shell-ovih pumpi je imala tng a ima ih dosta pored puta.
ono sto je fino jeste cinjenica da dosta tih pumpi ima pistolj sa standardom koji odgovara nama...

u severnim krajevima nemacke sam vise naletao na pumpe koje imaju univerzalne pistolje (doduse lice na holandski standard) ali zbilja nisam naletio na pumpu koja nije imala adaptere. severno od frankfurta shell-ove pumpe uglavnom nisu drzale gas.

U holandiji sam isprobao adaptere na njihov standard pistolja, ali nisam imao srece ... negde su mi objasnjavali da necu naci adapter za holandske pistolje zbog razlike u nacinu punjenja ....

gio

Ja sam se nedavno vratio sa puta po CZ, SK, AT i HU. U Austriji nisam sipao gas pa ne znam kakvi su priključci na pumpama ali u ostale tri države su isti kao kod nas.

kiconix

Austrija, Madjarska i Grcka imaju iste pistolje.

DeepBlue

@kiconix
gde si nasao LPG u austriji?

kiconix

Imas u Becu, mada je tamo skup.
Ja sam nasao u Donnerskirchen-u, koliko se secam bio je oko 0,70.
Meni je bilo dovoljno jedno tankovanje.
Probaj izgooglaj.

DeepBlue

Na par pumpi u austriji su me ubedjivali da u austriji ne postoji LPG vec samo CNG.
Tako da se nisam ni trudio da nadjem pumpu  u austriji

kiconix

Nisam se ni ja trudio, stao da sipam BMB kad ono TNG na pumpi, sunuo i jedan i drugi.