razradjivanje motora i tng-nastavak

prethodna tema - sledeća tema

rasha

Pozdrav.
Za par dana cu preuzeti nov Sandero u kog planiram da ugradim plinski uredjaj u ovlascenom servisu, i imam pitanje u vezi sa tim. Naime, prodavac u salonu mi je rekao da je fabricka preporuka da se predje par hiljada km na bezin pre uvodjenja gasa. Kao neko ko se ne razume u mehaniku i motore, ocekujem vase misljenje. Hvala :)

hobbista

Pozdravi prodavca i reci mu da se edukuje malo. Na gomili novih automobila se ugrađuje TNG pre preuzimanja vozila. Da ne misli možda da neko vozi automobil par hiljada km. po fabričkom krugu, pa onda ugradi plin, pa tako isporuči vozilo kupcu?  :banghead: :banghead: :banghead:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

sandero1.4mpi

hobbista je upravu,slazem se sa njim.Ja sam video u servisu Hjundai i 30  (bez tablica i evidentno nov za sta sam kasnije dobio usmenu potvrdu)   kako mu ugradjuju plin.

Sve je jasno nema polemike.
Kraj teme nadam se. :cool: :cool:

rasha

Tako sam i mislio. Cak sam ga i pitao sta je sa vozilima u koja se fabricki ugradjuje gas..Nisam dobio nikakav odgovor.
Hvala i pozdrav.

david

Isto su i meni rekli kad sam pitao za ugradnju, da ga provozam 1000km pa da ondah dodjem na ugradnju. Kao pitanje je koliko porelazim godisnje i isplativost, ispod 15000km nije isplativo po njima. Ja sam presao za 3 meseca 2100km sto je 700km/mesecno ali racunam na to da ce biti 10-12000km godisnje, videcemo...

Loganovac

Dileje...

Izgleda da im se ne radi, šta li?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Pa da sačekaš 1.000km, pa posle prvog servisa (sa pritezanjem glave) da se ugradi plin :lau: :hihi:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

david

Ja kad sam preuzimao kola i svratio u servis po savet i lik mi kaze ono sto sam napisao, hteo odmah ali sad me nekako proslo pa cu videti...

Deda

...glupost
Odem na servis malo ranije, a serviser na Sajmistu mi kaze: decko , poranio si, dodji kao u uputstvo sto ti pise kad... Ja pitam da nece nesto da smeta motoru, bla, bla. A serviser mi kaze: tvoj motor je uradjen na stolu pre ugradnje!
Ovim mi je sve receno i vise verujem serviseru nego prodavcu, pogotovo kad je totalna dileja.
Zaista, sta je sa prodatim automobilima koji imaju tng?
Nema odgovor, vazi....
Trazi da ti ugrade plin pre preuzimanja auta i samo teraj.
I sta nekoga boli stojko da li se nama isplati ili ne ugradnja plina. Neka gleda svoja posla, a mi za nase pare radimo sta nam volja.Prosto ...  :bonk:

Keka

Kakvo crno pritezanje glave?  :ces:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


LeNgenda

Citat: Deda poslato 14.02.2010. - 13:24
.A serviser mi kaze: tvoj motor je uradjen na stolu pre ugradnje!

E, ljudi, jesu ovi motori stvarno razradjeni na probnom stolu? To mi je velika dilema.

I stvarno, kakvo pritezanje glave?
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

kiconix

Sigurno, svih 200k motora provedu na probnom stolu po nekoliko sati  :bonk:

hobbista

Au, ljudi, pa zar niste videli  :lau: na kraju poruke  :doh:
Nema pritezanja glave! To sam naveo kao razmišljanje prosečnog (nedovoljno edukovanog) prodavca, koji je s svojim znanjem ostao u prošlom veku  :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

VeDuS

Mislim da je svejedno i da mozes da ga ugradis odmah.Verovatno su tih 1000 kilometara uzeli cisto da se kod auta mozda pokaze neka (nedaj boze) veca greska pa da moraju da ga zamene  :wink: a ti ugradio gas.Jeste glupo ali takvo am otpilike ja dobio objasnjenje.
Sto se tice razrade vazi sve kao i da nisi ugradio gas.
Sve u svemu mislim da nema bojazni oko ugradnje, a na tebi je da odlucis.Mada .... ako budes vozi tih 1000 km pa ugradis LPG ... e tek ces onda da se obradujes i budes zadovoljan. :dobro:
Uostalom pogledaj ovde :  http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=584.0

Pozdrav!

rasha

Pozdrav drugari.
Danas sam preuzeo Sandero  :woo-hoo:
Posle kratkog upoznavanja sa osnovnim komandama, konacno sam okrenuo kljuc i lagano napustio salon u pravcu prve pumpe. Ako se po jutru dan poznaje bice veselo. Elem, posle pola km mimoisao sam se sa nekom cicom u istom takvom autu, razmenusmo osmehe i nastavismo svako na svoju stranu :ha:
Na moju zalost vozio sam ga samo do ovlascenog servisa gde ce sutra ujutru momci poceti sa ugradnjom plinskog uredjaja nakon cega sledi sredjivanja atesta i ostala papirologija, pa se nadam da cu za 2 dana ponovo sesti u novog ljubimca. Javicu se sa prvim utiscima. Pozdrav svima :ziveli: