palenje direktno na plin?

prethodna tema - sledeća tema

madridista

neznam da li je pisano o ovome? pa da li neko zna dal se moze direktno paliti auto na plin?

kiconix

Moze, samo prvo kod majstora da preveze prekidac. Nije preporucljivo!!!!!!!!

stalker

kiconix ti je odgovorio a ja ću samo dodati da bi to vjerojatno radilo tokom ljeta ali preko zime kad su niske temperature plin ne bi mogao ispariti iz tekućeg u plinovito satnje pa bi bilo velikih problema.
Zato  :nono: :nono:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Keka

Kod nekih uredjaja moze (npr. AC), kod nekih ne moze (BRC) ako se dobro secam.

Koristi se samo ako zakaze benzinski deo, pa da se covek odvuce do majstora. Inace nije preporucljivo.

Konkretno kod AC se pre davanja pritisne dugme za prebacivanje i drzi, da se kontakt, i onda redovno pali, ali umesto benzina pali na gas.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DarioGTI

moj kolega(inace mehanicar) vozi hyundai pony sa karburatorskim motorom(mislim da je 1.3 ili tako nesto), ima plin ali ne elektronski vec mehanicki i uvijek pali auto na plin. kod elektronskog plina neznam, ali eto vec pise gore  :to:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

mladen895

Jedan kolaga sa taxi-ja preko godinu dana pali direktno na plin.Prvi put u toku dana naravno pali na benzin,ali ako je motor mlak samo drži ono dugmence i zavergla.Do sada nije bilo nikakvih problema. A uređaj je inače Zavoli iz Italiju. :hihi1:
Kad se mora,sve  je tesko.

kiconix

I ja sam na starom audiju, karburator, presao 120k paleci samo na plin. Benzin nije video kod mene.
E sad, tamo je uredjaj i ugradnja kostala 250e a ovde je to malo skuplja zaebancija.

mladen895

Ovaj uređak je na Loganu i ništa mu ne fali.
Kad se mora,sve  je tesko.

Loganovac

#8
Znaš kako - krčag ide na vodu dok se ne razbije. Zašto mi sad ovde da pametujemo i da čačkamo mečku kad pametniji od nas kažu i tvrde da se naši motori ne pale na plin? Sto puta može bez problema da kresne, sto prvi put će da omane varnica i da detonira pa će da rokne i da ti raskupusa plastičnu usisnu granu - šta ti to treba i koliko si inače uštedeo što ti (već topao, kako kažeš) motor nije radio 10 sekundi na benzin, a uz to još imaš i proceduru za paljenje umesto da jednostavno okreneš ključ???  :banghead:

Jeste lepo i opravdano imati mogućnost da u nekoj izuzetnoj situaciji možeš da upališ na plin, ali da to stalno radiš...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bmiillan

vecina sekvencijalnih uredjaja ima mogucnost paljenja direktno na gas, to je uglavnom predvidjeno
za servisni mod npr. crkne benzinska pumpa pa da se auto ne bi stavljao na slep sluzbu onda
se upali na gas da moze da se dodje do servisa. nijedan prodizvodjac gasne opreme NECE reci da
se auto pali direktno na gas. moje iskustvo prosle godine na zlatiboru zbog problema sa benzinom  :ranting:
palio direktno na gas na minus sedamnaest samo je bitno da kada se auto upali da se ne dodaje gas
i ne turira dok se ne zagreje. jos jednom ovo NIJE preporuka da se pali na gas, ali da moze moze.
nemoj na silu uzmi veci cekic

mladen895

Nisam rekao da ja palim direktno nego kolega , ja čak povremeno vozim duže na benzin da se ne uvati žabokrečina u rezervoaru , ali mi mnogo znači to što u slučaju potrebe imam siguran povratak kući.
Kad se mora,sve  je tesko.

wvojin

Svako ko razmislja da prespoji prekidace ili da nesto cacka oko toga, neka se mane corava posla. Nece toliko izgubiti na utrosenom benzinu dok mu se auto ne zagreje sam i ne prebaci na plin. Ajde da mora da se vozi 10-20 km, pa da kazes. Ovako... Nikako!!
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Aleks

Pitacu majstora koji mi je ugradjivao sistem. Da budem iskren nisam razmisljao o tome.

Zoran

Oni stari sistemi su mogli po cijelo ljeto da se pale direktno na plin ( fića, 125p, R 4 GTL) za ove Dacie   :ces:.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Oni stari sistemi se i dan-danas po celu zimu pale na plin, ali to nema nikakve veze sa ovom temom.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.