Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

jasho

Citat: Zoran poslato 24.12.2011. - 19:03
Možeš pokušati napraviti od kvake za otvaranje kućnih vrata ili od klina sa drljače  :wave:.


Našao u nekoj kutiji sa raznim alatom kvaku od vrata, četvrtka  8x8, samo je treba skratiti za koji cent, to ću brusilicom!

Bravo Zoki!!! :aplause:

zac

Ne zaboravi samo da je kvaka od obicnog gvozdja, a zavrtanj celicni kvalitet 10.6

Zoran

Nije potrebno jako stezanje zato što je navoj na karteru urezan u aluminijum. Može se pomoći sa viljuškastim ključem 8 mm (još bolje sa francuskim ključem) tako što uhvatiš za tu četvrtku odmah do čepa. Ako šta pukne odmah će ti na um pasti Žac ( :wave:).
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Koliki je kvadrat na gedori?  :ces:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Tamo su colovi u igri a ovde se radi o mm.
Sam svoj gazda - vazda.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Zoran

Malo sam njerako u radnji i stvari stoje ovako :
  - 2/8x25,4=6,35 mm
  -3/8x25,4=9,53 mm
  -4/8x25,4=12,7 mm                 
                                  Ove 3 imam u radnji - ništa blizu 8 mm  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

#382
Ne razumem, pa coveku hocu da poklonim kljuc za karter, i da ne razmislja ni o gedorama ni kvakama ....da li ce puci...francuski kljuc....  :cekicem:  :fiju:  :fiju:  :fiju:

jasho

#383
 :to: Kao što smo se dogovorili, ako ne nađem inbus uzimam ključ od tebe, (bez obzira na kvaku koja se pojavila kao rešenje), tako ako ne rešim do sledećeg okupljanja pruzimam poklon tamo! samo da znaš da veoma cenim i sam gest da želiš da mi pokloniš nešto što mi rešava problem  :dobro:  :aplause: ali ja spadam u osobe koje to iz nekog tvrdoglavog razloga :fiju: vole da pokušaju sami da reše, naravno kad treba i uz pomoć drugara :friends:

zac

Ma ok, hvala, samo sam mislio da ti treba pre sledeceg okupljanja, to jest da menjas ulje ovih dana, i da ti je kljuc hitan, pa sam zato mislio da ti odmah dam,  da se ne smaras sa pronalazenjem ili pravljenjem....    :wave:

jasho

Ma jok, :to: Imam još nekih 1500 km do limita od 15000 km za ulje, tako da će to biti Februar 2012, i nameravam da to radim sam (nabavio ključ za ulje, ključ za svećice) plus dogovoram se sa rođakom koji je automehaničar da to on odradi u servisu gde radi da ga usput digne na dizalici pogleda stanje vodene pumpe, kajiševa, pločice itd. dal da ih menjam na 60 kkm (sad sam na 53 kkm) ili da teram na 70 kkm, pa da upaketu uradim veliki servis i sledeće menjanje ulja!!! :ces:

hobbista

Citat: Zoran poslato 25.12.2011. - 16:29
Nije potrebno jako stezanje zato što je navoj na karteru urezan u aluminijum.

Jok. Nije potrebno jako stezanje zato sto je bakarna podloska u obliku supljeg prstena (obavezno se menja kada se odvrne cep). Nova podloska se prilikom pritezanja deformise i dobije oblik kakav treba :)

Edit: ako i ovo nisu promenili :(
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

krle

#387
Citat: Zoran poslato 25.12.2011. - 17:33
Malo sam njerako u radnji i stvari stoje ovako :
 - 2/8x25,4=6,35 mm
 
Dobro si merio, ali...
Nije 2/8 nego 1/4. Kod trećeg je 1/2  :zloca: :whistling:   "Mera" 1/4 je načešća za  nasadne ključeve (gedore).


@žac Ako čovek odbija da primi ovaj poklon, pristaću ja.  :zloca:


zac

@Krle, Ok, napravicu i tebi jedan.

saša61beograd

Onomad je i meni Žac ponudio "hardver" za zamenu ulja i opet mu se zahvaljujem na drugarskoj ponudi.Imao sam neki grip pa sam zamenio ulje u servisu.Sramota me da kažem koliko su me odrali!A ulje menjam sam oduvek.
Četvrtku 8x8 nigde u prodaji nisam našao.A tek alat za filter za ulje,originalni,kao da je vojna tajna.Ima da nađem sve to,do proleća,po svaku cenu.
A slažem se da ne treba pretezati čep kartera uz obavezno novu podlošku svaki put.Ona, osim što dihtuje, ima i neku elastičnost pa verovatno deluje i kao osigurač od samoodvtranja.