ugradnja TNG uređaja u Republici Srpskoj i BiH

prethodna tema - sledeća tema

kiborggg

Interesuje me da li ima neki koncesionar/ovlašteni servis u Republici Srpskoji ili u federaciji BiH da ugrađuje TNG uređaj bez gubljenja garancije? Takodje me interesuje da li mi u Republike Srpske možemo ugraditi u Srbiji TNG uređaj bez gubljenja garancije? Mislim da su odgovori na ova pitanja jako bitini za nas o ove strane Drine.

strucnjak79

Dobro pitanje. Kako su mi rekli u bih nema.

Takodje su mi rekli da je ugradnja van bih bez gubitka garancije moguca, ali to bi se trebalo jos raspitati.

kiborggg

Pitanje sam postavio auto kući u kojoj sam ja kupio vozilo i dobio sledeći odgovor:

Pitali ste da li mozete zadrzati garanciju ako ugradite plin u servisu u Srbiji. Trebate provjeriti sa tim servisom da li je to oprema koja je odobrena od strane Renaulta da ne bi dosli u situaciju da Vam kazu da ce biti u redu, a izgubite garanciju.
Lako je moguce da je taj servis diler nekog proizvodjaca, a koji nije priznat od strane Renaulta, jer Renault ima globalni ugovor sa Landi Renzom, no samo ako je servis prosao obuku i instalirao opremu koju Renault propisuje. Sve drugo utice na gubitak garancije.

Zoran

Treba pitati i na carini šta oni misle o tome da ne boli glava kasnije...
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Citat: kiborggg poslato 11.02.2011. - 23:26
...jer Renault ima globalni ugovor sa Landi Renzom, no samo ako je servis prosao obuku i instalirao opremu koju Renault propisuje.

Ne verujem da ima globalni ugovor bilo s kim.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

perke21

Mislim da nije problem da ugradiš gas u ovlašćenom servisu u Srbiji i da ne izgubiš garanciju, ali.... Trebao bi se raspitati za atest. Ko to radi u BiH i da li će ga izdati na osnovu dokumentacije iz Srbije. Verovatno ne bi trebalo da ima problema. Posle atesta ide upis u saobraćajnu i onda si potpuno ispravan.  :ziveli:

kiborggg

sto se tice atesta u coca-cola fabie je ugrađen plin u srbiji a registrovane su u BiH. U pitanju su desetine vozila. Mada to treba jos provjerit. A ovaj mejl sam dobio od reno/dačia koncesionara. Tako da predpostavljam da nisu daleko od istine vezano za marku tng uređaja koji se ugrađuje u ovlastenim servisima bez gubljenja granacije. Jos cu da se raspitam. Postavio sam odgovor da vidim sta vi mislite o tome.