Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

zac

Ja prvo otvorim cep na dekli, ispustim ulje iz kartera, pa zatim dok se cedi lagano odvrcem filter... sve tako ostavim oko pola sata da se iscedi i zadnja kap starog ulja, obrisem cistom krpom blok oko filtera i cep za nalivanje ulja iznutra, pa tek tada zatvaram karter i stavljam filter. 

Zoran

Malo treba nauljiti gumicu na novom filteru radi lakšeg skidanja na sledećoj zamjeni  :wave:
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Ja mislio zbog boljeg zaptivanja...  :doh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

32.000 km (27.000 km na TNG)

Stelovanje ventila 400 din
Metalni dihtung 383 din

Svecice majstor odbio da zameni, kaze "obrukaces me kada pokazes nekome koje si svecice izvukao iz motora, ispasce da sam ti zamenio potpuno ispravan deo"

Raja

 Ovde za te pare ne može da se kupi ni onaj drljavi "kartončić" od dihtunga a štelovanje ventila kreće od 800 dindži. Mada, iskren da budem
znam mesto gde se ventili šteluju i za džaba. Neću nikom da kažem. Ako vam kažem, raspričaćete, samo ću da pozdravim Žac-a.

ppejic

#530
Dihtung kupljen u veletrgovini DELMAX
Stelovanje kod masjtora Noce u Vlasotincu  :hall:


Pozdrav za Nocu i Boku  :wave:


U ovlascenom servisu stelovanje bi me kostalo 1700 din, dihtung 2800 din, pa vi vidite...  :mojeovce:

Raja

Nakupuj dihtunga za ceo Forum. Ja kada sam zvao kod Žive, bio je 2000 din. :doh:

zac

Citat: Raja poslato 11.08.2012. - 20:48
Ovde za te pare ne može da se kupi ni onaj drljavi "kartončić" od dihtunga a štelovanje ventila kreće od 800 dindži. Mada, iskren da budem
znam mesto gde se ventili šteluju i za džaba. Neću nikom da kažem. Ako vam kažem, raspričaćete, samo ću da pozdravim Žac-a.

:D

Citat: PPejic poslato 11.08.2012. - 20:31
32.000 km (27.000 km na TNG)

Stelovanje ventila 400 din
Metalni dihtung 383 din

Svecice majstor odbio da zameni, kaze "obrukaces me kada pokazes nekome koje si svecice izvukao iz motora, ispasce da sam ti zamenio potpuno ispravan deo"

U TTD-u je metalni dihtung oko 500 din, ja imam jedan u rezervi.  :wink:

Daniel

Odradio si ga pirotjanski nema sta :dobro:
Ja sam platio 500, ali stelovanje je skuplje....

Nego, 108.000KM, zamanjen step motor. 3600RSD Stari u dispoziciji da neko pokusa da ga urazumi vise.
Ciscen u vise navrata poslednjih 20k km. U poslednje vreme poludeo skroz. Od drzanja ler gasa tj podizanja na 4000rpm, do gasenja.
Ovo mi se uzgred na putu do majstora juce desilo. U sred raskrsnice se ugasio, volan ukrutio......logan promasio trafo stanicu  :ranting:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

zac

Danijele jel ovaj sto si kupio originalan...kao fabricki ili je zamenski?
Vidim da je Simensov pa me zanima..

Daniel

Pored kutije je stari, kutija je od novog.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Boka

Danijel , jel ti sad auto lepo radi, jel prede?

Daniel

Radi normalno. Pre bi rekao da 8v klokcu a ne predu.  :40:
Samo zamisli kada se u voznji na pola skretanja ukopa vola, posto se auto ugasio  :doh:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

zac

Citat: Daniel poslato 11.08.2012. - 21:43
Pored kutije je stari, kutija je od novog.

Ma to je jasno, nego da li je taj novi istog proizvodjaca kao stari, to jest, da li je stari takodje Simensov

Daniel

na starom jedino sto pise je veliki tekst logo  VDO, i assembled in Mexico
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.