Logan 1.4mpi/lpg 2004 & Megane 3 1.5dci grandtour by Aleks

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Ne mogu da se setim naziva teme koju je Zoki pokrenuo u vezi najmanje potrosnje, ili tako nekako, gde smo postavljali snimke trenutne potrosnje. A i ovako auto mi nije Dacia a ni benzinac... Mozda "cadjavima" nesto budu znacili ovi snimci.

Dakle, na auto putu u 5. brzini pri 100 i 120 km/h sa tempomatom.



Aleks

U medjuvremenu felne prespricane podlogom, osmirglane i sada cekaju farbanje.






Jos uvek lupam glavu oko izbora boje...  :banghead:


Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Aleks


Keka

Tamno siva sa mnogo perle ili dvobojno...sve zavisi od auta. Mozda ipak to prepustiti profesionalcu sa komorom ili powder-coatingom.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

Odradih pre par nedelja mali servis na oko 9.800km ili na oko 257.000km ukupno predjenih. Ulje Elf a filteri Purflux, evo cena:

Ulje Elf Full tech 5w-30 5L.. 4.300.00
filter ulja........................... 420.00
filter goriva......................3.730.00
filter vazduha....................1.370.00
filter kabine......................1.050.00
ukupno...........................10.870.00

Danas zavrsih sa registracijom, oko 21.000 i nesto plus kasko oko 23.000 i nesto, oko 45.000 sve zajedno.  :huh:

Za prvih godinu dana presao sam oko skoro 11.000km, nisam imao kvarova, nije potrosio ni gram ulja, malo trosi, uzivam dok ga vozim....  :kava:

U narednih mesec-dva planiram veliki servis koji bi trebalo da kosta nekih 40- ak hiljada i to je to za sada.

Zoran

Ovo ulje je idealno za primjenu u mjesecima koji ne sadrže slovo "r" u imenu. Više odgovara i motorima koji nisu prešli puno kilometara. Po mom sudu bilo bi idealno za nekog ko (mene) prelazi veliku kilometražu , da ga sipa samo zimi.
Sam svoj gazda - vazda.

Aleks

Možda neko drugo 5w-30, ovaj Elf koji sam ja sipao je isključivo za dizele sa DPF -om.

Loganovac

Da li se mi to vraćamo 50 godina unazad, na "zimsko" i "letnje" ulje, ili bismo možda na Mesec?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Zoki se u startu zeznuo, 5W30 i 5W40 su pri hladnom startu istih karakteristika, razlika je na radnoj temperaturi motora, a tad je ulju sve jedno da li je napolju januar ili avgust, temperatura ulja je 90+ stepeni.

Teorijski znacajna razlika pri hladnom startu bi bila izmedju 0W40, 5W40 i 10W40 ulja, ali posto sva moderna ulja nakon slivanja u karter ostavljaju zastitni film, a na -40 auto ionako nece biti funkcionalan, sve ostalo je cisto dzeziranje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

#100
U medjuvremenu ofarbane felne i nabacene gume.



image hosting over 10mb

Kupio sam i srafove za alu felne u Kit komercu, cena sitnica oko 200din po komadu i evo:




screen capture

kiconix


Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Aleks


Aleks

U medjuvremenu odradjen veliki servis u ovl. servisu sa originalnim delovima (sta god im to znacilo), zamenjene zadnje plocice i obradjeni diskovi.
Potrosnja se zakucala na 5.3l na uzorku od oko 1000km, sve lokal osim jednog odlaska u Kraljevo sa ukljucenom klimom svo vreme.
Vozimo se dalje.

E da, "lubenicar" dobio kadicu zagepek.