Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

atomic

Saznao sam. Tek od 2008. su ugrađivali filter sa senzorom.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Ayrton

Teško...
Moj je 2007. i ima senzor za vodu.
P.S. Na slici se ne vidi, jer je odozdo.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

atomic

Onda onaj u prodavnici nije dao dobar odgovor, ali je siguran bio da za moj iz 2006. nema senzor. Mogu li ja da kupim sa senzorom pa ako auto nema priključak da ga jednostavno ne uštekam, jer nemam šta.

Ayrton

Ne znam, ali mislim da ne može.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

vujanovgoran

Ne mozes, jer ima rupu za senzor. Filteri sa senzorom su se ugradjivali i 2006 god. Najbolje da pogledas donji deo filtera da vidis da li ima neki kabl, ukoliko ima, onda ima i senzor

Послато са Tesla_SP9.1 уз помоћ Тапатока

Dizla je dizla
i opet dizla!!!

atomic

Ok. Hvala. Onda prvo vizuelna inspekcija pa tek onda kupovina. Tako je najsigurnije

vujanovgoran

Sonda, senzor je na dnu filtera, sa strane je cep za ispustanje vode iz filtera. Sonda se skida na klik okretanjem levo ili desno.

Послато са Tesla_SP9.1 уз помоћ Тапатока

Dizla je dizla
i opet dizla!!!

vujanovgoran

Ovako izgleda filter sa senzorom

Послато са Tesla_SP9.1 уз помоћ Тапатока

Dizla je dizla
i opet dizla!!!

atomic

#1313
Odlično, hvala za fotografiju. Sad sam išao da virim ispod haube sa lampom. Vidim dole nešto poput obložneog kabla debljine oko 8mm, ali nisam siguran da li je to to. Sutra ako stignem skidam točak i potkrilo pa ću utvrditi.

edit: Neka mi ne zameri administracija, prijaviću ovde još jednu stvar koja mi nije jasna. Odakle se skupi voda ovde (pogledajte sliku) ??? :fiju:


kiconix

Od tecnosti za pranje soferke.

Veterinar

I od kise. Voda zaliva i tu, prvu diznu i ona se najcesce teze skida od ostalih. Kristi je, ako se ne varam, imao tutorijal na tu temu. Nesto je ubacivao ispod brizgaljki kako voda ne bi pronalazila put do motornog prostora.

atomic

Da primetio sam posle kiše i pranja da tu bude vode. Znači probije kroz brizgaljke i slije se tu? Zapušićemo nečim.

Zoran

Ja sam lijepio nekoliko puta i sada ne curka
Sam svoj gazda - vazda.

atomic

Primitivno, ali mislim da će da drži vodu van haube.  :)





Kod nekih kola tu postoji gumica između brizgaljke i haube, ali ovde je to jeftinije rešeno i zato curka.

saša61beograd

#1319
Od početka godine na mom Loganu urađeno je sledeće:
-zamenjena manžetna na homokinetičkom zglobu sa suvozačke strane,3000 dinara.
-zamenjen prednji lonac auspuha u Kiler-autu,3000 dinara.Auto je zaista mnogo tiši jer je stari lonac verovatno već duže vreme pravio buku,ali sam ja primetio tek kad je postalo baš očigledno.Novi lonac je proizvod Kiler-auta i deluje da je solidno urađen,ali ima veći prečnik od fabričkog pa je rastojanje do zemlje manje i to mi se ne sviđa.
-zamenjeno ulje,Total Quartz 5w40,3 litra i Mann filter 2300 din,podlošku sam imao od ranije.
-doliveno oko 50 ml antifriza,Renoov Glaceol RX tip D,rezerva od ranije.
-provereno ulje u menjaču,pun do vrha.Vlaženje na manžetni do menjača sa vozačke strane se smanjilo,manžetna skoro suva!
-diskovi i pločice (Delphi) posle oko 50.000 km blago potrošeni,a sami diskovi glatki kao ogledalo,bez riseva.Rekao bih da su bolji od fabričkih.
-preventivno zamenjene ispravne sijalice u farovima (stare i nove Osram H4 standardne,2x300 dinara).
-filter vazduha,koji sam ranije menjao svakog proleća,biće zamenjen tek na jesen,kad prođe sezona polena i letnje prašine,tada će biti na oko 15.000 km.Bez dileme kupujem samo Mann-ov koji je najsolidniji i koji se najlakše menja od svi koje sam koristio.Uz njega zameniću i filter goriva,posle tri godine.

-u kabinsko svetlo stavljen led-modul M-tech,kupljen u "Okovu" za 400 dinara (dva komada).Osvetljava fantastično,samo malo zatreperi kod gašenja.
-zamenjene svećice,Euquem,oko 1300 dinara garnitura u "Panteru",posle oko 35.000km.
-na kraju,uradiću,možda još danas,ovo što je kolega atomic uradio u prethodnom postu.