Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

sasasa

Jel mozete da mi preporucite neki dobar neovlasceni servis-auto je logan 1.4 2006 presao 255000km-do sad odrzavan u Hit autu-imam poteskoca sa ubacivanjem u drugu brzinu od pre neki dan-U ovlascenom mi kazu da ako je lamela u pitanju treba da spremim oko 32000 - da li je to malo vise naduvana cena.
pozdrav

kiconix

Naduvana nego sta.
Kontaktiraj Hobistu.

Vladan P

Zajedno smo skupa !

Raja


hobbista

15 do 20.000 je normalna cena, u zavisnosti od seta koji se ugrađuje  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

sasasa

I koji neovlasteni servis je ok u Beogradu? Zvao sam Tref u Zemunu-traze oko 20000. kakvi su oni? Ili neko drugi?

jasho

#1236

kiconix


Aleksabgd


Zoran

Lijeva poluosovina zamijenjena danas. Mislio sam zamijeniti samo homokinetički ali je iz komada. Lijepo sam se zabavio i lijep posao uradio.
Hoby, po sto hiljaditi put si u pravu. Kod ovih poluosovina nema pravila. Bio sam nabavio homokinetički 21/28 ali će ostati na tavanu, možda mi bude trebao za desnu stranu.
Sam svoj gazda - vazda.

hobbista

Dobro, Zoki, ništa me ne slušaš! Rekao sam ti da uzmeš taj zglob samo ako možeš da ga vratiš ukoliko nije odgovarajući!!!
Pravilo je da pravila nema. Sa druge strane može biti isti slučaj (poluosovina iz komada) a može da bude i sa zglobom.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

Pa imam sada 3 poluosovine, valjda će jedna biti sa zglobom koji se skida (dvije na autu i desna nova na tavanu )
Sam svoj gazda - vazda.

speedo

Citat: speedo poslato 23.04.2018. - 14:39
43000 km

Zamijenih filter klime, nakon 2 godine i nekih otprilike 13000 km. Ono što me iznenadilo jeste da je uveden novi tip filtera, gdje su odvojeni tijelo i ovaj plastični poklopac. Barem kod ovog proizvođača - Filtron. Ranije su bili integrisani zajedno, Valeo, Motrio, Unico. Ovaj je kao neki antialergijski i antibakterijski...

http://oi64.tinypic.com/2pqrsz9.jpg
http://oi65.tinypic.com/2czbi89.jpg

Da se dopunim, nekon nekih 3500 kilometara. A ujedno i upozorenje za sve vlasnike Sandera i Logana prve generacije.

Ne kupujte ovakav tip filtera, iz dva dijela gdje je tijelo, tj. filter odvojen od plastičnog poklopca.

Poklopac ispada, meni se desilo već dva puta. Kada ispadne iz kućišta ventilacija vuče i kroz taj otvor. Ako me iznervira zamijenit ću ga i prije planiranog roka i nadam se da drugi proizvođači imaju u ponudi i normalne filtere klime, iz jednog dijela.

Aleks

Probaj da zalepiš poklopac za filter, posle toga verovatno neće ispadati.

speedo

Dobra ideja Aleks, malo dvostrane ljepljive trake sigurno bi pomoglo.  :to:
Ovo mi se desilo u putu pa sam samo brzinski vraćao poklopac nazad. Iako ću naredni filter kupiti da bude iz jednog komada sve.