Računi sa servisa

prethodna tema - sledeća tema

penevl

#105
meni u servisnoj knjizici ne pise da se menja vodena pumpa na velikom servisu,a ni na 4god?jel to vama pise?a i ne pise mi stelovanje ventila,a vama?svecice menjane na 31000km..

Raja

@penevl
Odaberi temu, nemoj isti problem voditi u dve teme.

kiconix

Cisto da smirimo coveka, u 1,4 i 1,6 8v ide okruglo 3l ulja, samo mi nije jasno ovo oko vodene pumpe  :conf:

penevl

sorry :c: prelistavam teme pa se nadovezujem i odovaram :(...znaci 3l staje u motor?pa ne znam za pumpu valjda i ovi iz servisa znaju nesto :conf:mislite da treba i ako ne pise? :conf:

krle

#109
Redovni servis urađen u Pančevu. Zamena ulja,filtera ulja,f.vazduha,f.goriva,provera trapa i kočnica. Cena 7850 dinara.

Keka

@ racun iz Bibo...

Ulje je koliko vidim 3x2 litra, sto znaci 6 litara, a u 1.4 i 1.6 ide sa filterom okruglo 3,30 litara. U pitanju je Motrio ulje.

Nema filtera vazduha, filtera goriva, svecica, stelovanja ventila, dihtunga ventil dekle. Nema ni pismene garancije na ugradjene delove.

Po kataloskim brojevima izgleda da set zupcastog nije original, verovatno je zato i povoljniji. Kad sam menjao kaiseve isto sam uzeo zamenski set, i za PK i za zupcasti, bili su 50% jeftiniji od Renaulta.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


penevl

stavili mi motrio jer kazu da je ok na aute starije od 5 god  :ces: stelovanje nikad mi nije radjeno,a sta se dobija stelovanjem? filter vazduha i flter goriva na proslim menjano...a i dihtung treba da se radi na 4 god ili 60000km?

kiconix

Prvi put kad prestelujes ventile, javi nam sta si dobio.

Loganovac

Sve to Vučko (šef servisa) odlično zna, ne libi se da pitaš.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

penevl

Vucko  :Smiley: pitacu ga, on mi odrzava auto,sad kad sam imao ovaj servis on kaze da je auto super  :conf:

penevl

#115
Interesuje me koliko kosta osnovni servis na 1.5dci-u, na koliko se radi, sta mu se na koliko radi, sta mu se menja na velikom i koliko mu je veliki servis ?   :ces:
Da li je velika razlika u ceni izmedju dizela i benzinca?

Raja

O svemu smo pisali na forumu. Što ne piše, uzmi pa nazovi servis i raspitaj se. Čitaj brate, nemoj samo da zapitkuješ.

Keka

#117


Ruke obuhvataju zamenu/ugradnju delova sa racuna, stelovanje ventila i ciscenje dizni.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Ayrton

A gde su ugradili drugu bakarnu podlošku?
Nije mi zbog 30 dinara,nego me baš zanima,gde se stavlja ta druga.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

mladja73

#119
Bilo je price o toj bakarnoj podloski...

Izmedju ostalog Koan je pisao o njoj: http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=247.msg15818#msg15818
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.