Dacia Duster 1.0 Tce ECO-G

prethodna tema - sledeća tema

Bata83

Tako je meni slicno bilo na loganu,otisao kod majstora i nastelovao preko dijagnostike da priblizno pokazuje. Rece mi da je problem u nekom delu sto se ugradjuje(zaboravio sam naziv) a inace je univerzalan pa kao zbog toga nije bas tacno pokazivanje nivoa plina.

KizaHood

Da li neko ima informaciju šta se dešava sa ovim autom?

Zovem dilere i uglavnom dobijam odgovore tipa: "Bilo, pa nestalo, biće, ne znamo ka' će"

Jedan diler reče da je zaustavljena proizvodnja da bi se nešto izmenilo u konstrukciji motora, pa će da nastave "uskoro". :ces:

A ja prodadoh auto da bih ovo kupio... :place:

bocca

Evo možda odgovora. Izašao novi cenovnik, sa akcijom 4 zimske gume, ali sve verzije za sve motore poskupele podjednako, 350e!!! Što se mene, kao nekoga ko voli Dačiju, tiče, bednici jedni bedni!!! Pa ja potajno maštam o novom Stepveju sa fabričkim plinom. Ali što ne volim kada me neko pravi budalom...

szs

Citat: bocca poslato 01.10.2020. - 18:13
Evo možda odgovora. Izašao novi cenovnik,........... Ali što ne volim kada me neko pravi budalom...


:dobro: :aplause: :aplause: :aplause:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Veterinar


Goky

Ovo je rekao bih Prestige koji je ostao na lageru 15.590, po novm cenovniku taj isti košta 15.940. Uz ovaj idu i 4 zmske gume tako da je ovo, po meni, skroz OK ponuda.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

KizaHood

Ovde me buni ovo "Atestiran do 2025" - kakav crni atest na fabricku ugradnju?!

kiconix

Plinski uredjaj je podlezan atestu bez obzira dal je ili nije fabricki ugradjen.
Razlika je samo sto kod novog nema atesta vec se na 5 godina radi reatest.

montenegrino

Kod ovog novog motora Eco-G, zanima me da li je upotrebljiv bord kompjuter u dijelu prikazivanja prosjecne i trenutne potrosnje? Da li je to uopste moguce?

vladimiris


szs

Moje mišljenje da je to "skockano"
Podaci su ionako sa ECU
Sasvim mu je svejedno da li maseni protok množi sa 1 kada je benzin ili npr 1.1 kada je LPG

Slavkoooooo?
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Loganovac

Šta maseni protok? Jel znate koliko košta merač masenog protoka? Taman ko auto...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

szs

MAF za moj auto je mnogo jeftiniji
Oko 100e
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Loganovac

Nismo se razumeli - ovo što si postavio meri protok vaduha, pa ne razumem na šta si mislio sa ovim "Sasvim mu je svejedno da li maseni protok množi sa 1 kada je benzin ili npr 1.1 kada je LPG"? Izgledalo mi je da govoriš o merenju protoka goriva. Na kraju, ovo i nije pravi maseni merač, samo ga tako zovu. Ono što se iz njega dobija je aproksimacija zapreminskog protoka sa korekcijom prema temperaturi vazduha, ali da se manemo teoretisanja, ja sam kriv što sam se "upecao" - profesionalna deformacija.  :bonk:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

szs

Pa tako je napravljeno i radi prilično dobro na novijim automobilima
MAF meri maseni protok vazduha da bi ECU napravio (približno) dobar odnos goriva
Da sada ne razvlačim korekcije od temp sonde zbog gustine i lambda sonde zbog sagorevanja i pritiske...
E to sve nam daje potrošnju iz ECU jednostavnom matematikom gde je podatak iz MAF jedan od primarnih

Tako da i dalje mislim da je moguće da se na BC vidi prilčno tačno bez nekih većih problema
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella